Nehnuteľnosť


Kolísavý prúd či vysoký tlak vody v potrubí. Aj toto môže spôsobiť škodu v domácnosti. 4. časť
31.10.2018 - V predchádzajúcich článkoch sme sa venovali škodám, ktoré nám spôsobia susedia, a takisto problému vytopenia bytu a zatečených stien. Dnes si poukážeme na ďalšie možné situácie a na možnosť ich riešenia. čítať viac »
Vytopený byt a zatečené steny. Na čo má právo vinník a na čo poškodený? 2.časť
22.10.2018 - Vytopíte suseda. Samé neprijemnosti. Má zatečené steny, koberec aj nábytok. Čo bude nasledovať? Môže si sused sám určiť škodu a vymáhať ju od vás, ak vás ani nikoho z poisťovne nechce vpustiť do bytu? Máte právo sa ponúknuť, že mu byt vymaľujete, alebo môže žiadať profesionálneho maliara? Dnes sa pozrieme na takúto situáciu. čítať viac »
Škody, ktoré spôsobia susedia. Aké poistenie je najlepšie využiť? 1. časť
16.10.2018 - Poistenie zodpovednosti, alebo poistenie nehnuteľnosti? Ak vám nastane škoda vinou vášho suseda, je logické sa zamyslieť, či je lepšie využiť prvý alebo druhý variant. V nasledujúcom článku sa Poistovne.sk  pozreli práve na to. čítať viac »
Poistiť sa dá už aj kyberšikana
19.09.2018 - Zasielanie útočných mailov, vytváranie dehonestujúcich webov, zverejňovanie fotiek a videí s cieľom poškodiť inej osobe, či ohováranie v diskusných fórach. To všetko sa dnes bežne deje na internete. Dá sa proti tomu brániť obozretnosťou, ale toto riziko sa už dá aj poistiť. čítať viac »
Vandalizmus, zemetrasenie či úder blesku. Aj tu pomôže poistenie nehnuteľnosti.
28.12.2017 - „Ako sa často hovorí: víchrica na dvere neklope, víchrica ich rozbije!“, vraví Milan Janásik, manažér komunikácie a hovorca poisťovne Generali. O akých poistných nebezpečenstvách môžeme hovoriť? čítať viac »
Prečo klienti pri poistení nehnuteľnosti obyčajne menia poisťovňu?
08.12.2017 - Tieto zmeny k tým najčastejším nepatria, z času na čas k nim však dôjde. Z akých dôvodov to klienti robia a čo všetko pri rozhodovaní zohľadňujú? Prinášame vám niekoľko užitočných faktov. čítať viac »
1 2 3 4 >>
Čo by ste mali vedieť, ak sa rozhodnete prenajať byt
29.06.2016 - Prenájom bytu môže byť nielen atraktívnym zhodnotením investície, ale zároveň aj zdrojom mnohých patálií. Dobre napísaná nájomná zmluva a poistenie nehnuteľnosti, resp. domácnosti sú základnými predpokladmi, ako eliminovať prípadné riziká. čítať viac »
Prenajímate? Poistenie nepotrebujete iba vy
28.06.2016 - Ste vlastník bytu či domu a rozhodli ste sa ho prenajať? Môže to byť skvelé rozhodnutie, avšak na niekoľko vecí rozhodne treba pamätať. Napríklad na to, že poistiť si domácnosť nepotrebujete iba vy ako majiteľ. Rozhodne bude lepšie, ak bude mať poistenie aj váš podnájomník. čítať viac »
Ak vytopíte susedov alebo pes pohryzie návštevu, pomôže poistenie zodpovednosti
15.06.2016 - Poistenie majetku nemusí byť len o poistení nehnuteľnosti či domácnosti. Moderné poistenia ponúkajú možnosť poistiť si v rámci poistenia majetku aj zodpovednosť za škodu. Takéto poistenie za klientov zaplatí škody, ak napríklad vytopia susedov, ich pes pohryzie návštevu či ich dieťa oškrie susedovo auto. Poistenie pritom stojí len pár eur ročne. čítať viac »
Vytopili vás susedia? Takto by ste mali postupovať
15.06.2016 - Nepríjemná situácia. Boli ste pár dní z domu preč a „privítal“ vás vytopený byt. Poisťovňa susedov vám však zaplatila iba časť nákladov na obnovu pôvodného stavu stien. Tabuľky vraj nepustia a susedia odmietajú doplatiť rozdiel. čítať viac »
Riziká podpoistenia domácnosti
10.06.2016 - Podpoistenie ako také sme už spomínali v jednom z predchádzajúcich článkov. Teraz sa naň pozrieme podrobnejšie a zároveň aj na dôsledky, ktoré môžeme čakať, ak cenu svojej nehnuteľnosti a domácnosti správne neodhadneme. Šetrenie na nesprávnom mieste sa nám totiž môže škaredo vypomstiť. čítať viac »
Na čo pozor pri poistení domova
09.06.2016 - Buď akceptujete poistnú sumu, ktorú stanovil poisťovateľ, alebo si poistnú sumu upravíte sám. Pozor však na podpoistenie. čítať viac »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

Sponzorované odkazy