Cestovné poistenie

Na svahoch pribúdajú neohľaduplní lyžiari. Riskujú tak zablokovanie skipasu aj vážne ublíženie na zdraví.
07.02.2019 - Lyžovačka sa zvykne predražiť najčastejšie v dôsledku únavy, či precenenia vlastných síl. Európsky preukaz poistenca totiž negarantuje náhradu všetkých nákladov na poúrazovú zdravotnú starostlivosť v zahraničí. Určite sa nevypláca ani neohľaduplnosť na svahu. Zranenie iného lyžiara v dôsledku nebezpečnej jazdy vás môže stáť tisícky eur. čítať viac »
Cestovné poistenie do zahraničia
20.06.2018 - V predchádzajúcom článku sme sa komplexne pozreli na to, čo všetko nám „hrozí“ ako poistná udalosť a ako sa v prípade potreby zachovať. Dnes sa pozrieme detailnejšie na zdravotnú stránku. čítať viac »
Dovolenka na bicykli. Ako si poistiť bicykel?
18.06.2018 - Ako sa správne poistiť a aký postup v prípade potreby dodržať? Ak sa chystáte na cyklodovolenku, rozhodne si ešte pred ňou prečítajte tento článok. čítať viac »
Ako postupovať pri krádeži v zahraničí?
14.06.2018 - Toto je presne jedna zo situácií, ktorú nikto z nás nechce zažiť a všetci dúfame, že práve nás to nejako obíde. Bolo by to skvelé, avšak spoliehať sa na to nemôžeme, a tak je namieste naštudovať si správny postup ešte pred vycestovaním. Najmä ak máme so sebou drahý fotoaparát, notebook či smartfón, ktoré už dávno nie sú lacnou či zanedbateľnou záležitosťou. čítať viac »
Idete sa dať pred dovolenkou poistiť? Na toto rozhodne nezabúdajte
24.08.2017 - Poistenie pred odcestovaním na dovolenku je rozhodne dobrý nápad. Ako celý tento proces prebieha, čo k tomu budete potrebovať a prečo sa radšej nespoliehať len na európsky preukaz poistenca? čítať viac »
Exotická dovolenka skrýva aj nástrahy. Pred akými chorobami sa treba dať zaočkovať?
23.08.2017 - Ak plánujete vycestovať na exotickú dovolenku, pamätajte, že na základe verejného zdravotného poistenia nie sú uhrádzané vakcíny osobám cestujúcim do cudziny a z cudziny. Z platnej legislatívy vyplýva, že tieto náklady sú na pleciach poistenca, teda pôjdu z vášho vrecka. čítať viac »
Pripoisťovať si bežné vodné športy nie je nutné vždy
24.08.2016 - Poisťovne bežne presviedčajú klientov, aby si na dovolenke pripoistili aj rizikové športy. Lenže čo je už rizikové a čo ešte nie? čítať viac »
Ako vám v zahraničí pomôže európsky preukaz poistenca
12.07.2016 -  Máme tu obdobie dovoleniek a všetci máme plnú hlavu výberu destinácie a cestovných príprav. Samozrejme, všetci dúfame, že práve naša dovolenka bude tá ideálna a že nám ju nič nenaruší. čítať viac »
Kedy má cestovné poistenie zmysel pri dovolenke na Slovensku
07.07.2016 -  Cestovné poistenie kryje niekoľko rizík a poistenie liečebných nákladov je vždy medzi nimi. čítať viac »
Čo robiť, ak vám dovolenku "pokazí" teroristický útok
30.06.2016 - Vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete, aj v bezpečných krajinách môžete zažiť teroristický útok, či ozbrojené nepokoje. Vzťahuje sa na tieto prípady cestovné poistenie? čítať viac »
Má vôbec úrazové poistenie na cestách zmysel?
27.06.2016 - Viete, aký je rozdiel medzi poistením liečebných nákladov a úrazovým poistením? A viete, aké úrazy vám poisťovňa nepoistí? čítať viac »
Čo robiť, ak... (užitočné rady a tipy pre dovolenkárov)
22.06.2016 - Ako predchádzať problémom na dovolenke? Čo robiť, ak ochoriem, ukradnú mi batožinu, či niekoho zrazím na bicykli? Poradíme, ako to vyriešiť s chladnou hlavou. čítať viac »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>

Sponzorované odkazy