Poistenie storna zájazdu

dovolenka6-redakcia
Zmenil vám zamestnávateľ termín vopred zaplatenej dovolenky? Zrušila letecká spoločnosť let kvôli štrajku? Čo všetko kryje poistenie storna zájazdu? Ak ste odpoveď na svoju otázku nenašli, napíšte nám na redakcia@poistovne.sk.

Otázka: Ak mi letecká spoločnosť zrušila let kvôli štrajku a na náhradný termín nemôžem letieť mám nárok na vrátenie peňazí?  
Odpoveď: Ak letecká spoločnosť nedodala zaplatenú službu, náhradu škody si musíte nárokovať u leteckej spoločnosti, resp. žiadať refundáciu zaplatenej sumy. Túto situáciu poisťovňa nekryje. Podľa smerníc Európskej komisie pre spotrebiteľov máte nárok na vrátenie peňazí, resp. náhradný termín. Ak si už raz…
Odpovedal: Anna Sečanská (09.08.2011)
Otázka: Zaplatil som si zájazd do Egypta, ale sú tam nepokoje, takže cestu asi odložím. Vzťahuje sa aj na túto krajinu poistenie storno zájazdu? 
Odpoveď: Áno, ak je priamo ohrozená telesná bezpečnosť klienta a Ministerstvo zahraničných vecí SR neodporúča cestovať do danej krajiny. Nepokoje v Egypte sa však podľa našich informácií vôbec nedotkli turistických letovísk Červeného mora. 
Odpovedal: Anna Sečanská (04.08.2011)
Otázka: Pred vycestovaním na dovolenku mi vykradli byt. Rozhodol som sa nevycestovať. Pomôže mi poistenie storna zájazdu?
Odpoveď: Áno, takáto situácia je poistením storna krytá.
Odpovedal: Anna Sečanská (01.08.2011)
Otázka: V zrušenom zájazde som si už dopredu zaplatil aj pár fakultatívnych výletov a cestovné poistenie. Dostanem aj tie peniaze späť?
Odpoveď: Áno, ak sú výlety rezervované a vopred uhradené. Výlety zakúpené na mieste nepodliehajú storno ochrane.
Odpovedal: Anna Sečanská (28.07.2011)
Otázka: Čo všetko mi poisťovňa pri storne zájazdu preplatí?
Odpoveď: Pri storne zájazdu vám poisťovňa preplatí všetky vopred zaplatené a rezervované služby.
Odpovedal: Anna Sečanská (25.07.2011)
Otázka: Do akej výšky mi poisťovňa preplatí náklady na zrušenú dovolenku? A aká je spoluúčasť?
Odpoveď: Závisí to od zvoleného poistného produktu. Podľa poistných podmienok k produktu môže byť poistná suma poisťovňou pevne stanovená alebo produkt umožňuje poistnú sumu dohodnúť. Cena takéhoto poistenia je potom samozrejme adekvátna. Taktiež percento spoluúčasti závisí od typu poistenia. Naša poisťov…
Odpovedal: Anna Sečanská (23.07.2011)
Otázka: Ak mi v práci zmenia termín naplánovanej dovolenky kryje mi storno zájazdu poistka?
Odpoveď: Nie, nekryje. V súvislosti so zamestnaním je kryté iba storno z dôvodu nezavinenej straty pracovného miesta z dôvodu výpovede zo strany zamestnávateľa.
Odpovedal: Anna Sečanská (21.07.2011)
Otázka: Počul som, že CK sú povinne poistené proti úpadku. Má teda význam sa poisťovať individuálne proti ich krachu?
Odpoveď: Nemá to význam, pretože cestovné kancelárie majú podľa Zákona č. 281/2001 Z. z. povinnosť poistiť sa proti úpadku. V prípade eventuálneho krachu cestovnej kancelárie potom zabezpečuje návrat klientov a ich odškodnenie poisťovňa podľa poistnej zmluvy uzavretej s cestovnou kanceláriou.
Odpovedal: Anna Sečanská (19.07.2011)
Otázka: Cestujeme na dovolenku a žena je v 7 mesiaci tehotenstva. Môžem si poistiť storno zájazdu, ak by jej lekár zakázal odcestovať?
Odpoveď: Ak by ste mali uzavreté poistenie storna a nastala by takáto situácia, kryli by sme iba v prípade, ak v čase rezervácie zájazdu ošetrujúci lekár odporúčal cestovať, resp. ak v tehotenskej knižke nie je uvedená možnosť komplikácií pri cestovaní – to znamená, že ak v čase rezervácie zájazdu nebolo …
Odpovedal: Anna Sečanská (19.07.2011)
Otázka: Môžem sa poistiť proti krachu cestovky, cez ktorú plánujem ísť na dovolenku?
Odpoveď: Cestovné kancelárie majú podľa Zákona č. 281/2001 Z. z. povinnosť poistiť sa proti úpadku. Poisťovne teda poisťujú cestovné kancelárie, nie jednotlivcov. V prípade eventuálneho krachu cestovnej kancelárie potom poisťovňa zabezpečuje návrat klientov a ich odškodnenie podľa poistnej zmluvy uzavrete…
Odpovedal: Anna Sečanská (18.07.2011)

Vyberáme z banky.sk