Cestovné poistenie: O kuriózne poistné udalosti nie je núdza

Niektoré poistné udalosti sú až neuveriteľné. Prečítajte si, s čím všetkým sa už poisťovne stretli :).

summer-beach-smiles

Nedoladí kabelku k iným topánkam

Helena Kanderková, špecialistka externej komunikácie poisťovne Allianz, si spomína na situáciu, kedy ich klientka nahlásila krádež jedného z dvoch kufrov. „V tom ukradnutom mala topánky a zostal jej kufor, v ktorom bola kabelka. Klientka žiadala náhradu škody za oba kufre. Ako dôvod uviedla, že kabelku, ktorá jej zostala, už k iným topánkam nedoladí.“

Paraglajdista, exotické choroby i destinácie

Ďalší klient im zasa nahlásil úraz následkom zrážky s paraglajdistom, keď sa počas silného vetra paraglajdista odklonil od svojej pristávacej dráhy a pristál na chodcovi, ktorý kráčal po pláži.

„No a taktiež nám klienti hlásia svoje poistné udalosti z veľmi exotických miest. Takto sme zaznamenali napríklad zápal uší počas svadobnej cesty na Maldivách alebo zápal horných dýchacích ciest vo Východnom Timore,“ dodáva Kanderková. „Riešili sme aj prípad hepatitídy klienta v Bahrajne a v jednom prípade aj horúčku dengue klienta v Indonézii. Nečakaná udalosť sa môže pritrafiť naozaj kdekoľvek na svete.“

Klobása v pažeráku či včela v helme

S kurióznymi situáciami má skúsenosti aj poisťovňa Union. Riešili prípad, kedy pri jednej z letiskových kontrol pri prechode príručnej batožiny cez skener zostal v odkladacom košíku zabudnutý tablet, čo si klienti všimli až počas letu v lietadle. „Letisko na otázku klientov potvrdilo, že tablet sa nachádza v oddelení strát a nálezov, ale vyzdvihnúť si ho musia osobne,“ vysvetľuje ich hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Takisto si hovorkyňa spomína na situáciu, keď klient ráno meškal a potreboval sa rýchlo naraňajkovať, jedlo (klobása) sa mu však zaseklo v pažeráku a bolo potrebné vybrať ho endoskopicky, teda sondou. Stalo sa i to, že klientke počas jazdy na motorke vletela do helmy včela, stratila kontrolu nad motorkou a havarovala. „Následná operácia napokon dopadla dobre a klientka bola repatriovaná domov,“ dodáva Dupaľová Ksenzsighová.

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk