Cez Veľkú noc sa stali kuriózne poistné udalosti

Aj keď tretina Slovákov Veľkú noc neoslavuje, počas Veľkej noci sa poisťovne stretávajú s nezvyčajnými poistnými udalosťami. Prinášame vám výber tých najlepších.

Sviatočná vodička

Počas sviatkov sa starší manželský pár vybral autom na návštevu príbuzných. Za volantom sedela pani, ktorá bola tzv. sviatočná vodička. Znie to až neuveriteľne, ale stres z dlhšej prestávky v šoférovaní zrejme spôsobil, že pani za jeden deň spôsobila 3 kolízie. Najskôr narazila na ceste do zvodidiel, pokračovala v jazde, auto následne v priebehu dňa poškodila pri parkovaní a večer cestou domov v snahe vyhnúť sa zvieraťu na ceste skončila s autom v priekope. Posádka auta našťastie neutrpela zranenia, škody na aute boli uhradené z havarijnej poistky. (UNIQA)

Macher v parkovaní

Na Veľkonočný pondelok nezabudne vodič, ktorý si neustriehol hladinu alkoholu v krvi. Po návrate zo šibačky sa snažil zaparkovať svoje auto na sídlisku, pričom poškodil naraz až 5 áut. Privolaní policajti mu namerali v krvi 0,8 ‰ alkoholu. Škody na okolostojacich autách sa hradili z PZP vodiča. Keďže vodič sa dopustil hrubého porušenia svojich povinností, poisťovňa po ňom požadovala celú škodu zaplatiť. (UNIQA)

Zapozeral sa na šibačov

Na veľkonočný pondelok klient prechádzal autom cez dedinu a pozoroval šibačov. Zaujatý dianím na ulici sa prestal dostatočne venovať riadeniu vozidla a nabúral do stĺpu elektrického vedenia, čím si poškodil prednú časť vozidla. (GENERALI)

Syn výmyselník

Otec vozil syna po rodine šibať, pričom syn mal svoju fľaštičku s vodou na polievanie. Cestou v aute sa syn s fľaškou hral, otec ho napomínal, otočil pri tom hlavu smerom k synovi, ktorý mu v tom okamihu nastriekal vodu do tváre. Otec sa zľakol, strhol volant a nabúral do stĺpa. Poškodil pri tom predný nárazník na aute. (GENERALI)

Veľkonočné zlomeniny

Zaujímavý je aj prípad dievčaťa, ktoré pri návšteve prvého šibača utrpelo fraktúru zápästia, pretože sa snažilo utekať, ale zakoplo o prah domu. Po chvíli sa priblížil ďalší šibač, ktorý bohužiaľ nevedel, že už je zranená a rozbehol sa za ňou. Dotyčná sa snažila uniknúť, pri tom si ale bolestivo udrela koleno. Doba liečenia úrazov si vyžiadala 3 mesiace. (UNIQA)

Oblievačka s fénom

Mladá slečna si po odchode šibačov vysúšala fénom mokré vlasy. Keď do bytu vtrhli ďalší šibači, pozabudla ho vypnúť a položila ho na okraj umývadla. Keď začali šibači dievča opäť polievať, zasiahli vodou aj fén, ktorý vybuchol a vyšľahnutý plameň podpálil záclonu. (GENERALI)

Nebezpečenstvo číhalo vo vani

Ďalší prípad sa stal, keď šibači prišli obliať svoju spolužiačku, ktorú v kúpeľni hodili do vane a oblievali ju vedrom a pohármi vody. Dievča sa v mokrej vani pošmyklo, pri páde si udrelo hlavu o vodovodnú batériu a nešťastný pád mal za následok zlomeninu predlaktia pravej ruky. (UNIQA)

Rozbité sklo

Temperamentní šibači spôsobili škodu na zariadení domácnosti svojim susedom. V rodinnom dome naháňali dievča, ktoré chceli vyšibať. Naháňačka sa skončila rozbitým sklom na presklených dverách verandy, do ktorých dievča v snahe utiecť pred nimi zboku narazilo. Dievča neutrpelo žiaden vážny úraz, rozbité sklo na dverách sa hradilo z poistky domácnosti. (UNIQA)

Horšie dopadlo dievča, ktoré sa pri oblievačke bežalo pred šibačmi ukryť do domu. V rýchlosti, ako chcela otvoriť dvere, však nezachytila kľučku a rukou prerazila sklenenú výplň dverí, pričom jej črepiny porezali žily a poškodili šľachy. (GENERALI)

Šibačka v nemocnici

Službukonajúci lekár si chcel v nemocnici zrejme spestriť sviatočný deň, ktorý trávil s ďalšími kolegami a kolegyňami v práci, tým, že kolegyne pooblieva vodou. Jednu zo sanitárok začal naháňať a tá sa v snahe ujsť pred vodou tak nešťastne pošmykla, že si zlomila stehennú kosť, ktorej liečba si vyžiadala približne pol roka. (GENERALI)

Nebezpečný korbáč

Našu klientku zranil pri šibaní jej vlastný syn. Korbáč sa mu zachytil o náušnicu a pretrhol jej pritom ušný lalok. (GENERALI)

Smradľavé vajíčka

Pri príprave veľkonočných vajíčok postavila klientka na sporák hrniec s vajíčkami a odišla do vedľajšej izby pozerať televízor. Zaspala však na pohovke a zobudil ju až veľký smrad a hluk po tom, čo voda v hrnci úplne vyvrela a vajíčka sa rozleteli po kuchyni. Spôsobená škoda znamenala pre klientku škrabanie omietky až na tehlu. (GENERALI)

Vyberáme z poistovne.sk

peniaze1-redakcia

Počet poistných podvodov narastá

Poisťovňa UNIQA v prvom polroku 2022 prešetrila viac ako 1000 pokusov o poistný podvod. Pozrite si, aké podvody sa vyskytujú najviac a o akú sumu sa chceli podvodníci obohatiť.
18.08.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Počet poistných podvodov narastá
zdravotnictvo-IvanS

Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach

Minimálny zdravotný odvod či spoplatnenie podania na úrad pre dohľad sú podľa asociácie len časťou tohto protipacientskeho návrhu.
17.08.2022
Čítať viac o Asociácia na ochranu práv pacientov navrhuje stiahnuť novelu zákona o zdravotných poisťovniach
turistika3-redakcia

Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Od začiatku tohto roka zomrelo v slovenských horách už rekordných 30 turistov. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) je to najviac za posledných 10 rokov.
17.08.2022
Čítať viac o Úrazov a úmrtí na horách pribúda, nezabudnite na poistenie

Vyberáme z banky.sk