Zdravotné poisťovne Dôvera a Union podpísali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, už uzavrela zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami.

bory-nemocnica-zdrojBory

Zdravotná poisťovňa Dôvera v piatok 3. marca podpísala zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory. V tlačovej správe o tom informoval PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský. Poistencom Dôvery tak bude pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti v nemocnici Bory stačiť ukázať zdravotný preukaz. Nemocnicu Bory otvoria 30. marca tohto roka.

Nemocnica Bory začiatkom marca uzatvorila zmluvu aj so zdravotnou poisťovňou Union.

VšZP uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. „V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory,“ dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová. „Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Aktualizácia 28.3.2023: Všeobecná zdravotná poisťovňa podpíše zmluvu s Nemocnicou Bory

Do nemocnice Bory začiatkom marca nastúpilo 100 zamestnancov, ďalší prídu do nemocnice pracovať v polovici mesiaca. Je medzi nimi 25 lekárov, 35 sestier a pôrodných asistentiek a viac ako 25 ostatných zdravotných pracovníkov, ako sú praktické sestry, farmaceutickí laboranti, sanitári a ďalší. „Všetci noví kolegovia sa začínajú školiť na svoje pozície na pracoviskách, ktoré v nemocnici Bory otvoríme o mesiac,“ uviedla HR riaditeľka nemocnice Bory Jana Palenčárová. Nemocnica bude slúžiť pacientom z celého Slovenska. Prvé sú zazmluvnené špecializované ambulancie, ktoré sú pripravené na prevádzku, a pracoviská spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odboroch fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, radiačná onkológia a rádiológia, okrem PET/CT a Cyberknife, ktorých uvedenie do prevádzky je naplánované v ďalších fázach. Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch. Ďalšie pracoviská budú predmetom neskoršieho rozšírenia zmluvy v závislosti od ich pripravenosti na prevádzku.

Nemocnica Bory je vybavená modernými medicínskymi technológiami. Má päť systémov počítačovej tomografie vrátane nukleárnej medicíny či dva lineárne urýchľovače pre rádioterapiu, 14 operačných sál, osem pôrodných izieb namiesto pôrodných boxov a robotickú prípravovňu liekov s robotickým automatom na dávkovanie liekov. Pre pacientov budú pripravené lôžkové oddelenia podobné hotelovému štandardu. Všetky izby budú jednolôžkové, budú mať vlastnú kúpeľňu aj prirodzené svetlo.

Vyberáme z poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk