Zdravotné poisťovne Dôvera a Union podpísali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, už uzavrela zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami.

bory-nemocnica-zdrojBory

Zdravotná poisťovňa Dôvera v piatok 3. marca podpísala zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory. V tlačovej správe o tom informoval PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský. Poistencom Dôvery tak bude pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti v nemocnici Bory stačiť ukázať zdravotný preukaz. Nemocnicu Bory otvoria 30. marca tohto roka.

Nemocnica Bory začiatkom marca uzatvorila zmluvu aj so zdravotnou poisťovňou Union.

VšZP uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. „V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory,“ dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová. „Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Aktualizácia 28.3.2023: Všeobecná zdravotná poisťovňa podpíše zmluvu s Nemocnicou Bory

Do nemocnice Bory začiatkom marca nastúpilo 100 zamestnancov, ďalší prídu do nemocnice pracovať v polovici mesiaca. Je medzi nimi 25 lekárov, 35 sestier a pôrodných asistentiek a viac ako 25 ostatných zdravotných pracovníkov, ako sú praktické sestry, farmaceutickí laboranti, sanitári a ďalší. „Všetci noví kolegovia sa začínajú školiť na svoje pozície na pracoviskách, ktoré v nemocnici Bory otvoríme o mesiac,“ uviedla HR riaditeľka nemocnice Bory Jana Palenčárová. Nemocnica bude slúžiť pacientom z celého Slovenska. Prvé sú zazmluvnené špecializované ambulancie, ktoré sú pripravené na prevádzku, a pracoviská spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odboroch fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, radiačná onkológia a rádiológia, okrem PET/CT a Cyberknife, ktorých uvedenie do prevádzky je naplánované v ďalších fázach. Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch. Ďalšie pracoviská budú predmetom neskoršieho rozšírenia zmluvy v závislosti od ich pripravenosti na prevádzku.

Nemocnica Bory je vybavená modernými medicínskymi technológiami. Má päť systémov počítačovej tomografie vrátane nukleárnej medicíny či dva lineárne urýchľovače pre rádioterapiu, 14 operačných sál, osem pôrodných izieb namiesto pôrodných boxov a robotickú prípravovňu liekov s robotickým automatom na dávkovanie liekov. Pre pacientov budú pripravené lôžkové oddelenia podobné hotelovému štandardu. Všetky izby budú jednolôžkové, budú mať vlastnú kúpeľňu aj prirodzené svetlo.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_20180706_154126_HDR

Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?

Vandali môžu spôsobiť škodu na majetku (posprejovať fasádu), alebo na aute (prerezanie pneumatík). Pozrite si, aké druhy vandalizmu poisťovne rozlišujú, aké doklady budú požadovať a s akými prípadmi sa poisťovne stretávajú najčastejšie.
02.10.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?
31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Vyberáme z banky.sk