Zdravotné poisťovne Dôvera a Union podpísali zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, už uzavrela zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami.

bory-nemocnica-zdrojBory

Zdravotná poisťovňa Dôvera v piatok 3. marca podpísala zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s nemocnicou Bory. V tlačovej správe o tom informoval PR špecialista zdravotnej poisťovne Dôvera Matej Štepianský. Poistencom Dôvery tak bude pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti v nemocnici Bory stačiť ukázať zdravotný preukaz. Nemocnicu Bory otvoria 30. marca tohto roka.

Nemocnica Bory začiatkom marca uzatvorila zmluvu aj so zdravotnou poisťovňou Union.

VšZP uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. „V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory,“ dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Bory Ľuboš Lopatka.

Do nemocnice Bory začiatkom marca nastúpilo 100 zamestnancov, ďalší prídu do nemocnice pracovať v polovici mesiaca. Je medzi nimi 25 lekárov, 35 sestier a pôrodných asistentiek a viac ako 25 ostatných zdravotných pracovníkov, ako sú praktické sestry, farmaceutickí laboranti, sanitári a ďalší. „Všetci noví kolegovia sa začínajú školiť na svoje pozície na pracoviskách, ktoré v nemocnici Bory otvoríme o mesiac,“ uviedla HR riaditeľka nemocnice Bory Jana Palenčárová. Nemocnica bude slúžiť pacientom z celého Slovenska. Prvé sú zazmluvnené špecializované ambulancie, ktoré sú pripravené na prevádzku, a pracoviská spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek v odboroch fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, radiačná onkológia a rádiológia, okrem PET/CT a Cyberknife, ktorých uvedenie do prevádzky je naplánované v ďalších fázach. Ambulancie budú slúžiť pacientom, ktorí sa budú pripravovať na hospitalizáciu v nemocnici alebo budú sledovaní po operačných zákrokoch. Ďalšie pracoviská budú predmetom neskoršieho rozšírenia zmluvy v závislosti od ich pripravenosti na prevádzku.

Nemocnica Bory je vybavená modernými medicínskymi technológiami. Má päť systémov počítačovej tomografie vrátane nukleárnej medicíny či dva lineárne urýchľovače pre rádioterapiu, 14 operačných sál, osem pôrodných izieb namiesto pôrodných boxov a robotickú prípravovňu liekov s robotickým automatom na dávkovanie liekov. Pre pacientov budú pripravené lôžkové oddelenia podobné hotelovému štandardu. Všetky izby budú jednolôžkové, budú mať vlastnú kúpeľňu aj prirodzené svetlo.

Vyberáme z poistovne.sk

female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník
fireplace-close-up-flames

Budovy na Slovensku sú vo väčšine prípadov nedostatočne poistené

Požiar, ktorý v historickom centre Banskej Štiavnice zničil až sedem budov, poukázal na zásadný problém. A to, že máme veľa nehnuteľností, vrátane kultúrnych pamiatok, podpoistených.
21.03.2023
Čítať viac o Budovy na Slovensku sú vo väčšine prípadov nedostatočne poistené

Vyberáme z banky.sk