Všeobecná zdravotná poisťovňa podpíše zmluvu s Nemocnicou Bory

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) ukončila posudzovanie žiadosti Nemocnice Bory o zazmluvnenie.

bory-nemocnica-zdrojBory
AKTUALIZÁCIA 29.3.2023: Nemocnica Bory podpísala zmluvu s VšZP.


„Poisťovňa pristúpi k podpisu zmluvy pre tie typy zdravotnej starostlivosti, ktoré je nemocnica aktuálne schopná plnohodnotne zabezpečiť," uviedla v tlačovej správe hovorkyňa VšZP Eva Peterová.

Zdravotnícke zariadenie podľa stanoviska pre agentúru SITA víta rozhodnutie štátnej poisťovne. „Potrebujeme si detailne preštudovať návrh ich zmluvy. Veríme, že k zazmluvneniu novej nemocnice dôjde čo najskôr," reagoval hovorca ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Nemocnica Bory požiadala o zazmluvnenie všetky tri zdravotné poisťovne 15. februára tohto roka. Na začiatku marca uzavrela zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňami Dôvera a Union. Štátna zdravotná poisťovňa tak bola poslednou poisťovňou, ktorá nemala podpísanú zmluvu medzi ňou a Nemocnicou Bory.

Nemocnica Bory sa oficiálne otvára 30. marca tohto roka. Ako prvé uvedie do prevádzky špecializované nemocničné ambulancie. Okrem nich koncom marca otvorí aj rádiologické oddelenie a pracovisko radiačnej onkológie. Nasledovať bude jednodňová zdravotná starostlivosť. V máji pribudnú prvé hospitalizácie v lôžkovej časti nemocnice, začiatkom júna otvorí pôrodnicu s neonatológiou.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Vyberáme z banky.sk