VšZP zatiaľ nemá zazmluvnené pôrody v nemocnici Bory

Nemocnica Bory od 1. júna spúšťa gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické oddelenie. Špičkový tím odborníkov ponúkne komplexnú starostlivosť a individuálny prístup pacientkám, mamičkám a novorodencom. VšZP však nemá zazmluvnené všetky úkony.

nemocnicaB1-zdrojB

O ženy sa bude starať tím špičkových odborníkov

V nemocnici Bory bude pracovať tím medicínskych profesionálov, ktorých cieľom je vybudovať špičkové gynekologicko-pôrodnícke oddelenie, vrátane onkogynekologického centra, urogynekologického centra, centra pre liečbu endometriózy a myomatózy. Súčasťou bude aj centrum fetálnej medicíny, ktoré na Slovensku chýba. Centrum, v prípade potreby, bude realizovať aj komplexné vnútromaternicové výkony na samotnom plode. Na gynekologicko-pôrodníckom oddelení bude pôsobiť viac ako tridsať gynekológov a pôrodníkov a päťdesiat pôrodných asistentiek. Primárom Pôrodnice Bory bude Marián Križko.

Ako vyzerá pôrodnica Bory

Pôrodnica Bory disponuje ôsmimi pôrodnými izbami hotelového typu s vlastným sociálnym zariadením vybavenými medicínskou technikou v podobe plnohodnotnej pôrodnej sály. Rodička strávi celý pobyt od príchodu do nemocnice až po záverečnú popôrodnú fázu v súkromí na jednom mieste. V tesnej blízkosti pôrodných izieb sa nachádzajú aj dve sekčné sály, z ktorých jedna je vždy pripravená pre prípad, ak by pri pôrode nastali nečakané komplikácie.
nemocnicaB-zdrojB

Výhody, ktoré ponúka Pôrodnica Bory

  • ambulantná starostlivosť o tehotné ženy
  • samostatné moderné a nepriechodné pôrodné izby
  • individuálna starostlivosť a prítomnosť partnera
  • ošetrenie bábätka priamo na pôrodnej izbe a bonding
  • konzultácia pôrodného plánu
  • skupinové aj individuálne predpôrodné kurzy
  • bylinná náparka a aromaterapia
  • možnosť voľby úľavovej a pôrodnej polohy
  • možnosť zazmluvnenia pôrodnej asistentky a lekára
  • odber pupočníkovej krvi

Prvé pôrody už na začiatku júna

Na svojej webovej stránke nemocnica Bory uvádza: Aktuálne má Nemocnica Bory zazmluvnený kompletný medicínsky program oddelení s oboma súkromnými zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union. Poistenkyne VšZP budú môcť využiť služby gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia iba v neodkladnom zdravotnom stave.

Na tieto informácie reaguje štátna poisťovňa: "Poistenky VšZP môžu rodiť aj v tomto zdravotníckom zariadení, napríklad aj z dôvodu, že  práve tam majú svojho pôrodníka, i keď nie je zazmluvnené. Pôrod je v každom prípade zákonom definovaný ako neodkladná zdravotná starostlivosť, takže náklady s ním spojené zdravotná poisťovňa uhrádza aj nezmluvnému poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti. Ak teda dôjde k pôrodu v Nemocnici Bory, toto zariadenie si v prípade rodičky, poistenky VšZP, bude môcť za obvyklých podmienok uplatniť úhradu súvisiacich nákladov zdravotnej starostlivosti voči VšZP. Uvedené plne platí aj pre súvisiacu starostlivosť o novorodenca."

V súčasnosti už prebieha predpôrodná príprava mamičiek s plánovanými pôrodmi. Rodičky, ktoré majú termín pôrodu v septembri a októbri sa môžu v pôrodnici registrovať od 15. Júna 2023 na call centre 0950 105 510 alebo osobne na recepcii v Nemocnici Bory.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_20180706_154126_HDR

Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?

Vandali môžu spôsobiť škodu na majetku (posprejovať fasádu), alebo na aute (prerezanie pneumatík). Pozrite si, aké druhy vandalizmu poisťovne rozlišujú, aké doklady budú požadovať a s akými prípadmi sa poisťovne stretávajú najčastejšie.
02.10.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?
31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Vyberáme z banky.sk