Nemocnica Bory spustila operačné programy, nie sú však zazmluvnené VSŽP

Nemocnica Bory od začiatku mája spustila operačné programy, do prevádzky uviedla prvú lôžkovú časť a rozšírila činnosť oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Aktuálny rozsah zdravotnej starostlivosti však môže nemocnica poskytovať z verejného zdravotného poistenia iba pacientom zo súkromných poisťovní.

Nemocnica_Bory_redakcia
Zmluva so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou naďalej pokrýva iba ambulantné a rádiodiagnostické výkony. V tlačovej správe to uviedol hovorca siete Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Počas uplynulých dvoch dní má nemocnica Bory za sebou úspešné onkogynekologické, ortopedické a neurochirurgické operácie. V stredu 3. mája sa uskutočnila prvá chirurgická operácia onkochirurgického pacienta s využitím unikátnej robotickej technológie Da Vinci Xi. Nemocnica do konca apríla vyšetrila už viac ako 2 400 pacientov. „Mrzí ma, že po vyše mesiaci od oficiálneho otvorenia musíme pri plánovaní operačných zákrokov a hospitalizáciách začať robiť rozdiely medzi poistencami jednotlivých zdravotných poisťovní," uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka. Upozorňuje na to, že viac ako polovicu z doteraz ošetrených pacientov bolo poistencami VŠZP. „Považujem to za nespravodlivé a verím, že sa tento stav podarí čo najskôr napraviť,“ zdôraznil. 
 

Vyberáme z poistovne.sk

53665

Novis končí, slovenský poistný trh je však podľa analytikov stabilizovaný

Koniec poisťovne Novis neznamená podľa analytikov to, že v jej krokoch pôjdu aj ďalšie komerčné poisťovne. Národná banka Slovenska v pondelok informovala, že vzala poisťovni Novis licenciu.
06.06.2023
Čítať viac o Novis končí, slovenský poistný trh je však podľa analytikov stabilizovaný
Narodna Banka Slovenska -001

NBS odobrala povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti spoločnosti Novis

Národná banka Slovenska (NBS) odobrala povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti spoločnosti Novis Insurance Company, Novis Versicherungsgesellschaft, Novis Compagnia di Assicurazioni, Novis Poisťovňa a.s.
06.06.2023
Čítať viac o NBS odobrala povolenie na vykonávanie poisťovacej činnosti spoločnosti Novis

Asistenčné služby k cestovnému poisteniu

Viete, že asistenčné služby môžete využiť aj v iných prípadoch ako je škodová udalosť? Pozreli sme sa na situácie, kedy vám vedia pomôcť.
05.06.2023 | redakcia
Čítať viac o Asistenčné služby k cestovnému poisteniu

Vyberáme z banky.sk