Nemocnica Bory spustila operačné programy, nie sú však zazmluvnené VSŽP

Nemocnica Bory od začiatku mája spustila operačné programy, do prevádzky uviedla prvú lôžkovú časť a rozšírila činnosť oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Aktuálny rozsah zdravotnej starostlivosti však môže nemocnica poskytovať z verejného zdravotného poistenia iba pacientom zo súkromných poisťovní.

Nemocnica_Bory_redakcia
Zmluva so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou naďalej pokrýva iba ambulantné a rádiodiagnostické výkony. V tlačovej správe to uviedol hovorca siete Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Počas uplynulých dvoch dní má nemocnica Bory za sebou úspešné onkogynekologické, ortopedické a neurochirurgické operácie. V stredu 3. mája sa uskutočnila prvá chirurgická operácia onkochirurgického pacienta s využitím unikátnej robotickej technológie Da Vinci Xi. Nemocnica do konca apríla vyšetrila už viac ako 2 400 pacientov. „Mrzí ma, že po vyše mesiaci od oficiálneho otvorenia musíme pri plánovaní operačných zákrokov a hospitalizáciách začať robiť rozdiely medzi poistencami jednotlivých zdravotných poisťovní," uviedol generálny riaditeľ Nemocnice Bory Ľuboš Lopatka. Upozorňuje na to, že viac ako polovicu z doteraz ošetrených pacientov bolo poistencami VŠZP. „Považujem to za nespravodlivé a verím, že sa tento stav podarí čo najskôr napraviť,“ zdôraznil. 
 

Vyberáme z poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk