Asistenčné služby 2. časť (poistenie nehnuteľnosti a domácnosti)

Viete, že asistenčné služby môžete využiť aj v iných prípadoch ako je škodová udalosť? Pozreli sme sa na situácie, kedy vám vedia pomôcť.

Asistenčné služby poskytujú poisťovne k rôznym typom poistenia, napríklad k cestovnému poisteniu, poisteniu auta, ale aj k poisteniu nehnuteľnosti. Minule sme sa venovali asistenčným službám k poisteniu vozidiel, dnes sa pozrieme na poistenie nehnuteľnosti a domácnosti.

Asistenčné služby k poisteniu nehnuteľnosti


Pri poistení nehnuteľnosti asistenčné služby nemusia byť automaticky súčasťou poistenia. "V balíku Excelent poistenia nehnuteľnosti a domácnosti ProDomo majú klienti zahrnuté asistenčné služby automaticky. Prostredníctvom nášho zmluvného partnera Global Assistance Slovakia vieme pomôcť pri technickej havárii, pri zablokovaní dverí či neobývateľnosti bytu/domu. Dohodneme tiež návštevu odborníkov, ako je inštalatér, elektrikár, kúrenár, plynár, sklenár či pokrývač. Zorganizujeme dopravu spojenú s opravou poškodeného skla, ale aj odstránenie a odvoz zvyškov a škôd v prípade nepredvídateľných udalostí. Klienti, ktorí si vyberú nižší balík poistenia nehnuteľnosti a domácnosti ProDomo, môžu si asistenčné služby doplatiť," hovorí Peter Žilka, zástupca riaditeľa úseku neživotného poistenia KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Asistenčné služby vám pomôžu:
  • poskytnú vám rady, ako postupovať v prípade poistnej udalosti a oznámia ju za vás do poisťovne
  • v prípade technickej havárie alebo zablokovaných/zabuchnutých dverí
  • zabezpečiť odborníka ako je zámočník, inštalatér, elektrikár, kúrenár, plynár, sklenár či pokrývač
  • zabezpečiť dopravu spojenú s opravou poškodeného skla
  • vyčistenie a vysušenie domácnosti
  • núdzové ubytovanie

Netreba však zabúdať, že vo väčšine prípadov vám poisťovňa pomôže zavolať montérov, ale za ich služby musíte uhradiť z vlastného vrecka. Pomoc odborníka ide na účet poisťovne len v stave núdze. V poistných podmienkach sú uvedené ak limity poistného plnenia. Ak sa "vybuchnete" a zámočník bude musieť vyvŕtať zámok, poisťovňa vám nový preplatí len do určitej výšky.

Lista Odporucame
Výhodou asistenčných služieb je to, že sú k dispozícii nepretržite 24 hodín denne. V prípade potreby stačí keď zavoláte na call centrum. Nemusíte obvolávať opravárov a hľadať takého, ktorý má čas, aby ku vám prišiel.

Vyberáme z poistovne.sk

sunglasses-car-keys

Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?

Online poistenie auta na porovnávacích weboch je cenovo takmer zhodné s cenou v poisťovni. Rozdiel je v pridaných službách
07.05.2021 | redakcia
Čítať viac o Online porovnávače poistenia auta fungujú na cenových dohodách s poisťovňami. V čom sa líšia?
34148_obr

Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Od 1. mája 2021 nastali v Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (ASDSS) personálne zmeny. Novými členmi trojčlenného predstavenstva spoločnosti sa stali Agata Aniela Przygoda (40) a Juraj Dlhopolček (42). Nahradili doterajších členov vedenia Petra Karcola a Juraja Liptáka, ktorí zo spoločnosti odchádzajú.
03.05.2021
Čítať viac o Zmeny v predstavenstve Allianz SDSS

Vyberáme z banky.sk