Úraz či nehoda? Mne sa to nemôže stať. Každý piaty Slovák pri kúpe cestovného poistenia zaváha

Vybrali by ste sa na dovolenku do zahraničia bez cestovného poistenia? Pády, úrazy či iné nehody sú predsa úplne bežné, prečo vôbec takto riskovať? Až 20% opýtaných nepovažuje ani dnes cestovné poistenie za samozrejmosť. Naopak, dve tretiny respondentov si poistenie pri ceste do zahraničia plánuje uzatvoriť, a ďalších 15% tak už urobilo vopred.

32363_obr

Niektorých cestujúcich nepresvedčia ani medializované nehody

Ako vyplýva z údajov prieskumu, ktorý pre poisťovňu Groupama v závere mája realizovala agentúra Focus, stále existuje na Slovensku značné množstvo cestujúcich, ktorí váhajú pri uzatvorení cestovného poistenia. „Keď vidíme, aké nehody či úrazy sa niekedy ľuďom stávajú, je naozaj prekvapením, koľko ľudí dnes nad cestovným poistením váha. V porovnaní s nákladmi na samotné vycestovanie, resp. dovolenku je to pritom častokrát zanedbateľná suma. Nehovoriac o nákladoch pri návšteve nemocnice a liečení,“ vysvetľuje Ivan Bobošík, PR konzultant poisťovne Groupama.

Untitled-1

Čísla z prieskumu potvrdzujú, že až desatina opýtaných, ktorí pôjdu v lete na dovolenku do zahraničia, si neplánuje uzatvoriť cestovné poistenie. Ďalších 11% pritom stále nad týmto rozhodnutím váha.

Dovolenka na Slovensku bez cestovky

Prieskum ďalej naznačuje, že väčšina opýtaných, ktorí plánujú ísť na dovolenku mimo miesta svojho bydliska, si ju chce zabezpečiť individuálne (70%). Cez cestovnú kanceláriu si dovolenku plánuje zabezpečiť necelá tretina dovolenkujúcich. „Zásadný rozdiel v spôsobe zabezpečenia dovolenky je však v tom, či respondenti plánujú stráviť dovolenku na Slovensku alebo v zahraničí. Takmer všetci (97%) respondenti, ktorí plánujú stráviť dovolenku na Slovensku, si ju chcú zabezpečiť individuálne,“ hovorí Martin Slosiarik, riaditeľ agentúry Focus.

Medzi respondentmi, ktorí plánujú stráviť dovolenku v zahraničí, je tento pomer vyrovnaný. 51% z nich si plánuje dovolenku zabezpečiť individuálne a 48% plánuje využiť služby cestovných kancelárií, alebo ich už využilo. Služby cestovných kancelárií plánujú využiť najčastejšie ľudia s čistým mesačným príjmom domácnosti od 2000 EUR vyššie a na západe Slovenska.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

holiday-suitcase

Cestovné poistenie do Chorvátska - aktuálne porovnanie cien aj poistných limitov

Poistovne.sk sa pozreli nato, koľko zaplatíte za cestovné poistenie a čo za to dostanete. Poistky sa líšia aj v cene aj vo výške poistného krytia.
30.06.2022 | redakcia
Čítať viac o Cestovné poistenie do Chorvátska - aktuálne porovnanie cien aj poistných limitov
burst-matthew-Henry-pink-pill-pattern-on-a-baby-blue-surface

Zdravotné poisťovne varujú: Stovky tisíc liekov na vysoký tlak ostáva v lekárňach nevyzdvihnutých!

Desiatky až stovky tisíc liekov, ktoré predpíšu lekári pacientom na vysoký krvný tlak, zostávajú nevybraté v lekárni. Dôvera eviduje okolo  60-tisíc nevyzdvihnutých liekov za rok.
29.06.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Zdravotné poisťovne varujú: Stovky tisíc liekov na vysoký tlak ostáva v lekárňach nevyzdvihnutých!
two-people-in-a-car-look-at-a-map-while-smiling

Allianz radí ako bezpečne cestovať autom na dovolenku

Po dvoch rokoch poznačených pandémiou, nás zrejme konečne čaká dovolenková sezóna bez väčších obmedzení. Viacerí Slováci uprednostňujú pri ceste do obľúbených dovolenkových destinácií, ako sú Chorvátsko či Taliansko, presun vlastným autom. Allianz – Slovenská poisťovňa pripravila viacero odporúčaní, ktoré majú pomôcť, aby jazda autom na dovolenku bola bezpečná a bezproblémová.
29.06.2022
Čítať viac o Allianz radí ako bezpečne cestovať autom na dovolenku

Vyberáme z banky.sk