Počet pracujúcich dôchodcov na Slovensku vzrástol

Počet pracujúcich dôchodcov na Slovensku vzrástol.


O vyše 12 tisíc vzrástol na Slovensku za posledný rok počet pracujúcich dôchodcov. Kým v auguste minulého roka pracovalo popri poberaní dôchodku 233 829 občanov, v auguste tohto roka si popri penzii privyrábalo už 245 968 poberateľov dôchodku. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Z celkového počtu pracujúcich penzistov bolo v minulom mesiaci 144 411 poberateľov starobného dôchodku, 774 poberateľov predčasného starobného dôchodku a 100 783 poberateľov invalidného dôchodku.

Pracovať popri poberaní dôchodku môžu poberatelia starobného, predčasného starobného (s maximálnym ročným príjmom 2 400 eur) a invalidného dôchodku. Dôchodca, ktorý si privyrába na dohodu a jeho príjem je do 200 eur mesačne, od 1. júla tohto roka neodvádza žiadne odvody na sociálne poistenie. 

Vyberáme z poistovne.sk

Jannik_Sinner_Allianz

Tenisová hviezda je novým ambasádorom skupiny Allianz

Tenisová hviezda a aktuálna svetová jednotka rebríčka ATP Jannik Sinner a skupina Allianz odštartovali viacročné globálne partnerstvo. Štvornásobný grandslamový víťaz sa stal celosvetovým ambasádorom najhodnotnejšej poisťovacej značky na svete. Silná globálna fanúšikovská základňa tenisu podporuje emocionálne prepojenie so značkou a rozširuje existujúce športové spolupráce Allianz.
25.05.2026
Čítať viac o Tenisová hviezda je novým ambasádorom skupiny Allianz
pexels-76904381-8609475

Najlepšie destinácie na dovolenku s deťmi v 2026

Neviete kde vyraziť na letnú dovolenku s deťmi? Inšpirujte sa rebríčkom TUI, v ktorom bolo porovnaných viac ako 150 európskych pobrežných destinácií
25.05.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Najlepšie destinácie na dovolenku s deťmi v 2026
pexels-mikebirdy-5351114

Čo sa deje s autami po „totálke“?

Na Slovensku sa považuje škoda za totálnu, ak je oprava vozidla technicky nemožná alebo ekonomicky neopodstatnená. Nie všetky auta však končia na šrotovisku.
22.05.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Čo sa deje s autami po „totálke“?

Vyberáme z banky.sk