Do Kooperativy mieri Regina Ovesny-Straka

 

S účinnosťou k 1. aprílu 2014 bude Regina Ovesny-Straka vymenovaná do predstavenstva Kooperativy, kde prevezme funkciu námestníčky generálneho riaditeľa. Tým je Juraj Lelkes, ktorý je zároveň do roku 2016 aj predsedom predstavenstva a do tohto obdobia ním aj ostane. Predstavitelia Kooperativy na utorkovej tlačovej konferencii nevylúčili, že po skončení funkčného obdobia Juraja Lelkesa prevezme vedenie práve Regina Ovesny-Straka, avšak v súčasnosti o tom zatiaľ nechceli špekulovať.

Regina Ovesny-Straka pôsobí v oblasti bankovníctva už viac ako 30 rokov, z toho 15 rokov na Slovensku a približne 20 rokov v pozíciách v predstavenstve. V období rokov 2001 až 2009 bola predsedníčkou predstavenstva Slovenskej sporiteľne. V roku 2009 prešla na rakúsky trh a viedla spoločnosť Salzburger Sparkasse v pozícii predsedníčky predstavenstva a generálnej riaditeľky.

Okrem toho bude k 1. júlu 2014 do predstavenstva Kooperativy menovaná Viera Kubašová a k tomuto dátumu prevezme mandát člena predstavenstva spoločnosti Kooperativa aj Vladimír Chalupka. Klaudia Volnerová, členka predstavenstva firmy k 30. júnu budúceho roka ukončí svoju kariéru a predstavenstvo opustí.

Ku koncu septembra dosiahla Kooperativa predpísané poistné 378,9 mil. eur pri medziročnom náraste o 3,2 %. Hrubý zisk predstavoval sumu 36 mil. eur pri raste o 1,5 %. Spoločnosť odhaduje, že za celý tento rok dosiahne predpísané poistné 500 mil. eur, čo by znamenalo nárast o 1,8 %. Hrubý zisk by mal byť na úrovni takmer 48 mil. eur pri raste o 2 %. Celá skupina Vienna Insurance Group na Slovensku, teda Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, počíta tento rok s predpisom poistného na úrovni 730 mil. eur pri raste o 3 %. Zisk pred zdanením by mal byť v objeme 61,7 mil. eur pri raste o 3,6 %.

Kooperativa poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Vstupom rakúskeho majoritného akcionára Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group sa Kooperativa začlenila do poisťovacieho koncernu Vienna Insurance Group. Ten funguje v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne. 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk