Bicykel v pivnici je poistený v rámci domácnosti

Ak by ste si chceli poistiť bicykel, ktorý nemáte v byte, ale v pivnici či garáži stačí vám na to poistenie domácnosti. Poisťovne vám nemusia preplatiť celú jeho hodnotu.  


Poisťovne na Slovensku zvyčajne považujú bicykel ako súčasť domácnosti,aj keď ho nemáte priamo v byte či dome, ale v pivnici, kočikárni či garáži.

„Pokiaľ je bicykel vo vlastníctve člena domácnosti, je poistený aj v nebytových priestoroch,“ informuje Zuzana Hliváková, riaditeľka marketingu Generali poisťovne. Bicykel je ako súčasť základného poistenia zahrnutý do poistného krytia hnuteľných vecí v domácnosti aj v poisťovni Groupama Garancia.

Neprehliadnite:

Pozor na limity poistenia

Skontrolujte si však vo vašej poistke aký limit máte na jeho poškodenie či krádež. Poisťovne vám totiž nemusia preplatiť celú jeho hodnotu.

V poisťovni Kooperativa je váš dvojkolesový priateľ krytý spolu s inými vecami do sumy 133 eur za jednu vec, a 664 eur za všetky veci v rámci poistenia zariadenia domácnosti. Keď máte bicykel, ktorý je drahší môžete si ho pripoistiť, ale priplatíte si.

„Drahší bicykel sa dá pripoistiť zvlášť, ale podlieha schvaľovaniu centrálou spoločnosti,“ vysvetľuje Miroslav Škripec, riaditeľ úseku neživotného poistenia Kooperativy v našej poradni.

V Generali limit poistného plnenia závisí od poistnej sumy domácnosti ako aj od spôsobu zabezpečenia daného nebytového priestoru. „Pokiaľ klient vlastní veci, ktoré majú neštandardnú nadobúdaciu hodnotu, alebo si ich želá poistiť na neštandardné riziká, môže si majetok poistiť za individuálnych podmienok,“ dodáva Hliváková.

Aj Groupama Garancia vám váš bicykel pripoistí doplnkovo, vďaka čomu sa vyhnete nečakaným finančným výdavkom v prípade jeho poškodenia, odcudzenia či lúpeže.

"Bicykel je možné si pripoistiť v každom nami ponúkanom balíku poistenia, napríklad za jeden bicykel a ročný limit plnenia 400 eur klient zaplatí 8 eur," uvádza Štefan Gyurika, vedúci  Groupama Garancia poisťovne na Slovensku.Užitočné tipy proti zlodejom bicyklov

  • Vždy si dôsledne zamykajte bicykel na zámku
  • Kúpte si čo najhrubšiu reťaz alebo kvalitnejšiu zámku v tvare U
  • Bicykel pripevňujte o pevne stojace predmety
  • Na odloženie bicykla si vyberajte rušné miesto, kde je veľa chodcov
  • Spoločné priestory bytového domu musia byť riadne zabezpečené zámkou a mrežou
  • Drahšiu doplnkovú výbavu k bicyklu si radšej odmontujte a vezmite vždy so sebou do bytu
Zdroj:Groupama Garancia poisťovňa
 


Zámok je dôležitý

Výška poistného v takýchto prípadoch závisí od viacerých faktorov. Dôležité je napríklad to či máte bicykel vo svojej vlastnej pivnici alebo v spoločnej kočikárni. Poisťovňa tiež prihliada na to, aby ste mali dvere do týchto priestorov dobre zabezpečené.

„Formu zabezpečenia klientovi povinne nestanovujeme, avšak na zabezpečenie prihliadame v čase vzniku samotnej škodovej udalosti,“ vysvetľuje Hliváková.

Gyurik z Groupama Garancia odporúča, aby miestnosti, kde máte bicykel mali mať aj okná a dvere zabezpečené mrežou, ktorá má byť riadne uzamknutá. Navyše bicykel doporučuje zaistiť aj reťazou.

Ak vám ukradnú zamknutý bicykel, ktorý je pripevnený o pevný stojan pred domom vtedy vám poistka domácnosti stačiť nebude, pretože tento priestor štandartne poisťovne nepovažujú za súčasť domácnosti. „V prípade individuálneho záujmu zo strany klienta vieme takéto riziko klientovi ponúknuť,“ tvrdí riaditeľka marketingu Generali poisťovne. 
 

Vyberáme z poistovne.sk

59421

Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky

Pobočky však podľa Národnej banky Slovenska len v obmedzenej miere podliehajú jej dohľadu.
06.12.2021
Čítať viac o Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky
Celne sklo

Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení

Kupujete nové auto? Bez ohľadu na to, či len nedávno opustilo výrobnú linku alebo už má najazdených niekoľko desiatok tisíc kilometrov, za úvahu určite stojí aj havarijné poistenie, známe aj ako KASKO. Ktorých päť argumentov by ste pred rozhodnutím nemali prehliadnuť?
06.12.2021
Čítať viac o Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení
a-runner-focuses

Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Allianz ponúka klientom inovovanú analýzu DNA, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu života. Individuálny plán v digitálnej podobe ponúka konkrétne odporúčania v oblasti stravovania, športu, zvládania stresu či kvalitného spánku. Osobnú genetickú analýzu získajú klienti Allianz k poisteniu kritických chorôb.
06.12.2021
Čítať viac o Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Vyberáme z banky.sk