Cestovné poistenie: O kuriózne poistné udalosti nie je núdza

Niektoré poistné udalosti sú až neuveriteľné. Prečítajte si, s čím všetkým sa už poisťovne stretli :).

summer-beach-smiles

Nedoladí kabelku k iným topánkam

Helena Kanderková, špecialistka externej komunikácie poisťovne Allianz, si spomína na situáciu, kedy ich klientka nahlásila krádež jedného z dvoch kufrov. „V tom ukradnutom mala topánky a zostal jej kufor, v ktorom bola kabelka. Klientka žiadala náhradu škody za oba kufre. Ako dôvod uviedla, že kabelku, ktorá jej zostala, už k iným topánkam nedoladí.“

Paraglajdista, exotické choroby i destinácie

Ďalší klient im zasa nahlásil úraz následkom zrážky s paraglajdistom, keď sa počas silného vetra paraglajdista odklonil od svojej pristávacej dráhy a pristál na chodcovi, ktorý kráčal po pláži.

„No a taktiež nám klienti hlásia svoje poistné udalosti z veľmi exotických miest. Takto sme zaznamenali napríklad zápal uší počas svadobnej cesty na Maldivách alebo zápal horných dýchacích ciest vo Východnom Timore,“ dodáva Kanderková. „Riešili sme aj prípad hepatitídy klienta v Bahrajne a v jednom prípade aj horúčku dengue klienta v Indonézii. Nečakaná udalosť sa môže pritrafiť naozaj kdekoľvek na svete.“

Klobása v pažeráku či včela v helme

S kurióznymi situáciami má skúsenosti aj poisťovňa Union. Riešili prípad, kedy pri jednej z letiskových kontrol pri prechode príručnej batožiny cez skener zostal v odkladacom košíku zabudnutý tablet, čo si klienti všimli až počas letu v lietadle. „Letisko na otázku klientov potvrdilo, že tablet sa nachádza v oddelení strát a nálezov, ale vyzdvihnúť si ho musia osobne,“ vysvetľuje ich hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Takisto si hovorkyňa spomína na situáciu, keď klient ráno meškal a potreboval sa rýchlo naraňajkovať, jedlo (klobása) sa mu však zaseklo v pažeráku a bolo potrebné vybrať ho endoskopicky, teda sondou. Stalo sa i to, že klientke počas jazdy na motorke vletela do helmy včela, stratila kontrolu nad motorkou a havarovala. „Následná operácia napokon dopadla dobre a klientka bola repatriovaná domov,“ dodáva Dupaľová Ksenzsighová.

Vyberáme z Poistovne.sk

burst-Matthew Henry-female-dentist-at-work

Platby zdravotných poisťovní pre pohotovosti sa od júna zvýšia

Týmto krokom chce ministerstvo zdravotníctva zabezpečiť primerané finančné krytie ekonomicky oprávnených nákladov u pohotovostí.
31.05.2023
Čítať viac o Platby zdravotných poisťovní pre pohotovosti sa od júna zvýšia
bourbon-cocktail-on-the-rocks

Alkohol za volantom vás môže vyjsť aj 100-tisíc eur

Každú desiatu smrteľnú nehodu vo svete spôsobí alkohol, prvenstvo v rebríčku si drží východná Európa. Ak vodič spôsobí nehodu v opitosti, vyplatenú škodu, často v desaťtisícoch či státisícoch od neho poisťovňa vymáha späť. Nadácia Allianz sa zapojila do edukačného projektu, ktorý chce upozorniť na riziká šoférovania v opitosti.
31.05.2023
Čítať viac o Alkohol za volantom vás môže vyjsť aj 100-tisíc eur
hands-grasping-a-steering-wheel

Zelená karta v Rusku a Bielorusku prestáva od júna platiť

V rámci povinného zmluvného poistenia (PZP) motorových vozidiel nastávajú od 1. júna pre štáty Rusko a Bielorusko zmeny.
30.05.2023
Čítať viac o Zelená karta v Rusku a Bielorusku prestáva od júna platiť

Vyberáme z banky.sk