Cestovné poistenie: O kuriózne poistné udalosti nie je núdza

Niektoré poistné udalosti sú až neuveriteľné. Prečítajte si, s čím všetkým sa už poisťovne stretli :).

summer-beach-smiles

Nedoladí kabelku k iným topánkam

Helena Kanderková, špecialistka externej komunikácie poisťovne Allianz, si spomína na situáciu, kedy ich klientka nahlásila krádež jedného z dvoch kufrov. „V tom ukradnutom mala topánky a zostal jej kufor, v ktorom bola kabelka. Klientka žiadala náhradu škody za oba kufre. Ako dôvod uviedla, že kabelku, ktorá jej zostala, už k iným topánkam nedoladí.“

Paraglajdista, exotické choroby i destinácie

Ďalší klient im zasa nahlásil úraz následkom zrážky s paraglajdistom, keď sa počas silného vetra paraglajdista odklonil od svojej pristávacej dráhy a pristál na chodcovi, ktorý kráčal po pláži.

„No a taktiež nám klienti hlásia svoje poistné udalosti z veľmi exotických miest. Takto sme zaznamenali napríklad zápal uší počas svadobnej cesty na Maldivách alebo zápal horných dýchacích ciest vo Východnom Timore,“ dodáva Kanderková. „Riešili sme aj prípad hepatitídy klienta v Bahrajne a v jednom prípade aj horúčku dengue klienta v Indonézii. Nečakaná udalosť sa môže pritrafiť naozaj kdekoľvek na svete.“

Klobása v pažeráku či včela v helme

S kurióznymi situáciami má skúsenosti aj poisťovňa Union. Riešili prípad, kedy pri jednej z letiskových kontrol pri prechode príručnej batožiny cez skener zostal v odkladacom košíku zabudnutý tablet, čo si klienti všimli až počas letu v lietadle. „Letisko na otázku klientov potvrdilo, že tablet sa nachádza v oddelení strát a nálezov, ale vyzdvihnúť si ho musia osobne,“ vysvetľuje ich hovorkyňa Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Takisto si hovorkyňa spomína na situáciu, keď klient ráno meškal a potreboval sa rýchlo naraňajkovať, jedlo (klobása) sa mu však zaseklo v pažeráku a bolo potrebné vybrať ho endoskopicky, teda sondou. Stalo sa i to, že klientke počas jazdy na motorke vletela do helmy včela, stratila kontrolu nad motorkou a havarovala. „Následná operácia napokon dopadla dobre a klientka bola repatriovaná domov,“ dodáva Dupaľová Ksenzsighová.

Vyberáme z Poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk