Životné poistky sa snažia lákať zaujímavosťami

Poisťovne na Slovensku ponúkajú tri základné druhy životného poistenia - úrazové, kapitálové a investičné. Každá má snahu sa nejako odlíšiť od konkurencie. Snažia sa o to segmentáciou klientov, flexibilitou poistky či rôznymi pripoisteniami. Pozreli sme sa na niektoré zaujímavé ponuky.


MetLife poisťovňa cieli svojimi poistými produktami odlišne na mužov a ženy. Pre mužov ponúka variabilné životné poistenie Adam plus. To okrem tradičných poistných benefitov zabezpečí mužom finančné odškodnenie v prípade diagnostikovania mužských kritických chorôb, akými sú infarkt či rakovina. Podobne na vyslovene ženské choroby sa zameriava táto poisťovňa v produkte Eva plus.

Zaostrené na deti


Iné poisťovne vsadili na deti a ponúkajú aj produkty aj pre najmenších. Aegon má napríklad detské životné poistenie Štart. Je vhodné okrem poistenia aj ako na sporenie na štúdium, cestovanie či vlastné bývanie pre dieťa. Navyše si z neho môžete vybrať peniaze už po roku a pol sporenia. Tiež k nemu môžete dostať detské zľavy na doplnkové úrazové poistenia až do výšky 55 %.

Uniqa poisťovňa ponúka detské kapitálové životné poistenie Uniquačik. K tomuto poisteniu dostanete aj asistenčné služby v podobe uhradenia nákladov na opatrovanie dieťaťa v prípade závažných rodinných udalostí až do 500 eur alebo úhradu doplatku za lieky po hospitalizácii dieťaťa až do 50 eur.


lista zp 1


Pripoistenie rady lekára


NN poisťovňa si zrejme uvedomuje, že slovenské zdravotníctvo nie je celkom v poriadku, a preto ponúka k životnej poistke aj pripoistenie s názvom Rodinný lekár. Viete si tým zabezpečiť konzultácie ohľadom vašej choroby s doktorom a vyhnúť sa tak osobnej návšteve lekára s dlhým vyčkávaním v čakárni. Toto pripoistenie môžete získať za euro mesačne.

Službu rodinného lekára na telefóne ponúka aj Aegon poisťovňa. Tiež pri nej môžete konzultovať svoj stav s odborníkom a nechať si poslať aj výmenný lístok mailom.

lista Neprehliadnite

Stávka na flexibilitu


Životné poistenie je zvyčajne dlhodobá záležitosť a poisťovne nemajú radi, ak v produkte robíte veľa zmien. V poslednom čase však mnohé z nich ponúkajú klientom väčšiu flexibilitu v tomto produkte. Na flexibilitu vsadila napríklad NN poisťovňa. Ponúka dočasné kapitálové životné poistenie, pri ktorom si môžete priebežne meniť poistnú sumu a tým zároveň upravovať výšku poistného. Mesačne vás vyjde najmenej na 10 eur.

Flexibilné životné poistenie Grand Duo Life ponúka aj Union poisťovňa. Jedná sa o investičné poistenie, ktoré je určené na krytie poistných rizík aj na investovanie. Môžete na ňom zmeniť investičnú stratégiu alebo presunúť prostriedky z fondu do fondu. Máte tiež možnosť prerušiť platenie poistného na dohodnuté obdobie.

Zľava pre nefajčiarov


Viaceré poisťovne skúmajú pri uzatváraní životnej poistky váš zdravotný stav a iné návyky, ktoré ovplyvňujú váš život. Ak žijete zdravo a menej rizikovo, môžete dokonca dostať zľavu z ceny poistenia. Platí to napríklad v poisťovni ERGO, ktorá ponúka pri rizikovom životnom poistení ERGO Respect zľavu pre nefajčiarov.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk