Zdravotná poisťovňa Union podala podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Dôvodom je obrovské množstvo požiadaviek na storno prihlášok, aj keď tieto prihlášky do Unionu nikdy nikto nepodal.

Businessman vyplnuje tlacivo-IS

V priebehu pár dní pred koncom prepoisťovacej kampane nám bolo hromadne doručené veľké množstvo späťvzatí prihlášok na zmenu zdravotnej poisťovne. Celkovo išlo o takmer 9800 kusov. Boli sme však veľmi prekvapení, keď sme zistili, že len minimum z nich sme dokázali spárovať s podanými prihláškami na zmenu zdravotnej poisťovne, ktoré evidujeme v našich databázach. Relevantných bolo nakoniec len 1766 späťvzatí,“ vysvetľuje Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia v Unione. Mnohé doručené späťvzatia boli dokonca vypísané rovnakým typom písma, týkali sa osôb z rovnakej obce a boli doručované v jednej a tej istej obálke. V jednom prípade bolo späťvzatie dokonca podané osobou, ktorá v čase podpisu už ani nežila.

Čo to vlastne znamená v praxi?

Ak sa rozhodnete vymeniť svoju zdravotnú poisťovňu za inú a podáte do nej prihlášku, vždy existuje možnosť toto rozhodnutie v časovej lehote dodatočne zrušiť a podať tzv. späťvzatie. Vtedy sa vaša podaná prihláška na zmenu stornuje a vy ostanete v pôvodnej zdravotnej poisťovni, bez akejkoľvek zmeny. Vyzerá to však tak, že tento rok niekto posielal storná prihlášok, teda späťvzatia, bez toho, aby bola podaná prihláška na zmenu zdravotnej poisťovne a preto je otázne, či dotknutí poistenci o tom vôbec vedeli. Navyše, ani sám páchateľ nevedel, či a do ktorej zdravotnej poisťovne sa vlastne títo ľudia hlásili, keďže do Unionu dorazilo toľko nerelevantných späťvzatí.

Vyberáme z poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk