Vienna Insurance Group dosiahla vlani rekordný zisk

 

Rakúska poisťovňa Vienna Insurance Group (VIG) dosiahla vlani najlepšie výsledky od svojho vzniku. Jej prevádzkový zisk vzrástol o 5 % na rekordných 587 mil. eur. Zisk po zdanení a odpočítaní menšinových podielov sa zvýšil o 9,7 % na 446 mil. eur. Skupina zároveň v stredu informovala, že za rok 2012 navrhne vyplatiť akcionárom dividendu na úrovni 1,20 eura za akciu, čo je o 9 % viac ako v predchádzajúcom roku. Najväčší poisťovateľ na rozvíjajúcich sa európskych trhoch uviedol, že na jeho výsledky pozitívne vplýval vyšší predpis poistného, najmú vďaka silnému dopytu po životnom poistení v Poľsku. Skupina dosiahla vlani predpísané poistné 9,7 mld. eur pri medziročnom náraste o 9 percent.

Vienna Insurance Group pôsobí v strednej a východnej Európe. Na Slovensku pôsobia poisťovňa Kooperativa, Komunálna poisťovňa a Poisťovňa Slovenskej sporiteľne.

Vyberáme z poistovne.sk

pexels-ryslan-9753743-6123992

Zdravotné poistenie počas letnej brigády v zahraničí

Ak sa chystáte brigádovať v zahraničí, vaše zdravotné poistenie bude závisieť od krajiny vycestovania. Pozrite si, aké povinnosti máte voči svojej zdravotnej poisťovni, kedy sa z poistenia na Slovensku treba odhlásiť a kedy nie.
29.05.2026 | redakčne upravené
Čítať viac o Zdravotné poistenie počas letnej brigády v zahraničí
burst-matthew-henry-student

Povinnosti maturantov a absolventov VŠ voči zdravotnej poisťovni

Ukončenie stredoškolského i vysokoškolského štúdia so sebou prináša aj viaceré povinnosti. Jednou z nich je aj oznamovacia povinnosť absolventa voči svojej zdravotnej poisťovni.
27.05.2026 | redakcia
Čítať viac o Povinnosti maturantov a absolventov VŠ voči zdravotnej poisťovni
obr1

Vidiek, Fragile či Teraborsuk. Multižánrový festival Miková oživí meno A. Warhola

Popartový festival? Kam inam patrí, ak nie na východ Slovenska do dediny Miková, odkiaľ pochádzajú rodičia slávnej popartovej ikony - Andyho Warhola.
26.05.2026 | Táňa Rundesová
Čítať viac o Vidiek, Fragile či Teraborsuk. Multižánrový festival Miková oživí meno A. Warhola

Vyberáme z banky.sk