USA predávajú zvyšný podiel v poiťovni AIG

 


Americké ministerstvo financií predáva svoj zvyšný podiel v poisťovni American International Group Inc (AIG), čím sa končí štátne vlastníctvo tejto spoločnosti zhruba štyri roky po záchrane firmy, na ktorú vláda vynaložila 182 mld. USD. Ministerstvo v pondelok informovalo, že vyhlásilo verejnú ponuku na 234,2 mil. obyčajných akcií AIG. Podľa zdrojov oboznámených s problematikou cena akcií ministerstva je na úrovni 32,50 USD za kus. Pri tejto cene, ktorá znamená zľavu o 2,6 % z pondelkovej uzatváracej ceny na trhu, rezort získa 7,61 mld. USD.

Predajom zvyšného vládneho podielu v AIG sa končí jedna z politicky najspornejších vládnych záchran počas globálnej finančnej krízy. V istom období americká vláda predpokladala, že nikdy nezíska naspäť všetky peniaze, ktoré na záchranu AIG vynaložila. Poisťovňa sa však reštrukturalizovala, vrátila sa k ziskovosti a bola schopná vrátiť všetky peniaze, ktoré v rámci štátnej pomoci dostala a navyše vygenerovať pre amerických daňových poplatníkov aj zisk. Vláda USA poisťovňu zachránila v septembri 2008 tesne predtým, ako by musela požiadať o ochranu pred veriteľmi. Bolo to v čase, v ktorom svetový finančný systém po bankrote banky Lehman Brothers stál na pokraji katastrofy.  

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk