Union poisťovňa vlani v neživotnom poistení rástla

Nárast bol v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel.


Union poisťovňa v minulom roku posilnila svoje postavenie na trhu neživotného poistenia. Podľa vyjadrení spoločnosti zaznamenala nárast v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel. Prakticky sa zvýšilo celé portfólio neživotného poistenia, medziročne o 11 %.

Predpis poistného v rámci poistenia majetku vzrástol o 15 %. Pritom poistný trh v tomto segmente vzrástol ku koncu septembra len o necelé 2 %. „Ľudia svoje majetkové poistné zmluvy nemenia často, zvyknú byť v tomto segmente lojálnejší k poisťovni, a preto sedemnásobný rast oproti trhu je mimoriadny úspech,“ uviedol riaditeľ komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne Tomáš Kalivoda.

V segmente poistenia zodpovednosti za škodu sa Union poisťovni podarilo narásť o 9 %. Veľmi dobré výsledky za minulý rok boli podľa vyjadrení spoločnosti aj v poistení motorových vozidiel. V segmente PZP dosiahla Union poisťovňa nárast 10 % a v havarijnom poistení o 16 %. V poistení motorových vozidiel sa vlani podarilo výrazne znížiť škodovosť, čo bolo jedným z hlavných cieľov Unionu za uplynulý rok. Cestovné poistenie narástlo vlani o 8 %.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk