Union poisťovňa vlani v neživotnom poistení rástla

Nárast bol v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel.


Union poisťovňa v minulom roku posilnila svoje postavenie na trhu neživotného poistenia. Podľa vyjadrení spoločnosti zaznamenala nárast v poistení majetku, v poistení zodpovednosti za škodu, v cestovnom poistení a aj v poistení motorových vozidiel. Prakticky sa zvýšilo celé portfólio neživotného poistenia, medziročne o 11 %.

Predpis poistného v rámci poistenia majetku vzrástol o 15 %. Pritom poistný trh v tomto segmente vzrástol ku koncu septembra len o necelé 2 %. „Ľudia svoje majetkové poistné zmluvy nemenia často, zvyknú byť v tomto segmente lojálnejší k poisťovni, a preto sedemnásobný rast oproti trhu je mimoriadny úspech,“ uviedol riaditeľ komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne Tomáš Kalivoda.

V segmente poistenia zodpovednosti za škodu sa Union poisťovni podarilo narásť o 9 %. Veľmi dobré výsledky za minulý rok boli podľa vyjadrení spoločnosti aj v poistení motorových vozidiel. V segmente PZP dosiahla Union poisťovňa nárast 10 % a v havarijnom poistení o 16 %. V poistení motorových vozidiel sa vlani podarilo výrazne znížiť škodovosť, čo bolo jedným z hlavných cieľov Unionu za uplynulý rok. Cestovné poistenie narástlo vlani o 8 %.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.
 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Vyberáme z banky.sk