Union poisťovňa s polročným ziskom v objeme 367 tis. eur

Hrubé predpísané poistné vzrástlo medziročne o 8,1 %.


Union poisťovňa dosiahla v prvom polroku zisk po zdanení na úrovni 367 tis. eur. V rovnakom období vlaňajška vykázala pritom stratu 39 tis. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou na jej internetovej stránke, medzi hlavné udalosti roku 2018 spoločnosť zaradila vyššie poistné udalosti nad 100 tis. eur, a to v poistení motorových vozidiel, v poistení zodpovednosti, v individuálnom zdravotnom poistení, v aktívnom zaistení a v poistení majetku.

Hrubé predpísané poistné dosiahlo v prvých šiestich mesiacoch 29 mil. eur pri medziročnom náraste o 8,1 %. V neživotnom poistení zaznamenala Union poisťovňa nárast hrubého predpísaného poistného o 10,2 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Hrubé predpísané poistné tak dosiahlo sumu 24,1 mil. eur. Podarilo sa jej to podľa jej vyjadrení najmä vďaka vyššiemu objemu v poistení motorových vozidiel a majetku.

V životnom poistení hrubé predpísané poistné dosiahlo v prvom polroku hodnotu 4,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje zníženie o 1,2 %. Pokles je spôsobený podľa vyjadrení firmy najmä stratégiou spoločnosti obmedziť ponuku investičných produktov.

V minulom roku vykázala Union poisťovňa stratu 1,02 mil. eur. Rok predtým bola v strate 894 tis. eur. Ako ďalej uviedla firma vo výročnej správe, hrubé predpísané poistné vlani medziročne vzrástlo o 7,9 % na 53,1 mil. eur. Pozitívny výsledok v cestovnom poistení a poistení zodpovednosti však podľa vyjadrení spoločnosti nestačil na negatívny výsledok v poistení motorových vozidiel, predovšetkým v segmente flotilového poistenia.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka širokú škálu produktov životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006. 

Vyberáme z poistovne.sk

grateful-patient

Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne

To, že vysoký krvný tlak ľudia podceňujú a mnohí ani netušia, že ho majú, je už dlhšie známe. Zdravotné poisťovne upozorňujú na nové fakty o hypertenzii, ktorou trpia už aj deti.
20.06.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Toto robia pacienti s vysokým krvným tlakom nesprávne
20073

Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne

Počet nehôd motorkárov sa z roka na rok zvyšuje. Podľa štatistík Polície SR prišlo minulý rok o život na slovenských cestách 28 motorkárov. Medzi najčastejšie príčiny smrteľných nehôd patrilo neprispôsobenie jazdy technického stavu vozovky, nedanie prednosti, ale aj požitie alkoholu, či omamných látok.
19.06.2024
Čítať viac o Sezóna pre motocykle sa už naplno rozbehla, nehody môžu byť fatálne
burst-partners-donut-float-fun

Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Výhody zdravotnej poisťovne viete využiť nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pozrite si, ako so zdravotnou poisťovňou môžete ušetriť desiatky eur a v ktorých prípadoch jej pomoc naozaj oceníte.
19.06.2024 | redakcia
Čítať viac o Letné zľavy a výhody pre poistencov Dôvery

Vyberáme z banky.sk