Pri správnom výbere poistenia do Chorvátska ušetríte desiatky eur

Cestovné poistenie pre celú rodinu do Chorvátska vás bude stáť od 20 do 50 eur. Sledujte online a rodinné zľavy, voľte si rozumne pripoistenia a ušetríte. 


Najobľúbenejšia dovolenková destinácia pri mori Slovákov je Chorvátsko. Poistovne.sk preto zisťovali koľko by stálo najvýhodnejšie cestovné poistenie pre bežnú štvorčlennú rodinu (dvaja dospelí a dve malé deti), na 10 dní v tejto krajine.

Vyberte si najlacnejšie online poistenie!

Navolili sme dva prípady keď by si rodina zaplatila len základný balík s poistením iba liečebných nákladov a asistenčných služieb. Druhý drahší variant poistenia by pokryl aj poistenie zodpovednosti za škodu, úraz a batožinu.

Ceny sme porovnávali na jednotlivých weboch najväčších poisťovní na Slovensku, ale využili sme online poistenie na poistenie.poistovne.sk.

Poisťovňa Základný balík Rozšírený balík
 Uniqa 23,70 eur 30,47 eur
Europska_cestovna_poistovna 26,30 eur 39,90 eur
Generali Slovensko 27,00 eur 39,00 eur
CSOB poistovna 30,80 eur 42,60 eur** 
Allianz slovenska sporitelna 33,25 eur 49,40 eur*
Union poisťovňa 39,02 eur 42,94 eur

*5% zľava za online uzavretie, obsahuje aj poistenie batožiny
**20% zľava za online uzavretie

Rozdiely v cenách poistky medzi jednotlivými poisťovňami v rámci základného balíka nie sú veľmi veľké. Ale ušetriť aj pár eur sa niekedy oplatí. Ceny sa rozlišujú najmä preto, lebo poisťovne majú rôzne výšky stropov na úhradu liečebných nákladov. Zvyčajne sú to viac ako 100 000 eurové položky, ale rozdiely existujú.

Lista Odporucame ČSOB poisťovňa vám nálady na liečbu uhradí do 150 000 eur, ale Kooperativa len do 80 000 eur, čo je skoro o polovicu menej. Bežne tieto limity nemáte šancu vyčerpať, ale pri vážnych úrazoch alebo ochoreniach sa môžu hodiť.

Rozdiely medzi základným balíkom a rozšíreným sú aj vyše 10 eur, preto treba starostlivo zvažovať, aké pripoistenia skutočne využijete, aby ste neplatili za niečo zbytočne. Ak cestujete svojim autom a budete parkovať v stráženom hotelovom parkovisku, možno nevyužijete poistenie batožiny tak ako keď ho máte v kempe či na ulici v letovisku.
 

Vyberáme z poistovne.sk

policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
27.03.2023 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Vyberáme z banky.sk