Poisťovňa MetLife dosiahla vlani na Slovensku zisk vyše 17 mil. eur

V roku 2015 evidovala poisťovňa zisk 9,2 mil. eur.


Poisťovňa MetLife v minulom roku dosiahla na Slovensku podľa auditovaných výsledkov čistý zisk 17,26 mil. eur. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy. V medziročnom porovnaní zisk vzrástol. V roku 2015 evidovala poisťovňa totiž v rámci celkového hospodárenia plusových 9,2 mil. eur.

Technické rezervy, ktoré slúžia na krytie záväzkov do budúcnosti, predstavovali ku koncu minulého roka 607,92 mil. eur. Poisťovňa ku koncu decembra 2016 zároveň vykazovala aktíva vo výške 831,02 mil. eur. Jej vlastné imanie tvorilo 138,4 mil. eur.

Poisťovňa MetLife získala licenciu od Národnej banky Slovenska koncom septembra 1995. Predtým bola známa ako Amslico alebo Prvá Americko-slovenská poisťovňa.

Vyberáme z poistovne.sk

reading-in-hospital-waiting-room

Dôležité fakty o cukrovke

Cukrovka postihuje milióny ľudí na svete a má závažné dopady na kvalitu života, zdravotníctvo aj ekonomiku. Pozrite si fakty a mýty o diabetese, neinfekčnej epidémii 3. tisícročia.
04.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Dôležité fakty o cukrovke
business-sales-meeting

Koľko by sme mali platiť za životné poistenie?

Zle nastavenú poistku má zhruba 70 % ľudí. A pritom životné poistenie vie pomôcť vo vážnych situáciách, keď človek nečakane príde o príjem. Pozrite si, ako životné poistenie správne nastaviť a koľko peňazí naň mesačne vyčleniť.
01.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Koľko by sme mali platiť za životné poistenie?
woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Vyberáme z banky.sk