Poistenie bytu a domu-ako sa chrániť a pritom ušetriť

POISTOVNE.sk vám v najnovšej poradni poskytnú odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa poistenia domu či bytu. 


V novej poradni sa dozviete na čo všetko poisťovňa prihliada pri stanovení ceny poistenia vašej nehnuteľnosti. Zistíte, že jej nejde, len o veľkosť bytu či jeho hodnotu, ale zohľadňuje množstvo iných faktorov, ktoré ovplyvnia konečnú cenu poistky.

Dozviete sa aj to ako ušetriť pri uzatváraní poistky na dom či byt, aby ste neplatili zbytočne za to čo nevyužijete. Vysvetlíme vám aj základné rozdiely medzi poistením domácnosti a nehnuteľnosti a či je nutné mať obe poistenia.

Zadajte otázku do poradne


V poradni si prečítate aj to ako si pripoistiť cenné veci v byte či dome ako sú napríklad starožitný nábytok, šperky, obrazy či zbierky mincí.

Odborník z poisťovne vám prezradí ako si poistiť garáž či rozostavaný dom. Dozviete sa tiež ako sa vám zmení poistka ak ste si zrekonštruovali starý dom prípadne zmenili tvar strechy na dome.

Zistíte tiež či sa dá poistiť bicykel, ktorý je v spoločných nebytových priestoroch alebo či vám poisťovňa preplatí maľovanie domu po nájazdoch sprejerov.

Napokon sa dozviete aj to, ako riešiť poistnú udalosť, keď vytopíte susedov prípadne ak oni spôsobia škodu vám.

Na vaše otázky bude odpovedať v priebehu augusta Miroslav Škripec, riaditeľ úseku neživotného poistenia poisťovne Kooperativa.

Neprehliadnite:

Vyberáme z poradne

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk