Počas leta zaregistruje Allianz 30 detských úrazov denne, 61 percent tvoria úrazy chlapcov

Minulý rok riešila Allianz 11 705 úrazov, vyplatila za ne takmer 3 milióny eur. Po páde z vystaveného dela na hrade v Írsku vyplatil Allianz za úraz skoro 3 000 eur. Úraz dieťaťa kryje v Allianzi detské poistenie Moja Farbička Plus, v rámci neho má dieťa bezplatné cestovné poistenie do celej Európy a Turecka.

child-on-playground
Počas prehliadky hradu na dovolenke v Írsku sa dieťa vyškriabalo na vystavené delo, zošmyklo sa z neho a zlomilo si pravú ruku. Allianz – Slovenská poisťovňa za úraz vyplatila takmer 3 000 eur. Ďalšiu zlomeninu pravej ruky nahlásil rodič dieťaťa, ktoré spadlo počas naháňačky. Odškodné bolo v sume takmer 2 600 eur. Iné dieťa sa zranilo pri loptovej hre. Výsledkom bola zlomenina štvrtého prsta ľavej ruky s odškodným skoro 2 600 eur. To je len zlomok hlásení detských úrazov, ktoré zaregistroval Allianz minulé leto.

30 úrazov detí denne

Za celý rok 2023 pritom evidovala najväčšia poisťovňa na trhu 11 705 detských úrazov, za ktoré vyplatila 2,95 milióna eur. Každý deň tak pripadlo v priemere 30 úrazov detí. „Zaujímavosťou je, že až 61 percent detských úrazov sa stáva chlapcom. Súvisí to zrejme so skutočnosťou, že chlapci vo väčšej miere športujú, vyberajú si nebezpečnejšie športy a aj viac pri nich riskujú,“ konštatuje hovorkyňa Allianz Lucia Strnad Muthová.

Kryté poistením

Akýkoľvek detský úraz kryje v Allianzi investičné životné poistenie Moja Farbička Plus, ktoré dieťa ochráni až do veku 25 rokov. Ide o kombináciu poistenia s investovaním do fondov. Súčasťou detského poistenia je aj bezplatná Baby karta, ktorá zahŕňa cestovné poistenie v rámci Európy a Turecka, navyše bez podmienky cestovania dieťaťa s rodičom.

K produktu Moja Farbička Plus je možné si ďalej pripoistiť

  • trvalé následky úrazu,
  • denné odškodné počas liečby úrazu,
  • denné odškodné pri pobyte v nemocnici,
  • kritické choroby,
  • chirurgický zákrok,
  • oslobodenie od platenia poistného v prípade vzniku zdravotného hendikepu dieťaťa,
  • poistenie zodpovednosti z domácnosti,
  • poistenie Doktor+, ktoré umožňuje tzv. druhý lekársky názor a
  • asistenčné služby.
Detské poistenie Moja Farbička Plus si klienti môžu okrem predajných kanálov Allianz už rok uzavrieť aj na ktorejkoľvek pobočke Tatra banky. Viac informácií o týchto produktoch nájdete na www.allianz.sk.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk