Plánujete vycestovať do USA či Kanady? Vieme, koľko zaplatíte za cestovné poistenie

Celoročné nepretržité cestovné poistenie vás vyjde lacnejšie, ak si dôkladne preskúmate ponuku poisťovní a zvolíte si len krajiny, do ktorých skutočne vycestujete. Ušetriť môžete stovky eur.
Ak cestujete často alebo na dlhšie obdobie do zahraničia, zíde sa vám celoročné poistenie s prerušovaním pobytu alebo nepretržité poistenie. Kým prvé je relatívne lacné a uzatvoríte si ho za desiatky eur, druhé je drahšie a vyjde vás niekoľko stoviek eur. Väčšina poisťovní ho chce navyše zaplatiť jednorázovo a splátky vám neumožnia.


Máte otázku k Cestovnému poisteniu? Opýtajte sa nás!


Portál Poistovne.sk zisťoval, koľko by vyšiel dospelú osobu základný balík (liečebné náklady + asistenčné služby) ročného cestovného poistenia bez prerušenia pobytu na americkom kontinente (USA, Kanada) a v členskej krajine Európskej únie.

lista Neprehliadnite

USA a Kanada


Čím ďalej cestujete, logicky tým viac zaplatíte. Táto priama úmera platí aj pri výške ročného cestovného poistenia na americkom kontinente, kde výsledná suma sa pohybuje od približne 220 eur až po 730 eur.

Suma Poisťovňa
223,08 € KOOPERATIVA poisťovňa
267,70 € KOMUNÁLNA poisťovňa
529 € Allianz – Slovenská poisťovňa
538 € AXA
547,50 € Union
657 € Generali Poisťovňa
728,20 € (max. 11 mesiacov) Európska cestovná poisťovňa


Členské krajiny Európskej únie


Pri uzatvorení cestovného poistenia bez prerušenia pobytu v členskej krajine Európskej únie nebudete musieť siahnuť do vrecka až tak hlboko, ako v prípade pobytu v Severnej Amerike. Vybaviť si ho viete už do sto eur.

Suma Poisťovňa
94 € Allianz – Slovenská poisťovňa
193,45 € KOMUNÁLNA poisťovňa
223,08 € KOOPERATIVA poisťovňa
255,50 € Union
291,50 € (max. 11 mesiacov) Európska cestovná poisťovňa
292 € Generali Poisťovňa
332 € AXA

Ak by ste si chceli pripoistiť aj zodpovednosť za škodu, úraz či batožinu, v Allianz – Slovenskej poisťovni by ste celkovo zaplatili 152 €.

Pred dlhším odchodom do zahraničia vám teda odporúčame poriadne si preštudovať ponuky jednotlivých slovenských poisťovní. Na celoročnom cestovnom poistení totiž môžete ušetriť až stovky eur.


Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk