Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom nové benefity, zamerané najmä na lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Sú praktické, využiť ich môžu všetci poistenci Dôvery. Pozrite si stručný prehľad tých najzaujímavejších noviniek.

burst-partners-doctor
Poisťovňa Dôvera sa v poslednej dobe sústredila najmä na benefity, ktoré zvyšujú dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Všetci to poznáme: ak máme menší zdravotný problém a predstavíme si plné čakárne a čakanie niekoľko týždňov či mesiacov na termín, často neurobíme nič. Preto je zvyšovanie dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre poistencov to najlepšie, čo im poisťovňa môže v tejto situácii ponúknuť.

1) Rezervovanie liekov v lekárni

Poznáte ten pocit, keď prídete do lekárne a odídete naprázdno, lebo liek, ktorý vám predpísal lekár na e-recept, nemajú? Od decembra 2023 Dôvera pripravila pre svojich poistencov novú službu, cez ktorú si môžu predpísané lieky rezervovať v lekárni Dr. Max priamo cez mobilnú apku Dôvery. Rezervované lieky na pacienta v lekárni počkajú 48 hodín. Rezervácia pacienta k ničomu nezaväzuje. Ak chce, liek si môže vyzdvihnúť v hociktorej inej lekárni (samozrejme za predpokladu, že liek majú na sklade). Rezervácia lieku sa dá v apke vyklikať veľmi rýchlo, následne pacient dostane informáciu, že liek si môže prísť vyzdvihnúť.

Tento rezervačný systém zatiaľ funguje v sieti lekární Dr. Max. Dôvera však plánuje rozšíriť túto službu aj na ďalšie lekárne, aby ju mohol využiť čo najvyšší počet poistencov.

2) Online vyšetrenie kožným lekárom

Ďalšou zaujímavou novinkou, ktorú ponúka Dôvera svojim poistencom, je online kožné vyšetrenie. Funguje to veľmi jednoducho. Zaregistrujete sa v aplikácii AIP Derm, stručne popíšete svoj problém, odfotíte ho a odošlete kožnému lekárovi. Ten vám stanoví diagnózu a odporučí liečbu už do 3 pracovných dní. Link na stránku AIP Derm nemusíte nikde hľadať, viete sa na ňu prekliknúť priamo z mobilnej apky Dôvery (nájdete ju v časti Zdravie), alebo sa na ňu viete dostať priamo z webovej stránky Dôvera.

Túto službu Dôvera spustila v jeseni 2023 a medzi poistencami si okamžite získala popularitu. Za päť mesiacov ju už využilo 9-tisíc poistencov, ktorým bolo vykonaných viac ako 10-tisíc vyšetrení. “Aplikácia má potenciál zlepšiť dostupnosť dermatovenerologickej zdravotnej starostlivosti. Navyše sa nám podarilo odhaliť kožné ochorenia, ktoré by mohli prerásť do rakoviny,” uvádza Dôvera.

Dermatológ dokáže pacientovi na diaľku pomôcť s bežnými, nezávažnými chorobami kože. V prípade vážnejšieho ochorenia nasmeruje pacienta k špecialistovi na osobné vyšetrenie.

3) Príspevok na psychológa a podpora duševného zdravia

Duševné zdravie je často v tieni bežných chorôb, napriek tomu, že ľudí s depresiou či úzkosťou stále pribúda. Aj preto poisťovňa Dôvera rozširuje benefity v oblasti psychického zdravia.
Poistenci, ktorí potrebujú rozhovor so psychológom, môžu využiť 5 zľavových kupónov na online konzultácie u partnerov Hedepy a ksebe. Hodnota jedného zľavového kupónu je 10 €.

Okrem voucherov na online konzultácie so psychológmi a psychoterapeutmi Dôvera ponúka bezplatný prístup do prémiovej aplikácie VOS. Je to aplikácia na podporu duševného zdravia a nájdete v nej online denník, dychové cvičenia či relaxačné metódy. Apka je vhodná naozaj pre všetkých, pre zdravých, ktorí sa vedome chcú venovať svojmu duševnému zdraviu, aj pre tých, ktorí trpia duševnými problémami a chcú sa cítiť lepšie.
Túto prémiovú aplikáciu obľubujú najmä mladší ľudia, od novembra 2023 si ju stiahlo už viac ako 5000 poistencov Dôvery. Prémiovú aplikáciu VOS môžu využívať poistenci Dôvery bez poplatku, ušetria tak 7 eur mesačne.

Dôvera v tomto roku spustila aj webovú podstránku, na ktorej poistenci nájdu všetky dôležité informácie k duševnému zdraviu, prehľad benefitov, blog, kontakty na psychológov, psychiatrov a krízové linky.

S duševným zdravím súvisí aj terapeutická metóda animoterapia. Asistencia zvierat pri liečbe sa využíva najmä ako pomocná psychoterapeutická metóda. Bežne nie je hradená poisťovňami. Dôvera však finančne podporuje experiment o vplyve animoterapie na detských pacientov a do budúcnosti uvažuje, že ju zaradí medzi svoje benefity.

Dôvera v minulosti poskytla finančný príspevok na canisterapiu a hipoterapiu viacerým poistencom prostredníctvom grantového programu Bojovníci za zdravie. Napríklad aj tomuto krásnemu dievčatku Elle.

4) Očkovanie proti HPV pre tínedžerov až do 15. narodenín

Počuli ste už o víruse HPV? Spôsobuje komplikované ochorenia, ako napríklad rakovinu ženských a mužských pohlavných orgánov. Účinnú ochranu proti HPV zabezpečí očkovanie, ideálne okolo 11. až 13. roku života. Od konca minulého roka Dôvera v plnej výške uhradí očkovanie proti HPV deťom vo veku od 12 do 14 rokov. Prvú dávku stačí absolvovať v deň 15. narodenín, aj vtedy bude mať poistenec vakcináciu plne hradenú zdravotnou poisťovňou. Predtým mali nárok na bezplatné očkovanie len 12 ročné deti.

Poistencom od 15 do 17 rokov (vrátane) na očkovanie proti HPV Dôvera prispeje až do výšky 70 % nákladov na vakcínu. V závislosti od vybratej vakcíny (Gardasil alebo Cervarix), môže poistenec ušetriť 130 až 257 eur.

5) Zdravé srdce a obezita

Napriek snahe žiť zdravo, chronickými chorobami ako sú cukrovka, obezita, či srdcovo-cievne problémy, trpí čoraz viac ľudí. Na internete nájdete viac než dosť „osvedčených“ rád ako schudnúť, ako držať diétu, no nespoliehajte sa na ne. Radšej sa opýtajte odborníkov. Poistenci Dôvery sa môžu o týchto chorobách bezplatne poradiť na Linke pre zdravie a odborné informácie nájdu na webe.
Pacientom s chorým srdcom Dôvera preplatí rehabilitačný pobyt v Dome srdca v Martine. Túto liečbu hradí Dôvera ako jediná aj pacientom s obezitou po odporúčaní lekára.

Pri týchto nových benefitoch vidno, že Dôvera sa snaží svojim poistencom priniesť lepšiu dostupnosť zdravotnej staroslivosti, užívateľský komfort a vyššiu kvalitu života. Na nefinančné benefity - najmä tie, ktoré zvyšujú dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa bude zameriavať čím ďalej viac. Či už ide o online kožné vyšetrenie cez API Derm, psychologickú pomoc Hedepy a ksebe, ale aj rezerváciu liekov, všetky tieto benefity smerujú k tomu, aby sa pacient jednoduchšie dostal k potrebnej zdravotnej starostlivosti.
 

Vyberáme z poistovne.sk

31926_obr

Môže na pohrebné poistenie siahnuť exekútor?

Má exekútor právo siahnuť na nasporenú sumu v pohrebnom poistení? Ako sa postupuje v prípade, ak je v exekúcii dedič?
12.04.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Môže na pohrebné poistenie siahnuť exekútor?
over-shoulder-of-retail-business-owner

Spadá poistné plnenie do dedičského konania?

Ktoré poistné plnenie spadá do dedičského konania a ktoré nie? Čo v prípade, keď klient začne riešiť s poisťovňou škodovú udalosť a skôr, než ju dorieši, zomrie? Ako majú ďalej postupovať pozostalí?
10.04.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Spadá poistné plnenie do dedičského konania?
black-glasses-frames-sit-up-on-surface

Príspevok na vyšetrenie očí a na okuliare. Čo vám ponúkajú zdravotné poisťovne?

Porovnali sme výhody, ktoré poskytujú zdravotné poisťovne svojim poistencom na vyšetrenie očí a okuliare.
08.04.2024 | redakčne upravené
Čítať viac o Príspevok na vyšetrenie očí a na okuliare. Čo vám ponúkajú zdravotné poisťovne?

Vyberáme z banky.sk