Na poistení do Chorvátska môžete ušetriť desiatky eur

Cestovné poistenie pre celú rodinu do Chorvátska vás vyjde od 11 do 50 eur. Pred definitívnym výberom si tak poriadne preštudujte jednotlivé ponuky. Ušetriť môžete aj desiatky eur.
Najobľúbenejšou dovolenkovou destináciou Slovákov je už dlhé roky Chorvátsko.
Portál Poistovne.sk preto zisťoval, koľko aktuálne stojí cestovné poistenie pre štvorčlennú rodinu (dvaja dospelí a dve malé deti) na 7 dní v tejto krajine v dvoch špecifických prípadoch.

AKO SI VYBRAŤ VHODNÉ CESTOVNÉ POISTENIE? PORADÍME!


Základný balík

V prvom prípade si rodina zaplatila len základný balík s poistením liečebných nákladov a asistenčných služieb. Najmenej by ju vyšlo cestovné poistenie od Wüstenrot poisťovne, naopak najviac by zaplatila v KOMUNÁLNEJ poisťovni.
Ak by však členovia rodiny boli poistencami Union zdravotnej poisťovne, poistné v poisťovni Union by ich stálo iba 9,80 €.


Cena poistenia

Poistovňa

11,70 € wustenrot nove logo
17,06 € Postova poistovna
17,56 € Uniqa
17,64 € / 9,80 € pre poistencov Union ZP Union poisťovňa
19,80 € CSOB poistovna
23,68 € Kooperativa
24,50 € Allianz slovenska sporitelna
25,00 € Logo AXA
25,20 € Generali nove
26,30 € Europska_cestovna_poistovna
33,48 € Komunálna poisťovňa

Rozdiely v cenách poistky medzi jednotlivými poisťovňami v rámci základného balíka sú pomerne veľké. Líšia sa najmä preto, lebo poisťovne majú rôzne výšky stropov na úhradu liečebných nákladov. Napríklad vo Wüstenrot poisťovni, v ktorej by vás vyšlo poistenie len 11,70 €, je poistná suma 140 000 eur.

lista Neprehliadnite

Rozšírený balík


Druhý, drahší variant poistenia pre štvorčlennú rodinu v Chorvátsku, by pokryl aj poistenie zodpovednosti za škodu, úraz a batožinu. Poistenie by opäť vyšlo najvýhodnejšie pre poistencov Union zdravotnej poisťovne - v poisťovni Union by za celú rodinu zaplatili iba 16,80 €.

Cena poistenia

Poistovňa

20,94 € wustenrot nove logo
24,76 € Postova poistovna
29,12 € Uniqa
30,24 € / 16,80 € pre poistencov Union ZP Union poisťovňa
30,50 € Europska_cestovna_poistovna
36,40 € Allianz slovenska sporitelna
36,96 € CSOB poistovna
40,00 € Logo AXA
41,83 € Kooperativa
46,76 € Generali nove
51,48 € Komunálna poisťovňa

 

Rozdiel medzi základným balíkom a rozšíreným je v niektorých prípadoch aj vyše 20 eur, preto treba starostlivo zvažovať, ktoré pripoistenia skutočne potrebujete a ste si ochotní za ne priplatiť.

Ak napríklad cestujete do Chorvátska svojim autom a parkovať budete v stráženom hotelovom komplexe, poistenie batožiny zrejme nie je natoľko potrebné, ako keď budete mať auto odstavené v kempe či na ulici.

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka

Po online sprievodcovi škodou v havarijnom a povinnom zmluvnom poistení, môžu odteraz klienti Allianzu sledovať online aj riešenie škody na majetku. Menšie škody na majetku vyrieši Allianz kompletne online. Aj nahlásenie škody je odteraz v Allianzi jednoduchšie.
17.06.2021
Čítať viac o Klienti Allianzu môžu riešenie svojej škody sledovať ako doručenie balíka
hand-on-steering-wheel

Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Čo robí poisťovňa v prípade, ak klient nezaplatí poistné a stane sa mu škodová udalosť? Vyplatí mu poisťovňa celé poistné plnenie, alebo si uplatní postih? Musí klient poistné doplatiť skôr, ako mu poisťovňa vyplatí náhradu škody?
15.06.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Preplatí mi poisťovňa škodu, ak meškám s úhradou poistného?

Vyberáme z banky.sk