Mobilné služby sa rozširujú aj pri cestovnom poistení

V súčasnosti si už vo väčšine poisťovní môžete uzavrieť cestovné poistenie cez internet. Pri cestovaní pomôžu aj mobilné aplikácie.  


Cez mobil sa v niektorých poisťovniach dá nahlásiť aj poistná udalosť, krytá cestovným poistením. Mobilné aplikácie tiež uľahčujú a radia ako postupovať pri cestovnej nehode.

Allianz – Slovenská poisťovňa ponúka mobilnú aplikáciu cez ktorú môžete nielen jednoducho vybaviť cestovné poistenie, ale aj nahlásiť poistnú udalosť a sledovať jej stav jej vybavenia.

„Okrem uzavretia na pobočke si cestovné poistenie môžete vybaviť aj telefonicky, cez internet, smskou alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Práve táto možnosť je v dnešnej dobe smartphonov populárna,“ informuje Artur Šturmankin, hovorca Allianz-SP.

Navyše cez mobil môžete pri nahlasovaní poistnej udalosti aj a zaslať k nej fotky a vložiť potrebné dokumenty ako napríklad lekársku správu.
 

Vyberte si najlacnejšie online poistenie!


V Union poisťovni vybaviť a nahlásiť poistnú udalosť cez mobil nie je zatiaľ možné.

„Z prieskumov a skúseností od našich sesterských spoločností v zahraničí vieme, že klient tento typ služby príliš nevyužíva. Pri poistnej udalosti volá v prvom rade poisťovňu alebo jej asistenčnú službu, samotné hlásenie poistnej udalosti následne rieši cez web alebo osobnou návštevou kontaktného miesta,“ vysvetľuje Judita Smatanová, hovorkyňa Unionu.

Union poisťovňa má mobilné aplikáciu „Union mobilné poistenie“, ktorú môžete bezplatne využívať ak máte operačné systémy iOS a Android. Cez túto aplikáciu je možné pohodlne a rýchlo uzatvoriť až 4 druhy cestovného poistenia – liečebné náklady do zahraničia, komplexné cestovné poistenie do zahraničia, poistenie nákladov na zásah HZS na Slovensku a komplexné tuzemské cestovné poistenie.

„Poistné klient uhradí cez SMS, vďaka čomu nemusí mať pripojenie do internetu (napr. v horách je často s dátovým tokom problém, využívanie internetu v roamingovom pásme nie je lacné).“ Judita Smatanová, hovorkyňa Unionu.

QR kódy už aj pri poistení


Allianz-SP ponúka aj doplnkovú funkcionalitu v podobe čítačky QR kódu, pomocou ktorej si zo zmluvy viete preniesť všetky aktuálne údaje (informácie o poistníkovi a poistených osobách) priamo do mobilnej aplikácie.

Ostatné oslovené poisťovne čítačky QR kódu nemajú. V Union poisťovni môžete cez QR kód uhradiť platbu za online krátkodobé cestovné poistenie.
 
MS 2014 vo futbale so skvelým bonusom 500 + 200 + 10!
 

Rady cez mobil

ČSOB poisťovňa od začiatku júna spustila novú službu v mobilnej aplikácii s názvom „Cestovný asistent“. Tá ponúka rady, ako postupovať v prípade poistnej udalosti či aké riziká pokrýva individuálne cestovné poistenie.

„Napríklad v prípade stratenej alebo ukradnutej batožiny aplikácia poskytne priamy kontakt na hlásenie udalosti, informuje klienta o základných krokoch, ale nezabudne aj pripomenúť nutnosť zablokovania platobnej karty a to priamo v aplikácii,“ dodáva Zuzana Eliášová hovorkyňa ČSOB poisťovne.

Táto nová aplikácia je dostupná aj pre neklientov poisťovne.

Aj Union ponúka cez mobilnú aplikácia rôzne užitočné doplnkové služby:
 
  • dôležité kontakty na poisťovňu, asistenčnú službu v zahraničí a záchranné zložky,
  • adresár poisťovaných osôb pre rýchlejšie vyplnenie formulára poistenia,
  • dôležité dokumenty a odpovede na najčastejšie otázky,
  • v Android verzii aj históriu uzavretých poistení s notifikáciou pri končiacej sa platnosti poistenia.

Poisťovňa Generali zatiaľ neponúka možnosť uzatvoriť cestovné poistenie cez mobilnú aplikáciu. Hlásenie poistnej udalosti a zaslanie fotodokumentácie cez mobilnú aplikáciu je zatiaľ možné len z poistenia vozidiel,“ informuje Lucia Makayová, hovorkyňa Generali.
 

Vyberáme z poistovne.sk

relaxing-brown-and-white-tabby

Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?

Vedeli ste, že v súčasnosti si môžete poistiť už aj psíka a mačku? Pozrite si užitočné informácie o tom, ako toto poistenie funguje a ktoré riziká kryje.
02.12.2021 | redakcia
Čítať viac o Poistenie psa a mačky. Čo potrebujete vedieť?
IMG_8017-500

Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?

Ceny nehnuteľností v rokoch 2009 až 2016 boli relatívne stabilné, potom začali mierne rásť a pandémia začala hnať ceny raketovo hore. Skontrolujte si výšku poistného krytia, či zodpovedá cene vašej nehnuteľnosti. Na toto upozorňujú odborníci.
30.11.2021 | redakcia
Čítať viac o Kedy treba prehodnotiť výšku poistného krytia?
long-tree-trunks-stab-the-sky

Klienti Allianz digitálnou komunikáciou ušetrili už vyše 1000 stromov

Milióny ušetrených dokumentov a obálok klientov Allianz zachránilo 2 hektárový les. Takmer polovica klientov komunikuje s Allianzom elektronicky, pri nových klientoch je to 100 %. Efektívnym nástrojom online komunikácie je portál Môj Allianz.
25.11.2021
Čítať viac o Klienti Allianz digitálnou komunikáciou ušetrili už vyše 1000 stromov

Vyberáme z banky.sk