MetLife poisťovňa v prvom štvrťroku dosiahla zisk

 

Spoločnosť MetLife Inc, ktorá je najväčšou americkou poisťovňou v oblasti životného poistenia, za prvý kvartál tohto roka dosiahla zisk po tom, ako v rovnakom štvrťroku vlaňajška skončila v strate. Prevádzkový zisk firmy stúpol o 12 % na 1,6 mld. USD, čiže 1,48 USD na akciu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, prognózovali, že bude vo výške 1,30 USD na akciu. Čistý zisk spoločnosti za prvý štvrťrok bol v sume 956 mil. USD, čiže 87 centov na akciu. V rovnakom období vlaňajška išlo o stratu 174 mil. USD, čiže 16 centov na akciu.

MetLife Inc v apríli rozhodla o zvýšení svojich dividend za druhý štvrťrok o 9 centov, čiže o takmer 50 % na 27,5 centu na akciu. Urobila to potom, ako získala súhlas od amerického Federálneho rezervného systému (Fed), že sa vzdáva štatútu bankovej holdingovej spoločnosti. Znamená to ukončenie dohľadu zo strany centrálnej banky a možnosť zvyšovať dividendy alebo spätne odkupovať akcie.

Súčasťou spoločnosti MetLife Inc je na Slovensku MetLife Amslico. Poisťovňa Amslico špecializujúca sa najmä na životné poistenie bola do Obchodného registra SR zapísaná v septembri 1995. Bola dcérskou spoločnosťou americkej poisťovne American Life Insurance Company (Alico), lenže poisťovňa MetLife sa dohodla s jej materskou spoločnosťou American International Group (AIG) na začiatku marca 2010, že prevezme Alico a akvizícia sa ukončila v novembri 2010. Od februára 2012 je MetLife Amslico v rámci novej stratégie MetLife Inc. súčasťou regiónu siedmich krajín strednej Európy.

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk