MetLife nie je systémovo dôležitá, tvrdí jej šéf

 

Spoločnosť MetLife Inc, ktorá je najväčšou americkou poisťovňou v oblasti životného poistenia, nie je systémovo dôležitá finančná inštitúcia, ktorej zlyhanie by predstavovalo hrozbu pre národnú finančnú stabilitu. Vyhlásil to v utorok šéf skupiny Steven Kandarian. Vyjadril sa tak po tom, ako sa Rada pre dohľad nad finančnou stabilitou (FSOC) priblížila k tomu, aby označila MetLife ako rizikovú pre finančný systém. FSOC skupine oznámila, že v hodnotiacom procese, či je poisťovňa systémovo dôležitá, dosiahla "stupeň 3“, uviedol ďalej Kandarian. Pre poisťovňu by to znamenal prísnejší regulačný dohľad. "Nie len, že expozícia voči MetLife neohrozuje finančný systém, ale neviem si predstaviť, že by jedinú firmu ohrozovala expozícia voči MetLife,“ povedal šéf skupiny.

Súčasťou spoločnosti MetLife Inc je na Slovensku MetLife Amslico. Poisťovňa Amslico, špecializujúca sa najmä na životné poistenie, bola do Obchodného registra SR zapísaná v septembri 1995. Bola dcérskou spoločnosťou americkej poisťovne American Life Insurance Company (Alico), lenže poisťovňa MetLife sa dohodla s jej materskou spoločnosťou American International Group (AIG) na začiatku marca 2010, že prevezme Alico a akvizícia sa ukončila v novembri 2010. Od februára 2012 je MetLife Amslico v rámci novej stratégie MetLife Inc. súčasťou regiónu siedmich krajín strednej Európy.

Vyberáme z poistovne.sk

8466

Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti

Na Slovensku je drvivá väčšina bytových domov podpoistená. Konštatuje to Združenie pre lepšiu správu bytových domov.
26.09.2022
Čítať viac o Slováci by si mali podľa odborníkov dávať pozor na podpoistenie nehnuteľnosti
hands-grasping-a-steering-wheel

Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?

Ak nie ste spokojný s ponukou PZP, ktorú vám dala vaša poisťovňa, môžete zmluvu vypovedať a poistiť sa v inej poisťovni. Akú formu má mať výpoveď a aké lehoty musíte dodržať?
26.09.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako podať výpoveď poistnej zmluvy k PZP?
Zlatá minca 2022 certifikát

Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Allianz uspela v ďalšom ročníku súťaže Zlatá minca. Produkty Allianz – Slovenskej poisťovne vysoko ocenila 189-členná odborná porota.
23.09.2022
Čítať viac o Allianz získala šesť Zlatých mincí 2022

Vyberáme z banky.sk