MetLife na Slovensku s polročným poistným 66,9 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast takmer o 10 %.


Poisťovňa MetLife dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné na úrovni 66,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast takmer o 10 %. V rovnakom období minulého roka to bola totiž suma 61,1 mil. eur. Technické rezervy, ktoré slúžia na krytie záväzkov do budúcnosti, predstavovali podľa vyjadrení firmy ku koncu šiesteho mesiaca tohto roka 541,8 milióna eur. Ku koncu júna minulého roka to bolo 539,8 mil. eur.

OTÁZKA OHĽADOM POISTENIA? PORADÍME!


Spoločnosť pôsobí na slovenskom poistnom trhu už 20 rokov. Za celé toto obdobie vydala 954 tis. poistiek a poskytuje celkové poistné krytie klientom vo výške viac ako 32,4 mld. eur. Počas dvadsiatich rokov pôsobenia vyplatila poistné plnenia vo výške 88,7 mil. eur a má takmer 10-percentný podiel na trhu životného poistenia. V súčasnosti má približne 600 tis. klientov.

Poisťovňa MetLife, predtým známa ako Amslico alebo Prvá Americko-slovenská poisťovňa, bola do Obchodného registra SR zapísaná v septembri 1995. Bola dcérskou spoločnosťou americkej poisťovne American Life Insurance Company (Alico), lenže poisťovňa MetLife sa dohodla s jej materskou spoločnosťou American International Group (AIG) na začiatku marca 2010, že prevezme Alico a akvizícia sa ukončila v novembri 2010. V súčasnosti funguje poisťovňa MetLife na Slovensku ako pobočka, keďže sa firma zlúčila s írskou spoločnosťou MetLife.
 

Vyberáme z poistovne.sk

image009

„Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň

„Prevencia má cenu zlata!“ je názov novej preventívnej kampane Nadácie Allianz a Slovenského paralympijského výboru (SPV). Neuvážený skok do vody môže mať fatálne následky.
05.08.2022
Čítať viac o „Od zábavy k úrazu je na skok,“ varuje nová preventívna kampaň
chocolate-lab-dog

Ako poistiť psa? Pozornosť venujte aj bezpečnej doprave

Cestovanie so psom alebo mačkou prináša určité obmedzenia a povinnosti. Dbať treba hlavne na bezpečnosť. Čo všetko treba zabezpečiť, aby vaša cesta prebehla hladko? Prinášame základný prehľad odporúčaní a informácie o poistení zvierat.
03.08.2022 | redakcia
Čítať viac o Ako poistiť psa? Pozornosť venujte aj bezpečnej doprave

Vyberáme z banky.sk