Kooperativa dosiahla vlani zisk takmer 40 mil. eur

Kooperativa dosiahla v minulom roku čistý zisk 39,5 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa účtovnej závierky nárast o 2 %.

bankovky1
V roku 2021 totiž evidovala poisťovňa zisk 38,8 mil. eur. Zároveň zaznamenala nárast v oblasti celkového predpísaného poistného.
Na činnosť a výkonnosť spoločnosti vlani podľa jej vyjadrení vplývali postpandemické dopady a dopady vojny na Ukrajine, najmä vzniknutá energetická kríza a rast inflácie. Napriek tomu však naplnila stanovené ciele a dokonca rozšírila svoju oblasť pôsobenia v nových strategických oblastiach. Firma sa stala súčasťou projektu štátom podporovaného nájomného bývania a v závere roka vstúpila do segmentu starobného dôchodkového sporenia.

Predpísané poistné v neživotnom poistení vlani dosiahlo 327,3 mil. eur pri medziročnom náraste o 5,8 %. Dominovalo poistenie vozidiel, pričom havarijné poistenie tvorilo 91,7 mil. eur pri náraste o 11,7 % a povinné zmluvné poistenie 125,4 mil. eur s rastom o 3,2 %. Predpísané poistné v životnom poistení, bez úrazových pripoistení, vlani dosiahlo 312,5 mil. eur, čo v medziročnom porovnaní predstavuje pokles o 0,5 %. Dôvodom bolo nižšie krátkodobé jednorazové poistné. Naopak, bežne platené životné poistenie aj dlhodobé jednorazové poistenie zaznamenalo nárast.

Kooperativa poisťovňa, a. s., Vienna Insurance Group vznikla ako prvá súkromná univerzálna poisťovacia spoločnosť na Slovensku v roku 1990. Majoritným akcionárom je Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe. Kooperativa je členom skupiny Vienna Insurance Group.

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy
girl-using-sidewalk-chalk-in-schoolyard

Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?

Úrazy, zranenia, strata alebo krádež vecí sú najčastejšie škody, ktoré sa deťom stanú v škole počas vyučovania. Stále častejšie sa však školy stretávajú aj s prípadmi kyberšikany. Pozrite si, v ktorých prípadoch nesie zodpovednosť za škody škola.
20.09.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy počas prestávky, krádeže a kyberšikana - kto nesie zodpovednosť za škody, ktoré sa stanú žiakom v škole?
AdobeStock-Komunalna-p-18-9-2023

Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Havarijné poistenie patrí medzi majiteľmi ojazdených áut k často diskutovaným témam. U mnohých vodičov „jazdeniek“ panuje názor, že sa neoplatí, no v skutočnosti má množstvo výhod, ktoré vám dokáže uľahčiť život na cestách. A to dokonca aj v prípadoch, že má vaše vozidlo už čosi za sebou.
18.09.2023
Čítať viac o Havarijné poistenie: Prečo má zmysel aj u starších vozidiel?

Vyberáme z banky.sk