Hospodárenie Union poisťovne bolo negatívne poznačené epidémiou

Rok 2021 bude významný aj vďaka kúpe 100 % akcií Poštovej poisťovne.

31271_obr
Tohtoročné hospodárenie Union poisťovne bolo výrazne negatívne poznačené epidémiou. Tá spôsobila predovšetkým výpadok predaja cestovného poistenia v spoločnosti. Ako ďalej pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Union poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová, vývoj poistenia v roku 2021 závisí od toho, ako bude fungovať ekonomika. Ak bude situácia naďalej rovnaká, tak je predpoklad zatvárania ďalších prevádzok, reštaurácii, hotelov, čo bude mať vplyv na vyššiu stornovanosť poistných zmlúv. Na druhej strane môže kríza priniesť podľa hovorkyne aj nové príležitosti.

Rok 2021 bude podľa Ksenzsighovej významný aj vďaka kúpe 100 % akcií Poštovej poisťovne. "Aj vďaka tejto transakcii očakávame rast trhového podielu a zisku Union poisťovne. Predpokladáme, že rok 2021 bude rokom uvedenia nových produktov Unionu v distribučných sieťach Poštovej banky a Slovenskej pošty," dodala Ksenzsighová

O tom, že Poštová poisťovňa mení majiteľa poisťovňa Union informovala v prvej polovici decembra. Svoj poistný kmeň tak rozšíri o viac ako 160-tisíc klientov. Nasledovať budú ešte formálne kroky, ako schvaľovanie dozorujúcimi orgánmi, ktorými sú Národná banka Slovenska a Protimonopolný úrad. Pre klientov Poštovej poisťovne sa však touto transakciou fakticky nič nemení, ich zmluvy ostávajú platné za pôvodných podmienok.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Vyberáme z poistovne.sk

write-notes-from-laptop

Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred

V minulom článku sme sa venovali téme, či je alebo nie je možné zmeniť investičné resp. kapitálové poistenie na rizikové. V tomto článku sa pozrieme na to, či budete platiť nižšie, alebo vyššie poistné a poukážeme na najčastejšie chyby, ktoré klienti robia.
15.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Ak chcete zrušiť starú životnú poistku a uzatvoriť novú, na toto myslite vopred
female-dentist-at-work

Zdravotná poradňa: Výška doplatkov u lekára a zubára

Chcem sa opýtať, ak lekár účtuje za niektoré výkony doplatok, je tento doplatok rovnaký bez ohľadu na to, v akej zdravotnej poisťovni som poistená? Alebo poistenci niektorých poisťovní platia nižšie doplatky?
12.04.2021 | redakcia
Čítať viac o Zdravotná poradňa: Výška doplatkov u lekára a zubára
freelancer-typing-on-keyboard

Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?

Ak sa niekto dostal do ťažkej finančnej situácie a má investičné či kapitálové poistenie, môže svoju poistnú zmluvu zmeniť na rizikovú? Môže nasporené peniaze vybrať a použiť na preklenutie finančných ťažkostí? Dá sa zmeniť zmluva bez toho, aby ju klient musel vypovedať a uzatvoriť novú?
07.04.2021 | Katarína Macková
Čítať viac o Dá sa investičné poistenie zmeniť na rizikové?

Vyberáme z banky.sk