Hospodárenie Union poisťovne bolo negatívne poznačené epidémiou

Rok 2021 bude významný aj vďaka kúpe 100 % akcií Poštovej poisťovne.

31271_obr
Tohtoročné hospodárenie Union poisťovne bolo výrazne negatívne poznačené epidémiou. Tá spôsobila predovšetkým výpadok predaja cestovného poistenia v spoločnosti. Ako ďalej pre agentúru SITA povedala hovorkyňa Union poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová, vývoj poistenia v roku 2021 závisí od toho, ako bude fungovať ekonomika. Ak bude situácia naďalej rovnaká, tak je predpoklad zatvárania ďalších prevádzok, reštaurácii, hotelov, čo bude mať vplyv na vyššiu stornovanosť poistných zmlúv. Na druhej strane môže kríza priniesť podľa hovorkyne aj nové príležitosti.

Rok 2021 bude podľa Ksenzsighovej významný aj vďaka kúpe 100 % akcií Poštovej poisťovne. "Aj vďaka tejto transakcii očakávame rast trhového podielu a zisku Union poisťovne. Predpokladáme, že rok 2021 bude rokom uvedenia nových produktov Unionu v distribučných sieťach Poštovej banky a Slovenskej pošty," dodala Ksenzsighová

O tom, že Poštová poisťovňa mení majiteľa poisťovňa Union informovala v prvej polovici decembra. Svoj poistný kmeň tak rozšíri o viac ako 160-tisíc klientov. Nasledovať budú ešte formálne kroky, ako schvaľovanie dozorujúcimi orgánmi, ktorými sú Národná banka Slovenska a Protimonopolný úrad. Pre klientov Poštovej poisťovne sa však touto transakciou fakticky nič nemení, ich zmluvy ostávajú platné za pôvodných podmienok.

Poisťovňa Union vznikla v roku 1992. Ponúka produkty životného, neživotného a individuálneho zdravotného poistenia pre individuálnych, ako aj firemných klientov. V roku 1997 sa jej majoritným akcionárom stala poisťovacia skupina Eureko, ktorá od roku 2012 pôsobí pod značkou Achmea. Jej 100-percentnou dcérskou spoločnosťou je aj Union zdravotná poisťovňa, ktorá na Slovensku vznikla v roku 2006.

Vyberáme z poistovne.sk

computer-security-lock-and-payment

Pri sporoch s e-shopom aj pri zneužití karty vám môže pomocť banka i poisťovňa

Poradíme čo robiť, ak ste natrafili na falošný alebo neseriózny e-shop, alebo čo máte robiť, ak niekto zneužil vašu platobnú kartu.
25.01.2021 | redakcia
Čítať viac o Pri sporoch s e-shopom aj pri zneužití karty vám môže pomocť banka i poisťovňa
34148_obr

Pandémia zmenila štruktúru škôd, cestovné poistenie prepadlo

Priemerné náklady na jednu škodu stúpli minulý rok o 15 %. Cestovné poistenie sa prepadlo o 60 %. Prírodné živly vyčíňali napriek pandémii, škody na privátnom majetku medziročne stúpli.
20.01.2021
Čítať viac o Pandémia zmenila štruktúru škôd, cestovné poistenie prepadlo
burst-research-labjpg

Pandémia po prvýkrát medzi najväčšími rizikami podnikania. Hrozí rekordný nárast bankrotov

Prerušenie prevádzky, pandémia a kybernetické útoky sú tri najväčšie hrozby podnikania v roku 2021. Všetky tri sú silne prepojené. Pandémia poskočila zo 17. na 2. miesto top rizík podnikania. Až 59 % respondentov ju považuje za hlavnú príčinu prerušenia výroby. Sociálno-ekonomické dôsledky pandémie prinesú v tomto roku viac platobnej neschopnosti, rekordný nárast bankrotov a pravdepodobne podporia ďalšie občianske nepokoje.
19.01.2021
Čítať viac o Pandémia po prvýkrát medzi najväčšími rizikami podnikania. Hrozí rekordný nárast bankrotov

Vyberáme z banky.sk