Čo všetko by ste mali zvažovať pri výbere cestovného poistenia

Na cestovnom poistení dokážete ušetriť, ak si ho správne namodelujete. 


Pri ceste do zahraničia už málokto riskuje výjazd bez poistky. Poisťovne ponúkajú rôzne balíčky cestovného poistenia, treba si len správne vybrať. V prvom rade sa nedajte nalákať na už predpripravené balíky poistenia na weboch bánk. Ak niečo z ponuky nepotrebujete, zvyčajne vám poisťovne umožnia si balík naplniť tým, čím chcete.

Ak viete, že nebudete na dovolenke športovať, možno je zbytočné si platiť poistenie úrazu pri športových aktivitách. Keď sa nebojíte o svoju batožinu, lebo máte bezpečné ubytovanie či auto, ani to nie je nevyhnutné si platiť.

Na druhej strane poistenie liečebných nákladov sa vám zíde skoro vždy.

„Pri výbere cestovného poistenia je dôležité si zvážiť, aké aktivity bude človek počas zahraničného pobytu vykonávať, či to budú bežné rekreačné aktivity alebo rizikovejšie činnosti, ktoré spravidla vyžadujú pripoistenie,“ upozorňuje Peter Ripka, manažér Odboru upisovania rizík a produktového manažmentu Retail z ČSOB Poisťovne v našej novej poradni.

Pri poistení si pozorne preštudujte aké sú ceny pri jednotlivých destináciách. Ak ste na dovolenke iba v Európe, neplaťte si zbytočne poistku na celý svet. Ak cestujete do zámoria, dajte si pozor na to, že USA sú drahou krajinou, čo sa týka zdravotnej starostlivosti, takže si za poistenie priplatíte.

Ušetriť môžete aj keď si dobre zmanažujete dĺžku pobytu v cudzine s dĺžkou poistenia. Ak cestujete častejšie na kratšie cesty, oplatí sa celoročné prerušované poistenie. Ak iba raz do roka k moru, stačí vám krátkodobé poistenie. Ak máte poistenie ku kreditnej karte, zistite si, čo všetko kryje a či vôbec ešte nejaké pripoistenie potrebujete.

Zistite si aj to, či poisťovňa neponúka zľavu, ak si poistenie kúpite online, či keď u nej máte iný druh poistenia. Poisťovne to zvyčajne robia a vy ušetríte.

Neprehliadnite:
 

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_8015-500

Prieskum: Viac ako tretina Slovákov nemá poistenú nehnuteľnosť, v ktorej býva

Poistenie nehnuteľnosti či poistenie domácnosti je pre mnohých Slovákov témou až po negatívnej skúsenosti. Mnohí stále veria, že im sa škody stať nemôžu a škodové situácie ich budú obchádzať. Sú však aj takí, ktorí nevedia, kedy ich majetok chráni poistenie domácnosti a kedy poistenie nehnuteľnosti. Potvrdzuje to aj prieskum poisťovne Groupama, v ktorom sme spolu s agentúrou Focus zisťovali poistenosť nehnuteľností a domácnosti na Slovensku.
02.08.2021
Čítať viac o Prieskum: Viac ako tretina Slovákov nemá poistenú nehnuteľnosť, v ktorej býva

Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?

Náhle zmeny počasia každý rok spôsobujú problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice neobchádzajú ani európske letoviská a spôsobujú obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch.
29.07.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
Asistenčné služby Groupama

Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Sú pre klientov k dispozícii zadarmo, no mnohí vôbec nevedia, čo všetko zahŕňajú a kedy sa dajú využiť. Hovoríme vo všeobecnosti o asistenčných službách, ale najmä o tých v havarijnom poistení. Klienti často nevedia, že ich vôbec majú a pri nehode či poruche auta na ceste ich využívajú len veľmi málo.
27.07.2021
Čítať viac o Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Vyberáme z banky.sk