Cestovné poistenie v zahraničí má limity na lekárov

Pri využití cestovného poistenia na ošetrenie v zahraničí si dajte pozor na limity. 


Ak sa vám na dovolenke stane nehoda či ochoriete, pomôže vám poistenie liečebných nákladov alebo úrazové poistenie, ktoré si kúpite v rámci cestovného poistenia. Nevyberajte si však najdrahšie súkromné kliniky, pretože poisťovne majú na ošetrenie finančné stropy.

POISTOVNE.sk zisťovali aké limity majú poisťovne pri bežných dovolenkových ochoreniach ako je bolesť zuba, ošetrenie vytknutého členku či uštipnutia hmyzom.

Union poisťovňa uhradí náklady na ambulantné ošetrenie zubov do výšky 100 eur na jeden zub.Ak vás rozbolia alebo si poškodíte viac zubov spolu za všetky poistné udalosti vám Union preplatí náklady do výšky 300 eur.

Podobné limity má aj poisťovňa Kooperativa. “Ak nie je príčinou zlomeného zubu úraz, tak pokryjeme maximálne ošetrenie dvoch zubov. Limit pre jeden zub je stanovený do 150 eur, čiže maximálne poistné plnenie je vo výške 300 eur,” informuje Katarína Vargová, manažérka interných sietí oddelenie marketing v Kooperative.

Allianz – Slovenská poisťovňa vám náklady na akútne zubné ošetrenie uhradí do výšky 335 eur.

Ošetrenie vyvrtnutého členku alebo ošetrenie uštipnutia hmyzom vám Union poisťovňa pokryje až do výšky 250 000 eur.

Kooperativa nemá limity na diagnózy ako vytknutý členok alebo uštipnutie hmyzom. Môžete sa u nej spoľahnúť na všeobecný limit plnenia na celkové liečebné náklady do výšky 80 000 eur.

Poisťovne chcú originály účtov

Keď si vybavíte všetky doklady od lekára (rozsah škody a uhradené náklady diagnóza, vykonané úkony a doklady o platbe ) na peniaze od poisťovne nemusíte čakať dlho. Prídu zvyčajne do 15 pracovných dní po doložení kompletných podkladov.

Nahlásiť poistnú udalosť síce môžete e-mailom, telefonicky či faxom, ale k likvidácii škody poisťovne zvyčajne potrebujú doložiť originál lekárskych záznamov a originálny doklad o úhrade nákladov v zahraničí. Tie môžete zaslať poštou, takže na penalize môžete čakať dlhšie.

Neprehliadnite:

 

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_8015-500

Prieskum: Viac ako tretina Slovákov nemá poistenú nehnuteľnosť, v ktorej býva

Poistenie nehnuteľnosti či poistenie domácnosti je pre mnohých Slovákov témou až po negatívnej skúsenosti. Mnohí stále veria, že im sa škody stať nemôžu a škodové situácie ich budú obchádzať. Sú však aj takí, ktorí nevedia, kedy ich majetok chráni poistenie domácnosti a kedy poistenie nehnuteľnosti. Potvrdzuje to aj prieskum poisťovne Groupama, v ktorom sme spolu s agentúrou Focus zisťovali poistenosť nehnuteľností a domácnosti na Slovensku.
02.08.2021
Čítať viac o Prieskum: Viac ako tretina Slovákov nemá poistenú nehnuteľnosť, v ktorej býva

Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?

Náhle zmeny počasia každý rok spôsobujú problémy aj dovolenkárom. Požiare, silné búrky a víchrice neobchádzajú ani európske letoviská a spôsobujú obrovské škody na majetku aj na životoch. Ponúkame rady pre dovolenkárov, čo robiť v takýchto prípadoch.
29.07.2021 | redakcia
Čítať viac o Čo robiť, ak vás zasiahol ničivý živel na dovolenke?
Asistenčné služby Groupama

Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Sú pre klientov k dispozícii zadarmo, no mnohí vôbec nevedia, čo všetko zahŕňajú a kedy sa dajú využiť. Hovoríme vo všeobecnosti o asistenčných službách, ale najmä o tých v havarijnom poistení. Klienti často nevedia, že ich vôbec majú a pri nehode či poruche auta na ceste ich využívajú len veľmi málo.
27.07.2021
Čítať viac o Klienti zbytočne prichádzajú o výhody. Nevedia, čo zahŕňajú asistenčné služby

Vyberáme z banky.sk