Cestovné poistenie ku karte je vhodné na časté výjazdy

Banky na Slovensku často ponúkajú v rámci spolupráce s poisťovňami aj cestovné poistenie ku platobnej karte. Kedy sa oplatí? 


Cestovné poistenie banky ponúkajú k debetným, ale aj kreditným kartám. Niektoré iba k drahším kreditkám.

Hlavnou výhodou tohto poistenia je, že ste poistení celoročne aj v prípade krátkodobých ciest do zahraničia napríklad za nákupmi. Nemusíte teda myslieť na uzatvorenie novej poistky. Toto poistenie sa však nehodí na cesty na dlhší nepretržitý pobyt za hranicami, lebo má limity platnosti podľa druhu poistky na 30, 45 alebo 90 dní.

„Pri cestovnom poistení k platobnej karte sa klient nemusí starať o úhradu poistného, nakoľko ju zrealizuje banka automaticky,“ vysvetľuje Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB poisťovne.

lista Neprehliadnite

Sledujte rozsah krytia


Rozdiel medzi bežným cestovným postením a poistkou, ktorú vám banka ponúkne cez kreditku či debetku je v rozsahu krytých rizík, v zmluvných podmienkach a v samotnej cene takéhoto poistenia. Všetky tieto tri faktory by ste mali zvážiť, aby ste zbytočne neplatili za niečo čo nepotrebujete.

V základnom balíku cestovného poistenia k platobnej karte sú kryté najčastejšie požadované riziká ako poistenie liečebných nákladov, úraz, batožinu a asistenčné služby. Ak by ste si chceli špeciálne pripoistiť rizikové športy alebo zvýšiť výšku krytia za to si už musíte priplatiť.


Vyberte si najlacnejšie online poistenie!


„Je potrebné si preto overiť, aké riziká a na aké poistné sumy sú v poistení kryté. V takomto cestovnom poistení spravidla nie sú kryté stornovacie poplatky, ani rizikové športy a činnosti,“ upozorňuje Katarína Janáková, vedúca oddelenia skupinového cestovného a privátneho poistenia Allianz-Slovenskej poisťovne v našej poradni.

„V prípade potreby rozšírenia o ďalšie riziká, môže klient požiadať o zmenu balíka, a tým získa aj vyššie krytie,“ dodáva Eliášová.

Ceny sú podobné


Ceny cestovného poistenia k platobnej karte sa veľmi nelíšia od bežného cestovného poistenia. V závislosti od rozsahu krytia ho môžete mať na rok od 20 do 50 eur.

Ak cestujete na dovolenku a zabudnete na to, že máte poistenie na karte a zároveň si kúpite aj iné cestovne poistenie môžete sa rozhodnúť, z ktorej poistky si prípadnú poistnú udalosť uplatníte. Poisťovne odporúčajú použiť tú poistku, pri ktorej máte vyššie poistné krytie.
 

Vyberáme z poistovne.sk

policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
27.03.2023 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Vyberáme z banky.sk