Cestovné poistenie: Koľko stojí hospitalizácia kvôli Covidu v zahraničí?

Pri výbere cestovného poistenia si všímajte aj výšku poistného krytia.

doctor-reaches-towards-shelf
UNIQA riešila v minulom roku veľmi komplikovaný prípad, kedy klient skončil v krajine Južnej Ameriky v nemocnici s ťažkým respiračným syndrómom SARS spôsobeným ochorením Covid-19. „Hospitalizácia s napojením na pľúcnu ventiláciu a následná komplikovaná liečba pridružených infekcií stála 226 000 EUR. Žiaľ, pacient nakoniec neprežil. Repatriácia telesných pozostatkov stála takmer 9 000 EUR,“ hovorí manažérka poistenia osôb UNIQA Eva Trajboldová.

Podobne komplikovaný prípad preplácala poisťovna v Dubaji, kde hospitalizácia a celková liečba vyšla na 164 000 EUR.

Menej komplikované prípady hospitalizácie vyšli rádovo na tisícky EUR, vrátane úhrady nákladov karantény.

Ľudom preto odporúčame, aby si pred cestou skontrolovali rozsah krytia liečebných nákladov ochorenia Covid-19 a výšku poistných limitov v rámci svojho cestovného poistenia v krajine, do ktorej cestujú. Zároveň si vopred overte v poisťovni, či vás cestovné poistenie bude kryť aj v krajinách, do ktorých MZV a EZ SR neodporúča cestovať z dôvodu šírenia nákazy.

V prípade ochorenia odporúčame klientom alebo ich príbuzným kontaktovať asistenčnú službu poisťovne, ktorá im poskytne presné informácie o postupe. V prípade hospitalizácie komunikuje v mene nemocnice s poisťovňou a zabezpečuje úhradu nákladov.

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk