Cestovné poistenie a tehotenstvo I.
Ste tehotná a chcete si ešte užiť dovolenku? Poradíme vám, ako sa treba poistiť.
Pri výbere dovolenky počas tehotenstva, by si všetky ženy mali uvedomiť, že pre organizmus je cestovanie veľká záťaž. A to platí aj pre tehotenstvo bez komplikácií. Dlhý let, zmeny tlaku, zmeny teploty i celkovej klímy pôsobia vyčerpávajúco. Svoje urobí i cestovná horúčka a stres.
Ak sa predsa len rozhodnete pre dovolenku s bruškom v zahraničí, overte si nasledovné:
1. Do ktorého týždňa tehotenstva vám letecká spoločnosť umožní cestovať.
2. Do ktorého týždňa tehotenstva vás poistí poisťovňa.
Napríklad v rámci cestovného poistenia Allianz – SP kryje liečebné náklady, ktoré vzniknú z dôvodu tehotenstva do 26. týždňa tehotenstva. Po 26. týždni cestuje budúca mamička na vlastné riziko. Cestovné poistenie sa nevzťahuje na rizikové tehotenstvo, ktoré lekár indikoval pred začiatkom poistenia, na pôrod, umelé oplodnenie, ani na umelé ukončenie tehotenstva.
Ako cestovať správne poistený - poradňa pre čitateľov |
- Kedy sa vám oplatí celoročné cestovné poistenie?
- Ako postupovať, ak na dovolenke: ochoriete, stratíte batožinu, či niekomu spôsobíte škodu
- Na čo si dať pozor pri výbere cestovného poistenia
- Poistenie batožiny
- Aké riziká pokrýva cestovné poistenie
- Cestovnú poistku do Chorvátska môžete mať už od 30 eur. Pozor však na výšku krytia.
Ak sa rozhodnete dovolenkovať v zahraničí aj napriek všetkým rizikám, vyberte si krajinu kde:
• let netrvá príliš dlho,
• hygiena je na vysokej úrovni
• je zabezpečená kvalitná lekárska starostlivosť
• nie sú rozšírené črevné či iné nákazy
Vhodnou alternatívou je aj dovolenka na Slovensku prípadne v Čechách.
Cestovanie s malými deťmi
Cestovné poistenie kryje aj malé deti, a to od prvého dňa po narodení, aj tu však odporúčame zvážiť cestovanie s veľmi malými deťmi. „Pri cestovaní s deťmi treba rátať so zvýšenými rizikami, keďže veľmi malé deti majú slabšiu imunitu a nemajú vyvinutú prirodzenú termoreguláciu. Mali sme prípad, keď počas letu na Seychelly nastali náhle zdravotné komplikácie u malého bábätka a lietadlo muselo núdzovo pristáť. Niekoľko prípadov zdravotných komplikácií bábätiek sme riešili aj v horúcich prímorských krajinách ako Egypt či Tunisko,“ hovorí K. Janáková, vedúca oddelenia strategických partnerov v Allianz – SP.Maličké deti sú náchylné na bakteriálne/vírusové infekcie, ktoré sa ľahko šíria klimatizáciou v lietadlách. Taktiež ťažšie znášajú zmeny teploty - vonku je príliš horúco na izbe zas príliš zima. Nebezpečné sú pre nich aj črevné virózy, pri ktorých strácajú veľa tekutín a rýchlo sú dehydrované. Preto aj pri maličkých deťoch odporúčame vhodnú alternatívu, ktorou je dovolenka na Slovensku prípadne v Čechách.