Cestovné poistenie a tehotenstvo I.

Ste tehotná a chcete si ešte užiť dovolenku? Poradíme vám, ako sa treba poistiť.Pri výbere dovolenky počas tehotenstva, by si všetky ženy mali uvedomiť, že pre organizmus je cestovanie veľká záťaž. A to platí aj pre tehotenstvo bez komplikácií. Dlhý let, zmeny tlaku, zmeny teploty i celkovej klímy pôsobia vyčerpávajúco. Svoje urobí i cestovná horúčka a stres.

Ak sa predsa len rozhodnete pre dovolenku s bruškom v zahraničí, overte si nasledovné:
1. Do ktorého týždňa tehotenstva vám letecká spoločnosť umožní cestovať.
2. Do ktorého týždňa tehotenstva vás poistí poisťovňa.

Napríklad v rámci cestovného poistenia Allianz – SP kryje liečebné náklady, ktoré vzniknú z dôvodu tehotenstva do 26. týždňa tehotenstva. Po 26. týždni cestuje budúca mamička na vlastné riziko. Cestovné poistenie sa nevzťahuje na rizikové tehotenstvo, ktoré lekár indikoval pred začiatkom poistenia, na pôrod, umelé oplodnenie, ani na umelé ukončenie tehotenstva.

Ako cestovať správne poistený - poradňa pre čitateľov


Čo robiť, ak si kúpite dovolenku niekoľko mesiacov vopred a medzitým otehotniete? Dovolenku môžete zrušiť a pokiaľ máte poistené storno, vrátia vám zálohu. Zrušenie dovolenky poistenej voči stornu z dôvodu tehotenstva je kryté, a to pre poistenú aj pre jej spolucestujúceho, ak tehotenstvo v čase zakúpenia či rezervovania zájazdu nebolo ani nemohlo byť známe.

Lista Odporucame
Chceme ešte upozorniť na podmienky storna zájazdu. Pokiaľ si zakúpite zájazd a spolu s ním aj poistenie "storno zájazdu", platí vám toto poistenie od nasledujúceho dňa. Pokiaľ však si zakúpite zájazd a pre poistenie storna sa rozhodnete až dodatočne, rátajte s čakacou dobou 14 dní. To znamená, že toto poistenie vám začne platiť až po 14 dňoch.

Ak sa rozhodnete dovolenkovať v zahraničí aj napriek všetkým rizikám, vyberte si krajinu kde:
• let netrvá príliš dlho,
• hygiena je na vysokej úrovni
• je zabezpečená kvalitná lekárska starostlivosť
• nie sú rozšírené črevné či iné nákazy
Vhodnou alternatívou je aj dovolenka na Slovensku prípadne v Čechách.

Cestovanie s malými deťmi

Cestovné poistenie kryje aj malé deti, a to od prvého dňa po narodení, aj tu však odporúčame zvážiť cestovanie s veľmi malými deťmi. „Pri cestovaní s deťmi treba rátať so zvýšenými rizikami, keďže veľmi malé deti majú slabšiu imunitu a nemajú vyvinutú prirodzenú termoreguláciu. Mali sme prípad, keď počas letu na Seychelly nastali náhle zdravotné komplikácie u malého bábätka a lietadlo muselo núdzovo pristáť. Niekoľko prípadov zdravotných komplikácií bábätiek sme riešili aj v horúcich prímorských krajinách ako Egypt či Tunisko,“ hovorí K. Janáková, vedúca oddelenia strategických partnerov v Allianz – SP.

Maličké deti sú náchylné na bakteriálne/vírusové infekcie, ktoré sa ľahko šíria klimatizáciou v lietadlách. Taktiež ťažšie znášajú zmeny teploty - vonku je príliš horúco na izbe zas príliš zima. Nebezpečné sú pre nich aj črevné virózy, pri ktorých strácajú veľa tekutín a rýchlo sú dehydrované. Preto aj pri maličkých deťoch odporúčame vhodnú alternatívu, ktorou je dovolenka na Slovensku prípadne v Čechách.

Vyberáme z poistovne.sk

31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu
redakcia-nehoda

Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Za prvých 8 mesiacov tohto roka odhalil Allianz podvody za viac ako 10 miliónov eur. Najviac stúpli podvody v PZP a v poistení privátneho majetku. Jeden klient si chcel z novej poistky uplatniť starší úraz ramena, iný chcel novou poistkou zaplatiť 4 roky zničenú strechu.
20.09.2023
Čítať viac o Allianz hlási nárast odhalených podvodov, v niektorých oblastiach padli celoročné rekordy

Vyberáme z banky.sk