Ceny cestovnej poistky do Chorvátska sa líšia nielen kvôli výške plnenia

Cestovné poistenie pre celú rodinu do Chorvátska vás bude stáť od 30 do 75 eur. Sledujte online a rodinné zľavy, voľte si rozumne pripoistenia a ušetríte.


Najobľúbenejšia dovolenková destinácia pri mori Slovákov je dlhodobo Chorvátsko. Poistovne.sk preto zisťovali, koľko by stálo cestovné poistenie pre bežnú štvorčlennú rodinu (dvaja dospelí a dve malé deti) na 14 dní v tejto krajine. V našom modelovom príklade rodina cestuje autom a má záujem o krátkodobé cestovné poistenie, ktoré by obsahovalo poistenie liečebných nákladov, úrazu, batožiny a zodpovednosti za škodu.
 
Poisťovňa Cena poistenia (eur) Výška krytia liečebných nákladov (eur)
Groupama 34,00 100 000
Wüstenrot poisťovňa 41,89 140 000
Poštová poisťovňa 49,50 neuvádza
Európska cestovná poisťovňa 50,40 220 000
AXA 55,50 185 000
Kooperativa 55,58 30 000
Uniqa 56,26 neuvádza
Union 70,56 bez limitu
Allianz - Slovenská poisťovňa 72,80 bez obmedzenia
Komunálna poisťovňa 76,70 80 000
ČSOB poisťovňa 90,44 150 000
 

Ceny sú rozdielne


Cestovné poistenie pre celú rodinu do Chorvátska vás vyjde na dva týždne od 30 do 75 eur. Rozdiely v cenách poistky medzi jednotlivými poisťovňami sú teda až viac ako 40 eur. Ceny sa odlišujú najmä preto, lebo poisťovne majú rôzne výšky krytia stropov na úhradu jednotlivých pripoistení. Napríklad pri liečebných nákladoch je zvyčajne strop krytia vyšší ako 100 000 eur. Pričom niektoré poisťovne (napr. Allianz-Slovenská poisťovňa) majú krytie bez obmedzení. Neplatí však to, že ak máte nižšiu sumu krytia, poistka je lacnejšia. Napríklad Európska cestovná poisťovňa vám za cenu poistenia 50,40 eur uhradí náklady na liečbu do 220 000 eur, kým Komunálna poisťovňa vám ošetrenie uhradí len do výšky 80 000 eur, pričom cenu poistky má až 76,70 eur.

V rámci jednej poisťovne však môžete na poistke ušetriť, ak si zvolíte nižšie poistné sumy. „Poistné pre štvorčlennú rodinu na 14 dní by bolo 41,89 eur pri voľbe nižších poistných súm alebo 53,60 eur pri uplatnení najvyšších poistných súm,“ vysvetľuje Daniela Vlčková, vedúca komunikácie vo Wüstenrot poisťovni.
 

Batožina nie vždy


Ak budete na dovolenke v hoteli, kde bude aj garáž, tak zvážte, či sa vám oplatí pripoisťovať si batožinu. Hotelové garáže sú totiž dobre strážené. Ak parkujete v kempoch či na ulici, toto poistenie sa oplatí viac. Poisťovne tiež radia pripoistiť si drahšie veci v kufroch.

„Napríklad fotoaparáty, kamery, elektroniku v cene nad 166 eur odporúčame pripoistiť si samostatne,“ hovorí Zuzana Wagnerová, riaditeľka marketingu a komunikácie poisťovne Kooperativa.
 

Online a množstvo

Ušetriť na poistení môžete aj vtedy, ak ho uzatvoríte online či získate rodinnú zľavu, prípadne zľavu za vernosť. Tú poisťovne poskytujú, keď u nich máte viacero produktov. Cez internet poisťovne poskytujú zľavy od 5 do 10% a podobne sa pohybujú aj zľavy za viac produktov.

Usporiť sa dá aj vtedy, keď si cestovné poistenie vybavíte cez cestovnú kanceláciu. Tá si vie vybaviť v poisťovni množstevnú zľavu. Dajte si však pozor na to, či vám poistka od cestovky vyhovuje a nemá príliš nízke poistné krytie.

Druhá možnosť je, že zaň môžete zaplatiť viac ako potrebujete, a to kvôli rôznym pripoisteniam. Pri individuálnom cestovnom poistení si nastavíte pripoistenia, aké potrebujete vy a nie aké sú v balíčku cestovky.

Pri výbere predajcu dovolenky by ste mali vedieť, že cestovné kancelárie musia byť zo zákona poistené proti krachu. Naopak cestovné agentúry, ktoré predávajú zájazdy viacerých cestoviek, už poistené byť nemusia.
 

Vyberáme z poistovne.sk

17444

Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe

Šoféri POZOR! Nastáva veľká zmena v preukazovaní PZP od 1.1.2025. Bližšie informácie o pripravovanej zmene redakcii Poistovne.sk poskytla Slovenská kancelária poisťovateľov.
28.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Od budúceho roku vám bude stačiť biela/zelená karta len v elektronickej podobe
IMG_2905-R

Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch

Poisťovňa Kooperativa dosiahla v minulom roku predpísané poistné 680 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o viac ako šesť percent.
27.02.2024
Čítať viac o Poistné Kooperativy vlani stúplo vo všetkých segmentoch
burst-partners-doctor

Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Zdravotná poisťovňa Dôvera prináša svojim poistencom nové benefity, zamerané najmä na lepšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Sú praktické, využiť ich môžu všetci poistenci Dôvery. Pozrite si stručný prehľad tých najzaujímavejších noviniek.
26.02.2024 | redakcia
Čítať viac o Nové benefity Dôvery pre rok 2024

Vyberáme z banky.sk