Celoročné poistenie sa dá predĺžiť aj zo zahraničia

Na drahom nepretržitom celoročnom cestovnom poistení sa dá ušetriťak si ho predlžujete cez internet. 


Poisťovne aj banky ponúkajú ku platobným kartám či samostatne rôzne druhy cestovného poistenia do zahraničia. Ak chcete ostať za hranicami dlhšie ako dva alebo tri mesiace, zvyčajne vám tieto poistenia nestačia. Musíte si kúpiť celoročné s nepretržitým trvaním, ktoré je výrazne drahšie ako prerušované celoročné poistenie. Kým poistenie s častejším návratom domov vás vyjde niekoľko desiatok eur, nepretržité stojí aj niekoľko stovák eur.

POISTOVNE.sk zisťovali ako sa dá na takom poistení ušetriť. V Union poisťovni nám ponúkli kvôli úspore kombináciu dvoch typov postení. Mohli sme si zakúpiť celoročné cestovné poistenie, kde je obmedzený pobyt za hranicami na 45 dní za 39 eur a k nemu si na rôzny počet dní prikúpiť poistenie liečebných nákladov v rámci komplexného cestovného poistenia. „Dôležité je, aby si toto dopoistenie uzatvoril v čase, keď má platné poistenie, teda v čase platnosti jedného z tých dvoch poistení,“ vysvetľuje Kristína Vašková z oddelenia vývoja produktov cestovného poistenia Union poisťovne. Ak nechcete riskovať, že budete pár dni nepoistení Vašková odporúča poistiť sa ešte pred vypršaním jedného z poistenia.

Výhoda je v tom, že pokiaľ to prvé poistenie platí celý rok nemusíte sa po 45 dňoch vracať domov, ale iba cez internet si predĺžite poistenie liečebných nákladov na potrebnú dobu. Ušetríte za cestu domov, i keď pri celoročnom poistení liečebných nákladov jeho častým predlžovaním veľmi neušetríte. Union poisťovňa vám doručí návrh na uzavretie poistnej zmluvy cez SMS alebo mailom.

Allianz- Slovenskej poisťovni ponúka celoročné poistenie, kde je maximálna doba nepretržitého pobytu 90 dní, alebo celoročné poistenie s nepretržitým ročným pobytom. To je však oveľa drahšie. “Bez návratu domov si môžete poistenie predĺžiť tak, že si dokúpite štandardné krátkodobé poistenie, ktoré bude dátumovo nadväzovať na koniec platnosti celoročného poistenia samozrejme, aj online,” informuje Lucia Muthová, hovorkyňa Allianz-SP.
 
Pozrite si tiež:
Cestovné poistenie v zahraničí na celý rok vás vyjde draho 
mBank ponúka cestovné poistenie k platobnej karte 
Lyže zmiznuté zo svahu vám poistenie nepokryje

Vyberáme z poistovne.sk

hand-logs-in-to-laptop

Sme tu pre všetko, na čom záleží

V KOMUNÁLNEJ poisťovni sa vám snažíme ponúknuť tie najkomfortnejšie riešenia, čomu neustále prispôsobujeme aj našu webovú stránku www.kpas.sk. Uzatvorenie poistenia, nahlasovanie poistnej udalosti či správa klientskeho účtu – to všetko s nami vybavíte bezpečne a z pohodlia domova.
17.09.2020
Čítať viac o Sme tu pre všetko, na čom záleží
burst-nicole-de-khors-young-old-using-technology

Zmena zdravotnej poisťovne je jednoduchá. Zvládnete ju aj cez internet.

Minulý rok zmenilo zdravotnú poisťovňu viac ako 242-tisíc ľudí. Posledný termín na zmenu zdravotnej poisťovne tento rok je 30.9.2020. Akým spôsobom môžete podať prihlášku a na čo nesmiete zabudnúť?
14.09.2020 | redakcia
Čítať viac o Zmena zdravotnej poisťovne je jednoduchá. Zvládnete ju aj cez internet.
burst-Matthew Henry-zubar

Ponuka benefitov zdravotných poisťovní na rok 2021

Zdravotné poisťovne bojujú o klientov rôznymi benefitmi, ktoré poistencovi dokážu ušetriť stovky euro ročne. Oproti minulému roku pribudlo veľa noviniek. Oplatí sa ich poznať.
10.09.2020 | redakcia
Čítať viac o Ponuka benefitov zdravotných poisťovní na rok 2021

Vyberáme z banky.sk