Ako ušetriť na poistení nehnuteľnosti

Aj na poistení bytu môžete ušetriť niekoľko percent z ceny, ak ste fanúšikom internetu a máte viac poistných produktov. 


Hoci poisťovne radia, že na poistke sa šetriť nemá, predsa len nejaké zľavy ponúkajú. POISTOVNE.SK sa bližšie pozreli na ich ponuku.

Judita Smatanová, hovorkyňa Union poisťovne, neodporúča „šetriť“ na poistnom spôsobom, že si úmyselne stanovíte nízku poistnú sumu, ktorá nezodpovedá cene bytu.

„Pri poistnom plnení by poisťovňa tento fakt brala do úvahy a plnenie by krátila,“ vysvetľuje.

Prvou možnosťou ako ušetriť na poistnom je stanoviť si vyššiu výšku spoluúčasti. Union poisťovňa ponúka klientom tri možnosti, od 50 do 150 eur. Ak si zvolíte najvyšší limit 150 eur môžete ušetriť niekoľko desiatok eur na poistnom.

V Allianz-Slovenskej poisťovni je možné pri vyššej spoluúčasti ušetriť na poistnom od 5% do 16 %. Podobné zľavy získate aj pri uzavretí poistnej zmluvy cez internet.

„Vtedy je poskytovaná zľava v závislosti od konkrétneho produktu vo výške 5% až 20 %,“ uvádza Artur Šturmankin, z komunikačného oddelenia Allianz-SP.

Lista Odporucame Za dojednanie poistenia online ponúka 10% zľavu aj ČSOB poisťovňa. V tejto poisťovni ušetríte aj keď zaplatíte celé poistné na rok dopredu. ČSOB poisťovňa vám vtedy dá 5% zľavu.

Poisťovne ponúkajú finančné benefity aj za vernosť, teda ak máte u nich viacero uzavretých poistiek. Allianz-SP poskytuje zľavu pre klientov za počet uzavretých poistných zmlúv vo výške od 5% - 10%. Podobné zľavy majú aj ďalšie poisťovne na slovenskom trhu.
 

Vyberáme z poistovne.sk

policia-redakcia

Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.

Slovenské cesty o výtlky nemajú núdzu. Aj keď ich každý rok opravia, objavia sa nové. Čo robiť, ak ste na jeden z nich s autom nabehli a odnieslo si to vozidlo? Preplatí vám škodu poisťovňa?
27.03.2023 | redakcia
Čítať viac o Preplatí vám poisťovňa škodu na aute spôsobenú výtlkom? Ako kedy.
female-executive-looks-out-modern-office-window

Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem

Postcovidová doba prináša vo svete opäť rastúci trend vo firemných podvodoch s ukradnotou identitou. Vysvetlíme vám, ako tento podvodný model funguje a či vám pomôže poistenie.
23.03.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie pohľadávok: Pribúdajú krádeže identity firiem
hands-typing-on-laptop

Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Hľadáte profesionálnu a spoľahlivú firmu na vedenie účtovníctva? Máte záujem o outsourcing ekonomických aktivít? Alebo ste nováčikom v oblasti podnikania a potrebujete pomoc nie len v oblasti účtovníctva, ale aj daní?
22.03.2023
Čítať viac o Za každým úspešným podnikateľom stojí spoľahlivý účtovník

Vyberáme z banky.sk