Ako ušetriť na poistení nehnuteľnosti

Aj na poistení bytu môžete ušetriť niekoľko percent z ceny, ak ste fanúšikom internetu a máte viac poistných produktov. 


Hoci poisťovne radia, že na poistke sa šetriť nemá, predsa len nejaké zľavy ponúkajú. POISTOVNE.SK sa bližšie pozreli na ich ponuku.

Judita Smatanová, hovorkyňa Union poisťovne, neodporúča „šetriť“ na poistnom spôsobom, že si úmyselne stanovíte nízku poistnú sumu, ktorá nezodpovedá cene bytu.

„Pri poistnom plnení by poisťovňa tento fakt brala do úvahy a plnenie by krátila,“ vysvetľuje.

Prvou možnosťou ako ušetriť na poistnom je stanoviť si vyššiu výšku spoluúčasti. Union poisťovňa ponúka klientom tri možnosti, od 50 do 150 eur. Ak si zvolíte najvyšší limit 150 eur môžete ušetriť niekoľko desiatok eur na poistnom.

V Allianz-Slovenskej poisťovni je možné pri vyššej spoluúčasti ušetriť na poistnom od 5% do 16 %. Podobné zľavy získate aj pri uzavretí poistnej zmluvy cez internet.

„Vtedy je poskytovaná zľava v závislosti od konkrétneho produktu vo výške 5% až 20 %,“ uvádza Artur Šturmankin, z komunikačného oddelenia Allianz-SP.

Lista Odporucame Za dojednanie poistenia online ponúka 10% zľavu aj ČSOB poisťovňa. V tejto poisťovni ušetríte aj keď zaplatíte celé poistné na rok dopredu. ČSOB poisťovňa vám vtedy dá 5% zľavu.

Poisťovne ponúkajú finančné benefity aj za vernosť, teda ak máte u nich viacero uzavretých poistiek. Allianz-SP poskytuje zľavu pre klientov za počet uzavretých poistných zmlúv vo výške od 5% - 10%. Podobné zľavy majú aj ďalšie poisťovne na slovenskom trhu.
 

Vyberáme z poistovne.sk

business-women-working

V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.

Vysvetlíme vám význam oprávnenej osoby a odpovieme na praktické otázky, ako ju môžete určiť, zmeniť, či zrušiť. Poradíme, čo treba robiť v prípade rozvodu a aké obmedzenia sú pri maloletých oprávnených osobách.
22.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o V poistení nezabudnite na oprávnenú osobu. Takto ju môžete určiť, zmeniť a zrušiť.
redakcia-nehoda1

Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc

Za škody spôsobené opitými vodičmi vyplatila Allianz za minulý rok takmer 607-tisíc eur. Vodička pod vplyvom drog spôsobila škodu za 238-tisíc eur. Účet musí zaplatiť. Allianz sa opäť zapojila do edukatívnej kampane, v ktorej návštevníkom barov a krčiem rozdávajú fiktívne účty s reálnymi nákladmi za nehodu pod vplyvom alkoholu.
21.05.2024
Čítať viac o Minulý rok riešila Allianz 64 škôd spôsobených alkoholom za volantom. Najväčší účet presiahol 238-tisíc
holiday-suitcase

Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Cena by nemala byť rozhodujúcim kritériom. Všímajte si poistné riziká i výšku krytia. Poradíme vám aj, na čo netreba zabudnúť pred vycestovaním.
20.05.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Ako si vybrať a porovnať cestovné poistenie

Vyberáme z banky.sk