Ako ušetriť na poistení nehnuteľnosti

Aj na poistení bytu môžete ušetriť niekoľko percent z ceny, ak ste fanúšikom internetu a máte viac poistných produktov. 


Hoci poisťovne radia, že na poistke sa šetriť nemá, predsa len nejaké zľavy ponúkajú. POISTOVNE.SK sa bližšie pozreli na ich ponuku.

Judita Smatanová, hovorkyňa Union poisťovne, neodporúča „šetriť“ na poistnom spôsobom, že si úmyselne stanovíte nízku poistnú sumu, ktorá nezodpovedá cene bytu.

„Pri poistnom plnení by poisťovňa tento fakt brala do úvahy a plnenie by krátila,“ vysvetľuje.

Prvou možnosťou ako ušetriť na poistnom je stanoviť si vyššiu výšku spoluúčasti. Union poisťovňa ponúka klientom tri možnosti, od 50 do 150 eur. Ak si zvolíte najvyšší limit 150 eur môžete ušetriť niekoľko desiatok eur na poistnom.

V Allianz-Slovenskej poisťovni je možné pri vyššej spoluúčasti ušetriť na poistnom od 5% do 16 %. Podobné zľavy získate aj pri uzavretí poistnej zmluvy cez internet.

„Vtedy je poskytovaná zľava v závislosti od konkrétneho produktu vo výške 5% až 20 %,“ uvádza Artur Šturmankin, z komunikačného oddelenia Allianz-SP.

Lista Odporucame Za dojednanie poistenia online ponúka 10% zľavu aj ČSOB poisťovňa. V tejto poisťovni ušetríte aj keď zaplatíte celé poistné na rok dopredu. ČSOB poisťovňa vám vtedy dá 5% zľavu.

Poisťovne ponúkajú finančné benefity aj za vernosť, teda ak máte u nich viacero uzavretých poistiek. Allianz-SP poskytuje zľavu pre klientov za počet uzavretých poistných zmlúv vo výške od 5% - 10%. Podobné zľavy majú aj ďalšie poisťovne na slovenskom trhu.
 

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_20180706_154126_HDR

Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?

Vandali môžu spôsobiť škodu na majetku (posprejovať fasádu), alebo na aute (prerezanie pneumatík). Pozrite si, aké druhy vandalizmu poisťovne rozlišujú, aké doklady budú požadovať a s akými prípadmi sa poisťovne stretávajú najčastejšie.
02.10.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Vandalizmus: Ktoré škody vám preplatí poisťovňa a ktoré nie?
31403_obr

Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz

Svet zažil tzv. annus horribilis - globálne finančné aktíva poklesli o 2,7 %, čo je najväčší pokles od svetovej finančnej krízy. Z finančného majetku nám výrazne ukrajuje inflácia, potrebujeme sa naučiť inteligentne sporiť. Slovenskí sporitelia sa bankám otočili chrbtom – vyberali úspory a investovali na kapitálových trhoch, kde nakúpili rekordné množstvo cenných papierov za 1,5 miliardy eur.
28.09.2023
Čítať viac o Párty sa skončila, je tu uťahovanie opaskov, ukázala štúdia Allianz
Businessman podpisuje zmluvu-001

Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Dopravné nehody, zneužívanie, rôzne zločiny, či úmrtie blízkej osoby. Väčšina z nás si zažije počas svojho života určitý druh traumy. Hoci po takomto šoku nie každý na to myslí, ale obeť násilného trestného činu má nárok na odškodné. Či už po podaní žiadosti na ministerstve spravodlivosti, alebo ak má uzatvorené životné poistenie, tak prostredníctvom poistenia.
26.09.2023
Čítať viac o Poisťovňa pri životnom poistení neposudzuje, či ujma na zdraví vznikla následkom trestného činu

Vyberáme z banky.sk