Ako si vybrať výhodné poistenie úveru

Ak sa idete zadlžiť v banke, tá sa chce poistiť, že jej dlh aj vrátite a cez svoje zazmluvné poisťovne vám skoro vždy ponúknu poistenie úveru. V novej poradni vám prezradíme či sa úver poisťovať oplatí a ako si vybrať vhodný. 


Od začiatku septembra POISTOVNE.sk spustia novú poradňu na tému poistenia úverov, ktorá bude doplnená v priebehu mesiaca aj článkami z tejto oblasti.

Prezradíme vám či je poistenie úveru povinné alebo dobrovoľné. Dozviete sa aj to, čo všetko ovplyvňuje cenu poistenia úveru a aké riziká toto poistenie kryje. Zistíte tiež aké druhy úverov vám poisťovňa poistí a koľko to stojí.

V poradni si prečítate či budete mať pri poistení úveru nejako obmedzené poistné krytie. Dozviete sa prečo poisťovňa nezačne splácať úver hneď ako poistenec stratí prácu a načo sú tam čakacie lehoty. Zistíte, či za vám poisťovňa zaplatí v prípade poistnej udalosti iba časť splátky úveru alebo aj poplatky za vedenie úverového účtu. Ak ste dlhodobo chorý, prezradíme vám ako dlho bude za vás poisťovňa platiť úver.

Vysvetlíme vám prečo je nutné mať poistenie úveru napriek tomu, že máte aj životnú poistku. Napokon sa dozviete ako vypovedať poistenie úveru a či vám môže banka kvôli tomu zvýšiť úrokovú sadzbu.

Na tieto a vaše ďalšie otázky bude v priebehu septembra odpovedať odborník z ČSOB poisťovne.
 

Vyberáme z poistovne.sk

woman-checking-phone

Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne

Presťahovali ste sa do iného mesta alebo plánuje váš lekár odísť do dôchodku? Hľadanie nového lekára môže byť náročnou výzvou. Pozrite si zopár praktických odporúčaní ako postupovať.
29.11.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Ako si mám nájsť lekára? Odporúčanie zdravotnej poisťovne
18986

Asistenčné služby v životnom poistení

Životné poistenie už dávno nie je len o náhrade príjmu v prípade poistnej udalosti. Súčasťou životného poistenia možu byť aj asistenčné služby. O mnohých klienti ani netušia. Pozrite si, s čím všetkým vám vie poisťovňa pomôcť.
27.11.2023 | Katarína Macková
Čítať viac o Asistenčné služby v životnom poistení
Záplavy_Rudno_Allianz1

Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Od januára do konca októbra spôsobili živly klientom Allianzu škody za 10,8 milióna eur, za celý minulý rok to bola menej ako polovica. Prírodné živly sú nevyspytateľné, každý rok vyčíňa iný. V rámci prevencie podpoistenia Allianz pracuje s indexáciou, aj aktualizáciou poistnej sumy.
23.11.2023
Čítať viac o Za škody po živloch Allianz vyplatila vyše dvojnásobok

Vyberáme z banky.sk