Ako sa vyznať v poistení nehnuteľnosti

V novej poradni vám prezradíme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne si vybrať poistenie bytu či domu. 


Chcete si poistiť byt alebo dom, ale neviete čo všetko si z pestrej ponuky poisťovni vybrať? V novej poradni na tému poistenie nehnuteľnosti vám Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB poisťovne poradí na čo všetko sa máte pozerať, ak si chcete poistiť byt.

Vysvetlí vám, ako poisťovňa určí poistnú sumu a cenu vašej nehnuteľnosti. Dozviete sa, aký je rozdiel medzi poistením domácnosti a nehnuteľnosti.

ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE

 


Prečítate si, či dostanete nejakú zľavu na poistenie domácnosti, ak máte v tej istej poisťovni aj poistenie nehnuteľnosti.

Dozviete sa aj praktické veci, napríklad či sa automaticky zdvihne poistná suma a mesačné poistenie ak ste si zrekonštruovali byt.

lista Neprehliadnite Ak ste si do bytu kúpili domáce kino, či urobili novú podlahu, zistíte či je nutné si tieto veci špeciálne pripoistiť.

Prezradíme vám čo sa vám môže stať, ak máte majetok podpoistený. Zistíte, že poisťovne sledujú pri škode ohňom aj technický stav komína, kotla či krbu a ak sú v zlom stave, môžu odmietnuť alebo krátiť poistné plnenie.

Prečítate si ako si špeciálne pripoistiť starožitný nábytok, garáž či rozostavaný dom. Napokon sa dozviete, že si môžete poistiť v rámci nehnuteľnosti aj škodu, ktorú spôsobíte susedom.
 

Vyberáme z poistovne.sk

Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?

Každý rok na Slovensku skrachuje niekoľko cestovných kancelárií. Vyhnite sa problémom a vopred si zistite, či vaša cestovka je poistená proti úpadku.
12.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Ako zistím, či cestovná kancelária je poistená proti úpadku?
hory1

Poistenie do hôr

Na čo všetko sa toto poistenie vzťahuje? Koľko stojí zásah horskej služby a kto ho zaplatí?
10.07.2024 | redakcia
Čítať viac o Poistenie do hôr
nervous-patient-in-wheelchair

Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Poistenie PN vás môže finančne zachrániť v prípade dlhotrvajúcej choroby. Čo sa však stane, ak chorý nedodržiava liečebný režim a počas kontroly zo Sociánej poisťovne nebude doma? Čo ak sa zistí, že práceneschopnosť bola neoprávnená?
08.07.2024 | Katarína Macková
Čítať viac o Poistenie pracovnej neschopnosti: Ak ste chorí, buďte doma a liečte sa. Inak riskujete, že prídete o dávky

Vyberáme z banky.sk