Ako sa vyznať v poistení nehnuteľnosti

V novej poradni vám prezradíme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne si vybrať poistenie bytu či domu. 


Chcete si poistiť byt alebo dom, ale neviete čo všetko si z pestrej ponuky poisťovni vybrať? V novej poradni na tému poistenie nehnuteľnosti vám Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB poisťovne poradí na čo všetko sa máte pozerať, ak si chcete poistiť byt.

Vysvetlí vám, ako poisťovňa určí poistnú sumu a cenu vašej nehnuteľnosti. Dozviete sa, aký je rozdiel medzi poistením domácnosti a nehnuteľnosti.

ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE

 


Prečítate si, či dostanete nejakú zľavu na poistenie domácnosti, ak máte v tej istej poisťovni aj poistenie nehnuteľnosti.

Dozviete sa aj praktické veci, napríklad či sa automaticky zdvihne poistná suma a mesačné poistenie ak ste si zrekonštruovali byt.

lista Neprehliadnite Ak ste si do bytu kúpili domáce kino, či urobili novú podlahu, zistíte či je nutné si tieto veci špeciálne pripoistiť.

Prezradíme vám čo sa vám môže stať, ak máte majetok podpoistený. Zistíte, že poisťovne sledujú pri škode ohňom aj technický stav komína, kotla či krbu a ak sú v zlom stave, môžu odmietnuť alebo krátiť poistné plnenie.

Prečítate si ako si špeciálne pripoistiť starožitný nábytok, garáž či rozostavaný dom. Napokon sa dozviete, že si môžete poistiť v rámci nehnuteľnosti aj škodu, ktorú spôsobíte susedom.
 

Vyberáme z poistovne.sk

IMG_2905-R

Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia

Sektor poisťovníctva zaznamenal v prvom polroku nárast poistného. Ten sa týkal najmä neživotného poistného. Životné poistenie vzrástlo mierne. Ku koncu prvého polroka jeho predpísané poistné medziročne vzrástlo podľa Národnej banky Slovenska o 0,5 %. Pokračoval trend poklesu klasického životného poistenia.
06.12.2023
Čítať viac o Životné poistenie mierne vzrástlo, inflácia ovplyvnila trendy neživotného poistenia
IMG_2913-R

Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného

Od začiatku januára do konca septembra predpísala poisťovňa Uniqa v Českej republike a na Slovensku poistné za takmer 609 mil. eur.
05.12.2023
Čítať viac o Uniqa na Slovensku zvýšila dynamiku rastu poistného
a-doctor-visits-a-woman-in-a-hospital-bed

Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Pád na zľadovatenom chodníku má často za následok úraz, ktorý môže vyžadovať dlhšie liečenie a niekedy zanechá aj trvalé následky. Prečítajte si zásadné informácie o tom, kedy máte nárok na plnenie z poistenia.
05.12.2023 | redakčne upravené
Čítať viac o Úrazy na zľadovatenom chodníku. Od koho si môžete žiadať odškodné?

Vyberáme z banky.sk