Aké zľavy môžete dostať pri havarijnej poistke

Keď jazdíte celý rok bez nehody zvyčajne vám poisťovne ponúknu na budúci rok lacnejšiu havarijnú poistku. Nie je to však pravidlo a bonusy za dobré šoférovanie sú limitované.  


Väčšina poisťovní vám v rámci konkurenčného boja ponúkne vstup do havarijného poistenia s maximálnym bonusom. „Pre týchto klientov, ak sú bez nehody, cenu poistenia nemeníme. Ak však klient vstupuje do poistenia s nižším bonusom ako 50%, napríklad 35%, každý rok čo bude bezškodový, tak mu zvyšujeme výšku bonusu o 5% až do maximálnej výšky 50%,” vysvetľuje Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB poisťovne.

V Kooperativa poisťovni je zníženie poistného za bezškodovú jazdu limitované maximálnym bonusom, ktorý je vo výške 70%. “Ak klient dosiahne bonus vo výške 70%, poistné sa mu už nezmení,” dodáva Katarína Vargová, manažérka interných sietí oddelenia marketingu v Kooperative.

V Allianz-Slovenskej poisťovni máte tiež nárok na zľavu na poistnom. „Spravidla sa to udeje automaticky, ak však klient dosiahol najvyšší možný stupeň bonusu, nie je možná ďalšia zľava z poistného v podobe bonusu,“ tvrdí Jozef Hrdý, riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí v našej čerstvej poradni.

Iné zľavy

Zľavu v Allianz-SP môžete dostať aj vtedy ak si u nej poistíte dve autá či zaplatíte aj iné poistenie ako havarijné napríklad povinné zmluvné poistenie (PZP). ČSOB vám pri havarijnom poistení poskytne 5% ak máte u nej uzatvorené PZP na iné vozidlo alebo máte uzatvorené životné poistenie.

Poisťovne tiež ocenia zľavou platbu poistného naraz na rok dopredu. V ČSOB dostanete 5% úľavu z ceny.
Niektoré poisťovne vám vedia znížiť cenu poistenia aj keď vozíte v aute malé deti, lebo predpokladajú, že budete opatrnejší vodič. „Pre havarijné poistenie nemáme zľavu, ak má klient malé deti,“ informuje Eliášová.

V Kooperative získate zľavy aj za spôsob platby či za vyššiu spoluúčasť. Rovnako priznáva verným klientom zľavu za viac poistení a noví klienti majú možnosť získať vstupnú zľavu. “Špeciálnu zľavu tiež poskytujeme dôchodcom a držiteľom preukazu ZŤP,” dodáva Vargová.

Neprehliadnite:

 

Vyberáme z poistovne.sk

Chystáte sa na cintorín? Prekvapiť vás môžu zlodeji ale i poškodený pomník

Výtržníctvo a krádeže na cintorínoch nie je nič neobvyklé. Podľa správcov sú častým objektom zlodejov nielen kvety, vence a mosadzné svietniky, ale aj medené a  železné kríže alebo stojany.
26.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Chystáte sa na cintorín? Prekvapiť vás môžu zlodeji ale i poškodený pomník
17794

Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii

Policajné štatistiky z roku 2021 uvádzajú, že počet zrážok áut so zverou stúpol medziročne takmer o tretinu. Poistovne.sk vám poradia, ako nestratiť chladnú hlavu a ako vybaviť poisťovňu.
22.10.2021 | redakcia
Čítať viac o Ako sa vyhnúť zrážke so zverou a čo robiť po kolízii
53665

Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Allianz – Slovenská poisťovňa získala ocenenie Leading HR Organisation v sektore poisťovníctvo v 10. ročníku rebríčka, ktorý pravidelne vyhlasuje poradenská spoločnost PwC. Allianz sa tak stala jednotkou na poisťovacom trhu v efektívnom riadení ľudských zdrojov a najlepšími výsledkami v oblasti personálneho manažmentu na Slovensku.
22.10.2021
Čítať viac o Allianz získala prvenstvo za riadenie ľudského kapitálu

Vyberáme z banky.sk