Aké zľavy môžete dostať pri havarijnej poistke

Keď jazdíte celý rok bez nehody zvyčajne vám poisťovne ponúknu na budúci rok lacnejšiu havarijnú poistku. Nie je to však pravidlo a bonusy za dobré šoférovanie sú limitované.  


Väčšina poisťovní vám v rámci konkurenčného boja ponúkne vstup do havarijného poistenia s maximálnym bonusom. „Pre týchto klientov, ak sú bez nehody, cenu poistenia nemeníme. Ak však klient vstupuje do poistenia s nižším bonusom ako 50%, napríklad 35%, každý rok čo bude bezškodový, tak mu zvyšujeme výšku bonusu o 5% až do maximálnej výšky 50%,” vysvetľuje Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB poisťovne.

V Kooperativa poisťovni je zníženie poistného za bezškodovú jazdu limitované maximálnym bonusom, ktorý je vo výške 70%. “Ak klient dosiahne bonus vo výške 70%, poistné sa mu už nezmení,” dodáva Katarína Vargová, manažérka interných sietí oddelenia marketingu v Kooperative.

V Allianz-Slovenskej poisťovni máte tiež nárok na zľavu na poistnom. „Spravidla sa to udeje automaticky, ak však klient dosiahol najvyšší možný stupeň bonusu, nie je možná ďalšia zľava z poistného v podobe bonusu,“ tvrdí Jozef Hrdý, riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí v našej čerstvej poradni.

Iné zľavy

Zľavu v Allianz-SP môžete dostať aj vtedy ak si u nej poistíte dve autá či zaplatíte aj iné poistenie ako havarijné napríklad povinné zmluvné poistenie (PZP). ČSOB vám pri havarijnom poistení poskytne 5% ak máte u nej uzatvorené PZP na iné vozidlo alebo máte uzatvorené životné poistenie.

Poisťovne tiež ocenia zľavou platbu poistného naraz na rok dopredu. V ČSOB dostanete 5% úľavu z ceny.
Niektoré poisťovne vám vedia znížiť cenu poistenia aj keď vozíte v aute malé deti, lebo predpokladajú, že budete opatrnejší vodič. „Pre havarijné poistenie nemáme zľavu, ak má klient malé deti,“ informuje Eliášová.

V Kooperative získate zľavy aj za spôsob platby či za vyššiu spoluúčasť. Rovnako priznáva verným klientom zľavu za viac poistení a noví klienti majú možnosť získať vstupnú zľavu. “Špeciálnu zľavu tiež poskytujeme dôchodcom a držiteľom preukazu ZŤP,” dodáva Vargová.

Neprehliadnite:

 

Vyberáme z poistovne.sk

person-pulls-a-suitcase-in-a-building-with-large-windows

Poistenie batožiny - čo vám poisťovňa nepreplatí

Pripoistenie batožiny je súčasťou cestovného poistenia. Pozreli sme sa na prípady, kedy vám poisťovňa škodu na batožine nepreplatí.
04.07.2022 | redakcia
Čítať viac o Poistenie batožiny - čo vám poisťovňa nepreplatí
holiday-suitcase

Cestovné poistenie do Chorvátska - aktuálne porovnanie cien aj poistných limitov

Poistovne.sk sa pozreli nato, koľko zaplatíte za cestovné poistenie a čo za to dostanete. Poistky sa líšia aj v cene aj vo výške poistného krytia.
30.06.2022 | redakcia
Čítať viac o Cestovné poistenie do Chorvátska - aktuálne porovnanie cien aj poistných limitov

Vyberáme z banky.sk