Životné poistky sa snažia lákať zaujímavosťami

Poisťovne na Slovensku ponúkajú tri základné druhy životného poistenia - úrazové, kapitálové a investičné. Každá má snahu sa nejako odlíšiť od konkurencie. Snažia sa o to segmentáciou klientov, flexibilitou poistky či rôznymi pripoisteniami. Pozreli sme sa na niektoré zaujímavé ponuky.


MetLife poisťovňa cieli svojimi poistými produktami odlišne na mužov a ženy. Pre mužov ponúka variabilné životné poistenie Adam plus. To okrem tradičných poistných benefitov zabezpečí mužom finančné odškodnenie v prípade diagnostikovania mužských kritických chorôb, akými sú infarkt či rakovina. Podobne na vyslovene ženské choroby sa zameriava táto poisťovňa v produkte Eva plus.

Zaostrené na deti


Iné poisťovne vsadili na deti a ponúkajú aj produkty aj pre najmenších. Aegon má napríklad detské životné poistenie Štart. Je vhodné okrem poistenia aj ako na sporenie na štúdium, cestovanie či vlastné bývanie pre dieťa. Navyše si z neho môžete vybrať peniaze už po roku a pol sporenia. Tiež k nemu môžete dostať detské zľavy na doplnkové úrazové poistenia až do výšky 55 %.

Uniqa poisťovňa ponúka detské kapitálové životné poistenie Uniquačik. K tomuto poisteniu dostanete aj asistenčné služby v podobe uhradenia nákladov na opatrovanie dieťaťa v prípade závažných rodinných udalostí až do 500 eur alebo úhradu doplatku za lieky po hospitalizácii dieťaťa až do 50 eur.


lista zp 1


Pripoistenie rady lekára


NN poisťovňa si zrejme uvedomuje, že slovenské zdravotníctvo nie je celkom v poriadku, a preto ponúka k životnej poistke aj pripoistenie s názvom Rodinný lekár. Viete si tým zabezpečiť konzultácie ohľadom vašej choroby s doktorom a vyhnúť sa tak osobnej návšteve lekára s dlhým vyčkávaním v čakárni. Toto pripoistenie môžete získať za euro mesačne.

Službu rodinného lekára na telefóne ponúka aj Aegon poisťovňa. Tiež pri nej môžete konzultovať svoj stav s odborníkom a nechať si poslať aj výmenný lístok mailom.

lista Neprehliadnite

Stávka na flexibilitu


Životné poistenie je zvyčajne dlhodobá záležitosť a poisťovne nemajú radi, ak v produkte robíte veľa zmien. V poslednom čase však mnohé z nich ponúkajú klientom väčšiu flexibilitu v tomto produkte. Na flexibilitu vsadila napríklad NN poisťovňa. Ponúka dočasné kapitálové životné poistenie, pri ktorom si môžete priebežne meniť poistnú sumu a tým zároveň upravovať výšku poistného. Mesačne vás vyjde najmenej na 10 eur.

Flexibilné životné poistenie Grand Duo Life ponúka aj Union poisťovňa. Jedná sa o investičné poistenie, ktoré je určené na krytie poistných rizík aj na investovanie. Môžete na ňom zmeniť investičnú stratégiu alebo presunúť prostriedky z fondu do fondu. Máte tiež možnosť prerušiť platenie poistného na dohodnuté obdobie.

Zľava pre nefajčiarov


Viaceré poisťovne skúmajú pri uzatváraní životnej poistky váš zdravotný stav a iné návyky, ktoré ovplyvňujú váš život. Ak žijete zdravo a menej rizikovo, môžete dokonca dostať zľavu z ceny poistenia. Platí to napríklad v poisťovni ERGO, ktorá ponúka pri rizikovom životnom poistení ERGO Respect zľavu pre nefajčiarov.

Vyberáme z Poistovne.sk

59421

Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky

Pobočky však podľa Národnej banky Slovenska len v obmedzenej miere podliehajú jej dohľadu.
06.12.2021
Čítať viac o Trendom poistného trhu je zlučovanie a transformácia na pobočky
Celne sklo

Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení

Kupujete nové auto? Bez ohľadu na to, či len nedávno opustilo výrobnú linku alebo už má najazdených niekoľko desiatok tisíc kilometrov, za úvahu určite stojí aj havarijné poistenie, známe aj ako KASKO. Ktorých päť argumentov by ste pred rozhodnutím nemali prehliadnuť?
06.12.2021
Čítať viac o Päť vecí, ktoré by ste mali vedieť o havarijnom poistení
a-runner-focuses

Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Allianz ponúka klientom inovovanú analýzu DNA, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu života. Individuálny plán v digitálnej podobe ponúka konkrétne odporúčania v oblasti stravovania, športu, zvládania stresu či kvalitného spánku. Osobnú genetickú analýzu získajú klienti Allianz k poisteniu kritických chorôb.
06.12.2021
Čítať viac o Klienti Allianz môžu získať genetickú analýzu v digitálnej podobe

Vyberáme z banky.sk