Mladí majú pri cestovnom poistení zľavy

Poisťovne na Slovensku ponúkajú mladým ľuďom rôzne zľavy a nemusia byť iba na cestovnom poistení.  

 
Allianz Slovenská poisťovňa v septembri tohto roku inovovala svoj Produkt Active. Dnes ho ponúka iba cez internet. Je určené pre mladých do 30 rokov a ponúka komplexné krytie. Okrem celoročné cestovné poistenie Basic, je tam aj poistenie domácnosti, poistenie úrazu, následkov úrazu a poistenie zodpovednosti. Doteraz bolo potrebné zvoliť si minimálne tri zložky, teraz stačia dve. “Do celoročného cestovného poistenia za 16,60 sme zahrnuli aj poistenie zimných športov,” dodáva Gabriel Tóth, PR špecialista Allianz-SP. 

Poistenie Active môžete mať už od 33,20 eur na celý rok. Poistenie je možné platiť aj štvrťročne, pričom splátka je iba 8,30 eur. “Pri poistení domácnosti sme produkt ešte viac priblížili potrebám vysokoškolských študentov. Ich prvý nadobudnutý majetok poistíme nielen v podnájme, prenájme, či vlastnom byte, ale po novom aj na internáte, “ dodáva Tóth. Toto poistenie nie je len pre študentov, ale pre každého mladého človeka vo veku od 18-30 rokov. 

Union poisťovňa ponúka tiež zľavy pre mladých, ale musia mať študentské karty či iné preukazy vydané združením CKM SYTS ako sú EURO<26, GO<26, ISIC. Tie sú viazané na vek do 26 rokov. Keď máte tiet preukazy môžete dostať celoročné cestovné poistenie až so 70% zľavou. 

Limity v dĺžke vycestovania

V Allianz-SP je pri poistení Active jedinou podmienkou to, že môžete vycestovať maximálne na 35 dní. Potom je potrebné pobyt aspoň na jeden deň prerušiť, vrátiť sa na Slovensko a opäť je možné vycestovať na 35 dní. Union cestovné poistenie vám pokryje cestu na 30 dní. 

Generali Slovensko ponúka zvýhodnené cestovné poistenie pre mladých ľudí do 35 rokov, ktoré je špeciálne určené na študijný alebo au-pair pobyt. “Poistenie je možné uzavrieť na nepretržitú dobu 6 alebo 12 mesiacov,” dodáva Zuzana Hlivákova, marketingová riaditeľka Generali. 

Poistenie na štúdium v zahraničí

Ak idete na celý rok študovať napríklad do Veľkej Británie. Celoročné cestovné poistenie Basic v rámci poistenia Active vás vyjde v Allianz-SP na 16,60 € na rok. To však musíte jazdiť často domov. Ak by ste sa v Británii chceli poistiť na celý rok bez prerušenia pobytu zaplatíze za poistenie 172 eur na rok a budete mať v poistené neobmedzené liečebné náklady, úraz, batožinu aj zodpovednosť. Keď si objednáte toto poistenie cez internet bude  lacnejšie -146,20 eur. 

Union poistí študenta celoročne ako turistu za 11,20 eur. „V prípade, ak ide o poistenca Union zdravotnej poisťovne je to len 6,60 eur,“ dodáva Judita Smatanová, hovorkyňa Unionu. To však tiež platí iba pre prerušované cesty. 

Celoročné cestovné poistenie pre študenta cestujúceho do Veľkej Británie nepretržite na
celý rok ako turistu by vyšlo na 178,70 eur, ak by bol navyše zdravotne poistený v Union zdravotnej poisťovni ušetril by viac ako 20 eur, keďže poistenie by ho vyšlo na 156,10 eur.


Celoročné nepretržité cestovné poistenie pre študenta do Veľkej Británie v Generali stojí pri lacnejšom produkte Variant Klasik od 90 eur a pri Variant Komfort od 134,10 eur. „Na prerušovaný pobyt je možné využiť štandardné ročné poistenie s neobmedzeným počtom výjazdov, s max. dĺžkou pobytu 45 dní. Ročné poistné sa v tomto prípade pohybuje v závislosti od rozsahu krytia od 15,30 eur do 37,80 eur, “ dodáva Hliváková.

Neprehliadnite:
Omyl pri online poistení vedia poisťovne riešiť rýchlo
Celoročné nepretržité cestovné poistenie musíte zaplatiť naraz
Cestovné poistenie pre mladých študentov je lacnejšie

Vyberáme z Poistovne.sk

33131_obr

Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške

ýka sa to tých samostatne zárobkovo činných osôb, ktoré podali daňové priznanie za minulý rok v pôvodnej lehote do 31. marca tohto roka.
07.08.2020
Čítať viac o Časť SZČO musí do 10. augusta zaplatiť sociálne odvody v novej výške
ohen

Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Pri varení či grilovaní na záhrade by sme nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť môže spôsobiť značné škody na majetku a na zdraví.
06.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Poistenie nehnuteľnosti: Ako je to so škodami pri grilovačke?

Vyberáme z banky.sk