Zamestnanci Allianz opäť darovali stovky kíl potravín, drogérie a šatstva núdznym

Už päť rokov zamestnanci Allianz – Slovenskej poisťovne podporujú charitatívnu zbierku Stolček, prestri sa!, ktorú celoročne prevádzkuje rehoľný rad kapucínov v Bratislave.

stolcek_prestri_sa

Potraviny ako dar

V predvianočnom čase zamestnanci, vrátane manažmentu najväčšej poisťovne, prinášajú do centrály tašky s trvanlivými potravinami a drogériou. Tie potom putujú neziskovej organizácii Doma u kapucínov, ktorá ich ďalej distribuuje vybraným rodinám a osamelým jednotlivcom, ktorí sa ocitli vo finančnej núdzi. „Je to základná existenčná pomoc pre týchto ľudí, ktorí sú v existenčnej kríze. Niekedy nám dary prichádzajú včas, inokedy musíme potraviny dokupovať z vlastných zdrojov, aby sme klientom, ktorým pomáhame vedeli poskytnúť aspoň tú základnú pomoc. Je fantastické, že sa dokážete podeliť zo svojho nadbytku s ľuďmi, ktorí nemajú,“ povedal Miroslav Kulich z organizácie Doma u Kapucínov, ktorý zbierku prevzal. Každý rok takto Allianz daruje niekoľko stoviek kilogramov potravín a drogérie. V programe pomoci je zaradených približne stovka rodín a jednotlivcov, s ktorými organizácia pracuje. Každý mesiac im dobrovoľníci privezú balík potravín a drogérie, ktorá by mala pokryť ich životné potreby. Potravinová dotácia je len jednou časťou pomoci, organizácia prostredníctvom svojich sociálnych pracovníkov poskytuje núdznym rodinám a jednotlivcom aj odbornú pomoc pri riešení ich problémov.

Plné dodávky šatstva

Okrem potravinovej zbierky Allianz už 7 rokov organizuje zbierky šatstva pre ľudí v núdzi. Vždy na jar a na jeseň zamestnanci venujú šatstvo a iné potreby striedavo pre organizácie Domov pre každého, ktorá sa stará o ľudí bez domova a Ain Karim, ktorá podporuje deti, rodiny a osamelých v hmotnej núdzi, ale aj osoby po výkone trestu. Dvakrát ročne si tieto organizácie odvezú z Allianz niekoľko dodávok vyzbieraného šatstva a potrieb, ktoré roztriedia a podľa potreby distribuujú svojim klientom.

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda1

Havarijné poistenie využijete nielen pri zrážke

Poistenie, ktoré je zamerané na havárie, pomôže vodičom aj v iných situáciách ako len pri zrážke dvoch áut.
17.01.2022
Čítať viac o Havarijné poistenie využijete nielen pri zrážke
toothbrush-floss

Kedy treba ísť s dieťaťom 1. krát k zubárovi?

Zvyčajne dovedie rodič dieťa k zubárovi až vo chvíli, keď musia riešiť akútny problém. Zubár sa tak v bolestivých chvíľach stáva pre deti strašiakom s vŕtačkou a kliešťami. Kedy je teda ten správny čas?
13.01.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Kedy treba ísť s dieťaťom 1. krát k zubárovi?
34552_obr

PRÍSNE PRAVIDLÁ PRE LYŽIAROV. NA SVAHOCH V TALIANSKU UŽ LEN S POISTENÍM ZODPOVEDNOSTI

Pre lyžiarov v Taliansku platia od začiatku roka 2022 nové, prísnejšie pravidlá. Obmedzené požívanie alkoholu, platné poistenie, ktoré zahŕňa aj zodpovednosť za škodu alebo ublíženie na zdraví tretím osobám a povinnosť nosiť prilbu pre maloletých lyžiarov do 18 rokov.
12.01.2022
Čítať viac o PRÍSNE PRAVIDLÁ PRE LYŽIAROV. NA SVAHOCH V TALIANSKU UŽ LEN S POISTENÍM ZODPOVEDNOSTI

Vyberáme z banky.sk