Nadácia Allianz opäť darovala okrúhlu sumu detským onkologickým pacientom

Nadácia Allianz aj tento rok podporila detských onkologických pacientov prostredníctvom charitatívneho projektu Nadácie Kvapka Nádeje. Okrúhlu sumu vo výške až 30-tisíc eur venovala na dobudovanie Oddelenia bunkovej terapie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH).

0000486637
Ide o dôležité pracovisko, ktoré pomáha v boji s rakovinou tým, že uskladňuje a spracováva štepy krvotvorných kmeňových buniek, ktoré sa používajú na transplantáciu kostnej drene. „Teší ma, že počas vyše dekády našej spolupráce sme mohli pomôcť výrazne zlepšiť priestory na liečbu a starostlivosť o detských onkologických pacientov, a to nielen v Bratislave, ale aj v Banskej Bystrici a v Košiciach. Aj vďaka tomu môžeme dnes sledovať mnohé detské príbehy so šťastným koncom,“ uviedla správkyňa Nadácia Allianz Lucia Strnad Muthová, ktorá šek odovzdala. Už druhý rok putujú prostriedky z Kvapky Nádeje práve na oddelenie bunkovej terapie. Súčasťou projektu je totiž nielen vybudovanie oddelenia na úpravu štepov krvotvorných buniek, ale aj rozšírenie a modernizácia kryobanky na ich uskladnenie a s tým spojené technologické a bezpečnostné vybavenie. Nadácia Allianz spolupracuje s Nadáciou Kvapka Nádeje už od roku 2011. Na jej projekty podpory zdravotníckych zariadení a pracovísk po celom Slovensku doteraz prispela sumou 171 500 eur. Použité boli najmä na prístrojové vybavenie transplantačnej jednotky kostnej drene, onkologických a hematologicko-onkologických centier, na rekonštrukciu detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, vybudovanie referenčného centra pre diagnostiku detských leukémií a
lymfómov, vybudovanie tkanivového zariadenia, ale napríklad aj na kampaň na podporu darcovstva kostnej drene.

Benefičný galavečer Noc nádejí odvysiela RTVS naživo v sobotu 4. decembra o 20:30 h.

(Tlačová správa)

Vyberáme z poistovne.sk

redakcia-nehoda1

Havarijné poistenie využijete nielen pri zrážke

Poistenie, ktoré je zamerané na havárie, pomôže vodičom aj v iných situáciách ako len pri zrážke dvoch áut.
17.01.2022
Čítať viac o Havarijné poistenie využijete nielen pri zrážke
toothbrush-floss

Kedy treba ísť s dieťaťom 1. krát k zubárovi?

Zvyčajne dovedie rodič dieťa k zubárovi až vo chvíli, keď musia riešiť akútny problém. Zubár sa tak v bolestivých chvíľach stáva pre deti strašiakom s vŕtačkou a kliešťami. Kedy je teda ten správny čas?
13.01.2022 | redakčne upravené
Čítať viac o Kedy treba ísť s dieťaťom 1. krát k zubárovi?
34552_obr

PRÍSNE PRAVIDLÁ PRE LYŽIAROV. NA SVAHOCH V TALIANSKU UŽ LEN S POISTENÍM ZODPOVEDNOSTI

Pre lyžiarov v Taliansku platia od začiatku roka 2022 nové, prísnejšie pravidlá. Obmedzené požívanie alkoholu, platné poistenie, ktoré zahŕňa aj zodpovednosť za škodu alebo ublíženie na zdraví tretím osobám a povinnosť nosiť prilbu pre maloletých lyžiarov do 18 rokov.
12.01.2022
Čítať viac o PRÍSNE PRAVIDLÁ PRE LYŽIAROV. NA SVAHOCH V TALIANSKU UŽ LEN S POISTENÍM ZODPOVEDNOSTI

Vyberáme z banky.sk