Wüstenrot poisťovňa zaznamenala nárast poistného

 

Wüstenrot poisťovňa dosiahla v prvom kvartáli tohto roka predpísané poistné 15,25 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o 4 %. Predpis v životnom poistení narástol o takmer 17 % na 9,26 mil. eur, zatiaľ čo v neživotnom poistení to bol pokles o 11,7 % na 5,99 mil. eur.

Nová produkcia podľa firmy prekonala minuloročné výsledky v oboch oblastiach poistenia. V životnom poistení vzrástla o viac ako 51 % a v neživotnom poistení o viac ako 4 %. Celková nová produkcia tak vzrástla takmer o 35 %. Motorom nárastu predpísaného poistného v životnom poistení je podľa vyjadrení spoločnosti naďalej investičné životné poistenie.

Zisk poisťovne medziročne poklesol o 27,5 % na 333 tis. eur. "Nastúpené tempo rastu plánujeme naďalej zvyšovať. Naším cieľom pre najbližšie obdobie je zvýšiť počet klientov neživotného poistenia. Pokračujeme v inováciách produktového portfólia a naďalej prehlbujeme synergie medzi poisťovňou a sesterskou stavebnou sporiteľňou," povedal predseda predstavenstva Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne Jozef Adamkov.

Wüstenrot životná poisťovňa pôsobila na Slovensku od roku 1998. V roku 2003 sa zlúčila s Univerzálnou bankovou poisťovňou, ktorej kúpou zároveň vstúpila na trh neživotného poistenia. Nová Wüstenrot poisťovňa tak vznikla 1. januára 2004 a má univerzálnu licenciu. Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Na slovenskom trhu sa finančná skupina Wüstenrot etablovala v roku 1993 v oblasti stavebného sporenia. 

Vyberáme z poradne

53526

Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa

Ak má zamestnanec uzatvorených viac pracovných pomerov u rôznych zamestnávateľov, ktoré skončí v ten istý deň pre odchod do dôchodku, odchodné mu poskytne len jeden zamestnávateľ.
04.08.2020
Čítať viac o Nárok na odchodné vzniká len raz a od jedného zamestnávateľa, upozorňuje Sociálna poisťovňa
HZS

Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Aplikácia má niekoľko užitočných funkcií, pomoc si dokážete privolať jediným klikom a ak sa nevrátite z túry, vyberú sa vás hľadať.
04.08.2020 | redakčne upravené
Čítať viac o Mobilná aplikácia Horskej záchrannej služby

Vyberáme z banky.sk